Nightmarer – a paranoia és az önpusztítás meséi


„A lemez a paranoia és az önpusztítás meséit meséli el, azzal a céllal, hogy bebizonyít, nincs fény az alagút végén. A Skinner a reménytelenség új himnusza, de még mindig csak az előzetese a közelgő, még borzasztóbb végzetnek.”
„A Fetisch még mélyebbre ásunk a kísérteties, megvadított elmék megnyugvásra tömkelegében. A dal főszereplője igyekszik megmenekülni az őt felemésztő rémálom elől, de minden próbálkozása hiába… nincs kiút.„
„A Death az elkerülhetetlen végének a kezdete. Ez az utolsó stádiuma annak a csatának, aminek semmiképpen sincs pozitív végkimenetele. Inspirációmat ehhez a számhoz egy személy élmény révén szereztem. Tanúja voltam egy hozzám közel álló személy halálának… A Death riffjei és hangzása tehát egy haldokló emberi lény nehéz levegővételeit, gyötrelmes nyögéseit és szenvedését adják vissza, ezek ugyanis azok a hangok, amik örökre beleégtek a memóriámba. Ez a súlyos élmény szülte meg kissé morbid módon ezt a dalt. Ahogy pedig a Death véget ér, átalakul a szerzemény egy hattyúdallá (Swansong), ami semmi másról nem szól, csak a megnyugvásról. Amikor már nem kell többé harcolnod. Az egyik dal tehát nem létezhet a másik nélkül, ezért eggyé gyúrva mutatjuk be nektek őket.„









