10 évfordulója alkalmából The Vile Conception címmel egy exkluzív promo-lemezt adott ki az olasz death metalos Hour Of Penance, amit így kommentálnak:
„Hogy megünnepeljük The Vile Conception albumunk 10. évfordulóját, egyben köszönetet mondjunk rajongóinknak, akik támogatták az Hour Of Penance-et az évek során, feltöltöttünk a Bandcamp-re a Promo 2007 című kiadványt, amit annak idején eredetileg kizárólag kiadók között szórtunk szét, limitált példányban.„
A promo-lemez három dala az alábbiakban hallgatható meg.
A zenekarok, projektek egyik fele demókat készít, majd EP-t és még kit tudja, mire vetemedik, mire kiad egy bátortalan debütálást, majd albumról albumra, szerencsés esetben, fejlődni kezd. A bandák másik része azonban fejben összeállt, céltudatos és alapvetően zseniális. Mindegy, hogy alapművet, vagy csak pusztán egy jó lemezt tesz le az asztalra, akinek […]
Az amerikai hard-stoner rocker Monster Magnet továbbra is tövig nyomja a Detroit-stílusú, korai ’70-es évekbeli metalzene gázpedálját. Mindfucker című 11. nagylemezük március 23-án jelenik meg, amiről most Ejection daluk videója nézhető meg.
MONSTER MAGNET - Ejection (Official Video) | Napalm Records
Az Ejection című dal eredetije a Hawkwind énekes, Robert Calvert első szólólemezéről, a Captain Lockheed and the Starfighters-ről lehet ismerős. A dal eredeti basszus-témáit, maga Lemmy játszotta fel.
A grandiózus atmoszférákkal operáló Vesta nevű olasz post-rock zenekar április 6-án, az Argonauta Records gondozásában jelenteti meg bemutatkozó albumát, amiről máris itt van a kozmikus hangulatú Signals és Aurora pt.1 tételük.
Lifelong Tragedy címmel mutatta be készülő új stúdióalbumának első single-dalát a finn melodic death metalos Dead End Finland. Az egyelőre cím nélküli nagylemez várhatóan 2019 legelején lát napvilágot, az Inverse Records kiadásában.
Dead End Finland - Lifelong Tragedy (Official music video)
„Negyedik albumunk zenei tekintetben a legváltozatosabb, amit valaha is alkottunk. Az első single a lemez epikusabb, lassabb és lágyab hangvételű oldalára reflektál.”
A dán-svéd felállású death metal banda, a Thorium 10 év után új nagylemezzel jelentkezik. A banda negyedik nagylemeze Blasphemy Awakens címmel június elsején jelenik meg, amiről elsőként Maniac daluk videóját nézhetitek meg.
Thorium - Maniac (Official Music Video)
„Amikor 1997-ban megalapítottam a Thorium-ot, eredetileg az volt a célom, hogy hangzás tekintetében a Florida-i színtér nagyjainak (Morbid Angel, Deicide, Brutality) és a svéd szcéna kiválóságainak (Entombed, Dismember, At The Gates) egyedi megszólalását ötvözzük. Tulajdonképpen ma is erre törekszem, és szerintem az új, Blasphemy Awakes album pontosan úgy sikeredett, ahogy azt elképzeltük. Ez a mi tribute albumunk a death metal műfajnak, ami az én második otthonom, a menedékem.” – nyilatkozta az új lemez kapcsán MHA, a csapat énekese.
Black Abyss címmel a Ripple Music gondozásában jelentet meg a heavy/stoner/doom riff rocker, a The Watchers új album-prédikációja, ami máris végighallgatható.
Egy igazi sivatagi űrutazáson vehetünk részt a psychedelic space/desert blues rocker Atomonaut új albumán, amire Inner Space Volume One címmel az alábbiakban gyújthatjuk be rakétáinkat.
Age of Fury címmel egy vadonatúj dallal-szövegesvideóval jelentkezett az utóbbi éveket tetszhalott állapotban töltő punk-hardcore crust/grind metalos Bloodiest nevű zenekar.
BLOODIEST - Age Of Fury (Official Video)
A Bloodiest tagjai az elmúlt években szétszéledtek szerte a világban, mindenki intézte a saját ügyeit, ki erre, ki arra. Azonban, ahogy ez minden jelentősebb családnál szokás, most ismét eljött az ideje annak, hogy egy asztalhoz üljenek. Ennek első terméke az Age of Fury, melyről a bandavezér, Carra Gigante osztotta meg velünk a legfontosabb tudnivalókat:
„Az Age of Fury a vihar előtti hosszú csend végét jelzi. Már rég itt volt az ideje annak, hogy ismét csinálunk valamit közösen, és mielőtt a világ elé tárnánk friss gondolatainkat, jelezni akartuk, hogy hamarosan visszatérünk. Ezúttal mindenki a saját műhelyében dolgozott a friss témákon, amit aztán régi bűntársunk, Varga Zoli öntött végleges formába a Song Song Production stúdióban. Sajnos a Dal jelentkezési határidejéről lecsúsztunk, így nem mi képviseljük majd Magyarországot a döntőben, viszont az új szám meghozta a kedvünket a további közös munkához, amelynek a gyümölcse lassan, de biztosan ott érik mindenkiben.
A Bloodiest jelenleg egyfajta alkotóközösségként dolgozik, mindenféle kötelezettség és határidő nélkül. A szervezetben jelenleg itt van velünk két énekes, Anders Von Doom és Alejandro La Falta De Tiempo, Sargento Garcia basszusgitáros, Krieg und Krieg dobos, Cuervo De Siembra gitáros, és jómagam, Carra Gigante, aki gitárosként és vokálosként közreműködöm. Feltett szándékunk, hogy a csapat erejét hamarosan egy teljes új anyagon is megörökítjük!„