
Call Of The Wild a címmel február 23-án, a Season Of Mist gondozásában jelentetett meg a Deströyer 666 új, három számos EP-je, ami az alábbiakban teljes egészében meghallgatható.




Patriarchs Of Evil címmel április 27-én jelenik meg a görög black metal színtér egyik ősi csapatának, a Varathron új nagylemez, amiről máris itt van két újabb dalelőzetes.
.jpg)
Varathron – Patriarchs Of Evil
(Agonia Records)
| 1. | Tenebrous |
| 2. | Into The Absurd |
| 3. | Luciferian Mystical Awakening |
| 4. | Saturnian Sect |
| 5. | Remnants Of The Dark Testament |
| 6. | Hellwitch (Witches Gathering) |
| 7. | Orgasmic Nightmares Of The Arch Desecrator |
| 8. | Ourobors Dweller (The Dweller Of Barathrum) |


„A lemez a paranoia és az önpusztítás meséit meséli el, azzal a céllal, hogy bebizonyít, nincs fény az alagút végén. A Skinner a reménytelenség új himnusza, de még mindig csak az előzetese a közelgő, még borzasztóbb végzetnek.”
„A Fetisch még mélyebbre ásunk a kísérteties, megvadított elmék megnyugvásra tömkelegében. A dal főszereplője igyekszik megmenekülni az őt felemésztő rémálom elől, de minden próbálkozása hiába… nincs kiút.„
„A Death az elkerülhetetlen végének a kezdete. Ez az utolsó stádiuma annak a csatának, aminek semmiképpen sincs pozitív végkimenetele. Inspirációmat ehhez a számhoz egy személy élmény révén szereztem. Tanúja voltam egy hozzám közel álló személy halálának… A Death riffjei és hangzása tehát egy haldokló emberi lény nehéz levegővételeit, gyötrelmes nyögéseit és szenvedését adják vissza, ezek ugyanis azok a hangok, amik örökre beleégtek a memóriámba. Ez a súlyos élmény szülte meg kissé morbid módon ezt a dalt. Ahogy pedig a Death véget ér, átalakul a szerzemény egy hattyúdallá (Swansong), ami semmi másról nem szól, csak a megnyugvásról. Amikor már nem kell többé harcolnod. Az egyik dal tehát nem létezhet a másik nélkül, ezért eggyé gyúrva mutatjuk be nektek őket.„


A harmadik lemezének megjelenése előtt álló budapesti extrém groove metal csapat egy új koncertvideóval rukkolt elő, az új lemez második promó dalához, ami Divine Of Nature címre hallgat. A videó az Omega Diatribe januári Dürer Kertes koncertjének hangulatát eleveníti fel, ami az első közös koncertje volt a zenekarnak, Lucsányi Milán frontemberrel.
Az új lemezen nem kisebb produceri név lenyomata van, mint a dán Tue Madsen-é. A korong a Metal Scrap Records gondozásában fog megjelenni Trinity címet viselve, világszerte, az alábbi dátumokon:
Magyarország/Ukrajna: Április 1.
Európa/Anglia: Április 13.
Japán: Április 13.
Észak és Dél-Amerika: Április 20.
A lemezmegjelenés egy országos turnéval lesz megkoronázva:
03.17 – Debrecen | Roncsbár
03.24 – Veszprém | Szigony Club
04.06 – Budapest | Dürer Kert
04.07 – Pécs | Est Café
04.13 – Békéscsaba | Narancs Rock Café
04.14 – Szeged | Gin Tonic Club
04.20 – Nyíregyháza | Hollywood Rock Club
04.21 – Miskolc | Corner Stage
05.04 – Győr | Dongó Club
05.05 – Dunaszerdahely | Soul Hunter Music Pub
06.08 – Székesfehérvár | Nyolcas Műhely
Először is be kell valljam, kicsit nehezen vállaltam be ezt az ismertetőt. Na, nem azért, mintha bármi gondom lenne a hagyományos heavy metallal. Valljuk be őszintén, egy megkerülhetetlen stílusról van szó. Sőt mind a hazai, mind pedig a nemzetközi felhozatalból is van néhány kedvencem, de még azoktól sem vesz be mindent feltétel nélkül a gyomrom. […]
Tovább »


„Mert az igazi mélység belülről fakad, lelked bugyraiból, a sejtekből. Hogy felszínre hozd nem kellenek a csuklyák, a kapucnik, füstölők, nagymise és a pózolás. Csak hunyd be a szemed, tekerd fel a hangerőt és hagyd, hogy a zene elragadjon, beszippantson, maga alá gyűrjön.”