Mork – A monolit emlékműként magasodik fölénk

Monolitt címmel megjelent a norvég black metalos Mork új nagylemeze. Thomas Eriksen bandafőnők nyolcadik lemezének dalait most is egymaga játszott fel, kivéve a dobokat, ami Asgeir Mickelsonnak (Borknagar, Spiral Architect) tudhatóak, illetve vokálozás terén Øyvind Kaslegard (Svart Lotus) is besegített. A lemez új videójaként a Ferdamann került bemutatásra.
Mork - Ferdamann - the official music video (Taken from the album Monolitt)
„A monolit a valóság könyörtelen brutalitásának szigorú emlékműveként magasodik fölénk: mozdíthatatlan, közömbös, örök. Nyomasztó jelenléte lesújt a lélekre, elfojtja a reményt és próbára teszi kitartásunk határait. Kérlelhetetlen, kőbe vésett tapasztalat ez.” – mondta Thomas Eriksen.









