Code – Glimlight Tourist klip

Tegnap, azaz november 19-én jelent meg hivatalosan Európában a brit avantgarde banda, a Code Augur Nox címet viselő új lemeze az Agonia Recordson keresztül. A csapat a CD negyedik dalához, a Glimlight Tourist címűhöz készített videoklippel jelentekezik most.

CODE - Glimlight Tourist (Music Video)

Secrets of the Moon – Privilegivm – 2009

Szomorú apropója van ennek az írásnak. Marianne „LSK” Séjourné alig egy hónappal ezelőtt felakasztotta magát. A német trió (időnként kvartett) ezen lemezén szerepelt egyedül basszusjátékával valamint a hangját is hallhatjuk rajta időnként. A csapatba Philipp sG Jonas 1997-ben szállt be, és azóta ő az egyetlen tag, aki minden Secrets of the Moon anyagon szerepel. 2001-ben, nem sokkal a […]

Tovább »

36 évesen elment LSK

A Secrets of The Moon Privilegivm lemezén basszerozó francia basszeros lány önkezével vetett véget életének október 24-én, mindössze 36 éves korában. Utolsó közreműködései a Vorkreist és a Hell Militia soraiban voltak hallhatóak.
Híres volt megközelíthetetlenségéről, és arról, hogy igyekezett kikerülni a kirakatbaba jelleget. Bőrszerkóban lépett fel, sosem óhajtott butikmetál stílust felvenni.
Hiányozni fogsz a színtérről Marianne Séjourné!
Az Úr legyen irgalmas hozzád!

LSK Metal Archives oldala.

Auróra – Miért ne lennél klip

„Nem ért véget a történet Szilágyi István művész úr és a Auróra zenekar között. A győri csapat tegnap este mutatta be hivatalos YouTube csatornáján a legújabb videoklipjét, amelyet a Miért ne lennél c. dalukhoz készítették el. Ez a dal egy Aurórasan szerelmes dal, amelynek sorai minden bizonnyal mindenkiben megmozdítanak jó és rossz élményeket egyaránt.”
Lentebb a zenekar Bella Ciao akusztikus verziójának klipjét tekinthetitek meg.

Aurora - Miért ne lennél (HQ) Videoklip. 2013.

_ELVALASZTO_

Aurora - Bella Ciao. (HQ). Videoklip. Akusztikus verzió 2013.

Agregator – tagcsere, külföldi körút és az év végi koncertek

„Mozgalmas ősz áll mögöttünk – szeptemberben búcsúztattuk Horváth Gábor dobost, aki családi teendői és egyéb elfoglaltságai miatt már nem tudta velünk folytatni a zenekari munkát. Helyére Racs ‘Dagatt’ Attila érkezett, s nagyon erős tempóban, két hét alatt felkészült az első közös bulira. Attila neve ismerősen csenghet annak, aki ismeri a Tatabánya környéki metal életet – hiszen oszlopos tagja volt sok korábbi csapatnak – Sable, Astrodust, Killing Art, 1KillEmbrace, CrossBorns – illetve nem egyszer ugrott be segítőként az Agregatorba is, mikor a szükség úgy hozta.
Az új felállással az októbert Érden nyitottunk a Magnus Rosén, ex-Hammerfall basszer körül összeállt svéd rock’n’roll brigád vendégeként. A sikeres hazai nyitás után rögtön egy külföldi kör jött Pozsonyban és az ausztriai Sankt Pöltenben – kicsit fura is, hogy amióta Dagatt nálunk van, a koncert után mindenhol angolul megy a tivornya 🙂 A külföldi vonalat jövőre is folytatjuk, Brno-ba már visszatérő vendégek leszünk, míg Graz, mint új helyszín kerül be a jövő év első felében.
Az év további részét főleg a koncertprogram felújtítására szánjuk, leporolunk pár évek óta nem játszott nótát. De hogy be ne rozsdásodjunk, az év végére visszatérünk a fővárosba – november 25-én játszunk WhiteFÜL ingyenes félévzáró buliján, az évet pedig december 28-án a Kék Yukban zárjuk a Christian Epidemic és a Vale of Tears társaságában.
Ezúttal is mindenkinek köszönjük a támogatást és találkozzunk a koncerteken!”

Folytatja a Wiljen Wij

 A belga funeral doomos Wijlen Wij még 2002-ben indult ex-Pantheist és In Somnis tagokkal, erős debütáló lemezüket pedig 2007-ben jelentették meg a banda nevére keresztelve. A zenekar mindig projektként működött, soha nem hajtotta őket időkorlát, így a folytatásra is mostanáig kellett várni. A zenekar kissé átrendeződve (az alapító basszusgitáros Stij van Cauter helyét Geert Van Mook vette át a Faal csapatából) jelenteti meg új lemezét még várhatóan ebben az évben Coronachs of the Ω címmel. A lemezt nyitó …boreas c. dalt már közzétették. 

Chrome Division – az új lemez részletei

A Stian Thoresen-t (Shagrat) Dimmu Borgir frontembert is soraiban tudó norvég Chrome Division negyedik lemeze Infernal Rock Eternal címmel érkezik 2014. január 17-én a Nuclear Blast Records égisze alatt. A 2011-es 3rd Round Knockout utódját az oslói Dub stúdióban rögzítették Endre Kirkesola irányításával. Shagrat nyilatkozata: „Büszkén jelentjük be, hogy csapatunk tíz éves fennállása alkalmából elkészítettük negyedik nagylemezünket. Már egy éve intenzív csapatmunka folyik, melynek eredményeként megalkottuk eddigi legváltozatosabb, legjobb anyagunkat. Nagyon büszkék vagyunk rá és alig várjuk, hogy meghallgathassátok.”
Lentebb a dalcímeket olvashatjátok.
A Chrome Division jelenlegi felállása: Shagrath – gitár, Ogee – basszus, Shady Blue (a.k.a. Athera) – ének, Damage Karlsen – gitár, Tony White – dob.

_ELVALASZTO_

1.Good Morning Riot
2.Endless Nights
3.(She’s) Hot Tonight
4.The Absinthe Voyage
5.Lady Of Perpetual Sorrow
6.The Moonshine Years
7.No Bet For Free
8.On The Run Again
9.Mistress In Madness
10.Reaper On The Hunt
11.You’re Dead Now
12.Ol
13.Dirty Dog (bonus track)

Crematory – Shadowmaker

Dirk Weiler rendezte a délnémet gótikus metál csapat, a Crematory új videoklipjét. A dal a Steamhammer/SPV gondozásában 2014 február 24-én érkező Antiserum lemezen szerepel majd, melyet november 22-én előzi meg a Shadowmaker kislemez. Markus Jüllich dobos szavai: „Már mielőtt véglegesítettük volna ezt a lemezt, eldöntöttük, hogy a Shadowmaker lesz az első kislemezes dal. Nem tudtunk volna jobb dalt kiemelni, amelyik ennél jobban felvezethetné ezt az anyagot.”

CREMATORY - "Shadowmaker" (OFFICIAL VIDEO)

Majesty – konceptlemez jön

Az újra aktív német Majesty december 20-án jelentkezik új albumával. A NoiseArt Records gondozásában érkező lemez címe Banners High lesz. Ez lesz a banda első konceptanyaga, melyről az énekes, Tarek „MS” Maghary a következőket mondta:
„Nagyon büszkék vagyunk, hogy elkészítettük első konceptalbumunkat. A történet az elnyomott emberekről szól, akik csatába indulnak a szabadságukért. Nem akartunk buta, unalmas részleteket hangoskönyvekből és tucatnyi intrót a dalok elé. Tíz dalt ölel fel a lemez, amelyek tulajdonképpen önállóan is helyt állnak. Meg kell hallgatni a lemezt, nem is árulok el többet a történetből, talán még annyit, hogy a lemez által megtapasztalhattok egy hihetetlenül epikus világot, ahol a becsület, a barátság, az önfeláldozás, a szeretet és a szabadság még igazi értékeket képviselnek.”

MAJESTY - Banners High

_ELVALASZTO_

1.Judgment Of The Gods
2.We Want His Head
3.Banners High
4.Time For Revolution
5.United By Freedom
6.Pray For Thunder
7.Bloodshed And Steel
8.All We Want, All We Need
9.Take Me Home
10.On A Mountain High
11.The Day When The Battle Is Won