Haken – In A Fever Dream – új dal és videó

Három évvel legutóbbi Fauna című új albumát követően első dalával tért vissza a progresszív metal vonalas brit Haken. In A Fever Dream című dalukat, ami hivatalos videót is kapott a zenekar létszámát tekintve egy megfogyatkozott felállásában készítette el, hiszen az év elején a csapatból távozott Charlie Griffiths gitáros és Conner Green basszusgitáros. Akkor ezt így kommentálták:

Fájó szívvel tudatjuk, hogy Charlie Griffiths és Conner Green távozott a Hakenből. Rettenetesen hálásak vagyunk az együtt töltött időért, a zenei alkotásért és olyan dolgok eléréséért, amikről azt hittük, lehetetlen. Charlie és Conner pótolhatatlan zenészek és egyéniségek, és nagyon sokat adtak azért, hogy ez a banda olyan legyen, amilyen ma. Nem tudjuk elégszer megköszönni nekik, csak minden jót kívánunk nekik a jövőbeni törekvésekhez. Mindig a Haken család részei lesznek.

Idén új zene érkezik.”

És az új zene meg is érkezett. Az In A Fever Dreamet George Lever producerrel (Loathe, Sleep Token) rögzítette a zenekar, vendégként pedig Bryan Beller basszusgitáros (Joe Satriani, Dethklok) játszik a dalban.

HAKEN - in a fever dream (Official Visualiser)

Nargaroth – Fénylő fekete acél

Az Ash vezette német black metal horda, a Nargaroth június 26-án, Apocalyptic Steel címmel adja ki nyolcadik stúdióalbumát a Season of Mist gondozásában. A lemez korábbi Requiem Germania dalának hivatalos videója után máris itt van két újabb, a Twisted Steel és a Metalheart.

Nargaroth - Twisted Steel (Official Lyric Video)

Megjelent két új (és egyben utolsó) videóklipünk a hamarosan megjelenő új NARGAROTH albumról. Mindig is érdekelt a MOTÖRHEAD ’’Orgazmatron’’ dalában leírt entitás. Milyen hatékony, rosszindulatú, önimádó, szadista és tisztán aljas embertelen egyén lehet! Mi lenne, ha ennek a rohadéknak lenne egy testvére? Vagy bármilyen társat? Lényegében erről szól a Twisted Steel című dal. Egy újabb könyörtelen, önző, szadista, empátia nélküli, de uralkodni akaró lény.” – kommentálta Ash, majd így folytatta:

Mivel ez az album szerény tisztelgés azoknak a bandáknak, akik először is belevittek a metál zenébe, így volt értelme lírai ihletet meríteni egy MOTÖRHEAD zenészeiből, és zenéjének hatásából. Ha metalos vagy, és nem hallgatsz kizárólag modern black metalt, könnyen észreveszed a hasonlóságokat. Az eddig bemutatott dalok könnyed áttekintést ad az új album, az Apocalyptic Steel koncepciójáról és hangzásáról. Ebbe a sorba tartozik bele a Metalheart, ami egy finom tisztelgés mindazok előtt, akik ilyen zenét játszanak és életben tartják a lángot!

Nargaroth - Metalheart (Official Video)

Astral Alchemy – Egy alkímiai varázslat komor története

Az amerikai szimfonikus black metal duó, az Astral Alchemy június 26-án adja ki debütáló albumát Weaving Chilling Magical Dreamworlds címmel a Naturmacht Productions gondozásában. A hat dalos album egy alkímiai varázslat komor történetét világítja meg, amelyet az ősi éhség hajt, azzal a céllal, hogy elvágja e világ minden szálát, és beindítsa magának a kozmosznak a szétrepedését, elindítva azt egy ütközés felé, amely a megsemmisülésen keresztül újjászületéshez vezet.

Megvetés e világ iránt. Mi fog történni, amikor minden elpusztul és darabokra hullik, atomról atomra? Amikor minden testi élet megszűnik létezni, és csak az abszolút semmi marad, vajon a csillagok újjászületnek-e az ürességből?”  – kommentálta a duó hamarosan megjelenő lemezét, majd így folytatták: „Engedd, hogy a csillagok ereje vezessen, és a légköri univerzum egyesüljön az álomvilágok valósággá válásának meséivel.

Lemezükről az alábbiakban a Bathing in the Sap of the Moonflower hivatalos videója, valamint Tria Prima Offering to the Great Serpent című daluk ismerhető meg.

Astral Alchemy - Bathing in the Sap of the Moonflower (Black Metal - official video)

Cuir – A rózsaszín maszk újra betalált

A francia synth-punk projekt, a Cuir kiadta új EP-jét Monoface címmel. A Cuir egy egyszemélyes formáció, ami Covid időszakában indult, élén az élénk rózsaszín cipzáras maszkot viselő Lorient-i DIY punk veteránnal, Doug Zillával. Az ő munkássága leginkább a Coupe Gorge, a Radical Failure és a Sordid/Ship  zenekarokból ismert. Monoface EP-jének dalai továbbra is a kemény bulizásról és a mindent lerombolni akarásról szólnakm de vannak benne személyesebb részek is,

Egy arc. Egy maszk, nincs semmilyen meghátrálás. Azóta, hogy 2019-ben megjelentek az első kazettái, a CUIR-nak soha nem kellett igazolnia magát, vagy hátranéznie: a projekt egyenes vonalban halad, szintetizátorral előre, lendületes riffekkel egyenesen az állkapocsig. Ez alól ez az új kislemez sem kivétel. Ugyanaz az ideges synth-punk, legalább annyira utalva a street Oi!-ra, mint a cold wave-re és a ’80-as évek cyber punkjára – egy hangzás, ami félreérthetetlenül és ugyanolyan felismerhető, mint a fejemre szorosan csavart fukszia símaszk. Egy olyan punk világban, amely mostanra túl komolyan veszi magát, a CUIR továbbra is vicces, komor és brutálisan őszinte. Hallgassátok hangosan az újdalokat. Lehetőleg egy sör és gumiszagú furgonban.

CUIR - Monoface [FRANCE - 2026]

Truck Violence – Your Name, It’s Walking – újabb videó a lemezről

Your Name, It’s Walking címmel mutatta hamarosan megjelenő lemezének újabb videóját a kanadai Truck Violence. A montreali csapat a noise-rock, a hardcore és a kortárs kanadai folk keserűségét ötvözi. E nem mindennapi stílusegyvelegének jegyében június 26-án adja ki második albumát The Weathervane Is My Body címmel.

Truck Violence - Your name, It's walking (Official Music Video)

A The Weathervane Is My Body album kompromisszummentesen elutasítja, hogy bármi más legyen, mint ami: közvetlen, önmeghatározott, és teljes egészében azok a kezek építették, akik elképzelték… ez egyfajta válaszlépés, egyfajta megbékélés az elutasításon keresztül.„ – mondták lemezükről, amelynek borítóján egy sziluett látható, aki egy kis, quebeci stílusú, újrahasznosított anyagokból épült ház tetején ül (hátradőlt háttal, behajtott lábakkal) a városi látképre nézve. „Ez egy vidéki jelenlét, amely a városba szorul, ami anélkül marad fenn, hogy elmúlna.”

Anneke van Giersbergennel tér vissza Budapestre a Gathering: 30 éves a Mandylion!

A holland atmoszférikus metal egyik meghatározó zenekara, a The Gathering ezekben a hónapokban ünnepli a Mandylion 30. évfordulóját. A különleges koncertsorozat Budapestre június 27-én érkezik: a Barba Negra Red Stage-en idézi fel a zenekar az 1995-ben megjelent, korszakos jelentőségű album világát, Anneke van Giersbergennel a mikrofon mögött. A The Gathering története a kilencvenes években különösen […]

Tovább »

Iron Kobra – Lemezelőzetesek

A Dying Victims Productions égisze alatt június 19-én adja ki harmadik albumát a német heavy metal banda, az Iron Kobra. Eternal Dagger lemezükre kilenc metal himnusz kerül fel, melyek közül három az alábbiakban már meg is hallgatható.

Az Eternal Dagger egy epikus utazás a csillagokba és vissza. Csatlakozz hozzánk az ismeretlen felfedezésében, a gonosztevők felkutatásában és olyan zenei titkok feltárásában, amelyeknek rejtve kellett volna maradniuk.” 

Iron Kobra - Trembling Dungeons (Eternal Dagger 2026)
Iron Kobra - Eternal Dagger (Eternal Dagger 2026)
Iron Kobra - Unchained & Untamed (Eternal Dagger 2026)

Lockstep – Egyszerre adnak csendes és nyugtalan pillanatokat

A Nashville -i shoedaze / doomgaze trió, a Lockstep július 24-én várható a Profound Lore Records gondozásában adja ki debütáló albumát I Know What I Saw címmel. Hangzásuk, ahogyan ők mondják „atmoszférikus és súlyos, a csendes, nyugtalan pillanatok és a zajfalak szétzúzása között mozog”.

I Know What I Saw lemezük nyolc dala a masszív, lassan égő riffekre és sűrű, réteges gitárokra támaszkodik, amelyek lebilincselőek és egyszerre hipnotikusak és fojtogatóak. A dalok céltudatosan épültek fel, és ugyan ilyen céltudatosan húzzák le magukkal hallgatóit a zenekar világába, miközben állandó feszültséget és felszabadultságot biztosítanak. Az alábbiakban Ash In The Water daluk videóját nézhetitek meg róla.

LOCKSTEP - Ash In The Water (official video)

EXTAZYth – Memories Remain – új klip

A thaiföldi hardcore/metal zenekar, az EXTAZYth kiadott egy új videoklipet Memories Remain címmel. Ezzel a videóval hamarosan megjelenő Etched Memory EP-jüket vezetik fel, ami 13 év után az első friss kiadványok lesz.

Ez a dal a múlt emlékeiről szól, olyan pillanatokról, amelyek egyszerre fakasztanak mosolyt és könnyeket. Minden élmény, legyen az jó vagy rossz, hagy maga után valamit, és azzá formál minket, akik ma vagyunk.”

EXTAZYth - MEMORIES REMAIN FT. WITCH HELLMOSPHERE [OFFICIAL VIDEO]

No/Más – Szép csendben kiadtak egy új EP-t

A washingtoni death/grindcore-crust punk d-beat banda, a No/Más szépen csendben kiadott egy új EP-t, amelyen Bad Brains feldolgozások szerepelnek, összesen kettő, a Banned In DC és az Attitude.

Alapvetően a Bad Brains zenéjét hallgatva nőttünk fel. A DMV-ben nőttünk fel, ők voltak az első punkzenekar, amely ilyen szintű nyers energiát hozott létre számunkra. Nem csak zene volt számunkra, hanem egy módja is annak, hogy meghallgassanak, megértsenek minket, szabadnak érezzük magunkat, dühöngjünk és tiltakozzunk. A mai napig így érzünk.