Sepultura – The Vatican klip

Megjelenése első hetében az USA-ban 1800 példányban elkelt The Mediator Between Head And Hands Must Be The Heart című új Sepultura lemez The Vatican dalára készült videoklipet láthatjátok most. A kevesebb mint 24 óráig tartó, az Okent Films csapata által São Paulo egyik belárosi épületében készített felvételek rendezője Rafael Kent volt.
Andreas Kisser gitáros szerint: „Ez az egyik dal, melyben death metál hatások is felfedezhetők. A dalszöveg azt a történetet meséli el, ahogy a Vatikán létrejött: tele vérrel, orgiákkal, gyilkosságokkal, korrupcióval, házasságtöréssel. Ez az egyik leggonoszabb, legperverzebb dal, amit valaha megírtam.”

Sepultura "The Vatican" official video

Hexx – újra aktívak

Újjáalakult a Bay Area-i power metál alakulat, a Hexx. A 2014. április 25-26-án lezajló németországi Keep It True fesztiválon már biztosan fellépnek. A Dan Watson gitáros, Bill Peterson basszusgitáros, Dennis Manzo énekes, Gary Gutfield dobos felállású csapat az 1984-es No Escape és az 1986-os Under The Spell lemezükből válogatnak majd repertoárjukba. Természetesen új dolgokban is gondolkodnak, ennek bizonyítéka az éppen most befejezett három új dalt (Left For Dead, Lost My Way, Drop Away) tartalmazó demojuk, amit az egykori Metal Church gitárossal, John Marshall-lal készítettek. Jelenleg kiadó után kutatnak.

Stamina – hírek az új lemezről

Az olasz Stamina tavaly már majdnem fellépett Budapasten, a Royal Hunt vendégeiként mutatkoztak volna be a honi heavy metal rajongók előtt. Akkor a Two of a Kind lemezükről játszottak volna főként dalokat, mint frissen megjelent albumukról.
Most a harmadik alkotásukról adtak hírt, amit mi is közzéteszünk.
A lemez címe Perseverance lesz, ezen kívül a borítóját (Vittorio „Kufa” Citro alkotása) és a dalok címeit tudhatjuk még. A megjelenés dátumát még nem tudni.

_ELVALASZTO_

1.HIGHER
2.BREAKING ANOTHER STRING
3.I’M ALIVE
4.JUST BEFORE THE DAWN
5.PERSEVERANCE
6.NAKED EYE
7.UNBREAKBLE
8.WAKE UP THE GODS
9.WINNER FOR A DAY

Halalnihil – elkészült a The Hungarian Music

„Nemrég jelent meg a The Hungarian Music, a Halalnihil új albuma! Egy több mint 55 perces elektronikus hadigépezet, iszonyat energiával, hangerővel, és talán a leghatártalanabb szövegi tartalommal, amit valaha leírtak az országban.
Itt már végképp nincsen semmilyen menekvés, burkoltság, vagy remény, a The Hungarian Music az egyik legtöményebb Power Electronics album, amit valaha megalkottak. Már az első, alig egy perces számban az ember arcába robban a kegyetlen mocsok, a mindent elnyomó zaj, és a pofába mászó vokálok.
Már ezzel a kezdéssel is csomó brutálisnak titulált zenekart alázni lehetne, de ez a következő számban csak fokozódik. Néhol előbukkan pár rendkívül éles gerjedés, szintetizátor, vagy valami meghatározhatatlan, visító hang, de ezen kiállások száma kevés. Ez egy iszonyat tömör anyag, és aki ezt végig hallgatja, az garantáltan jobban meg fogja becsülni az életét, jobban fogja szeretni embertársait, és derűsebben tekint a világra! Ez az album valóban nem viccel!
A hanganyag jelenleg még csak digitális letöltésben érhető el, potom 3 Euróért (~ 900 Forint), ami tartalmazza a számokat veszteségmentes FLAC formátumban, és az összes dalszöveget angol, és magyar nyelveken egyaránt!”
Inhos (maga a Halalnihil alapító/fő tagja).

The Hungarian Music by Halalnihil

Slayer – újrakiadások bakeliten

Az American Recordings (aminek a Slayer régi producere, Rick Rubin a tulajdonosa) december 10-én (a briteknél november 11-én) tíz Slayer lemezt ad ki újra bakeliten. Mind a tíz lemez beszerezhető lesz külön is. Az eredeti analóg mesterszalagokról újramaszterelt albumok 180 grammos audiophile vinylbe vannak préselve, szóval jó minőségű cucc lesz. Az érintett albumok: Reign In Blood (1986), South Of Heaven (1988), Seasons In The Abyss (1990), Divine Intervention (1994), Undisputed Attitude (1996), Diabolus In Musica (1998), God Hates Us All (2001), Christ Illusion (2006), World Painted Blood (2009), plusz még a dupla koncert, az 1991-es Decade Of Aggression: Live.
Eredeti külcsínnel és booklettel, vörös színű bakeliten kerülnek kiadásra, első körben 500 példányban, melyekből csak néhány bolt kap, véletlenszerűen, mintegy ösztönözve a rajongókat ezzel arra, hogy látogassák a Slayer hivatalos honlapját, és a szociális médiát a további részletekért.

Thy Art Is Murder – új klip az ausztrál csapattól

Ausztrália manapság legmenőbb extrém metál csapatának, a Thy Art Is Murder nevűnek április 5-én dobta piacra második, Hate című albumát a Nuclear Blast. A Will Putney (Suicide Silence, Born Of Osiris, For Today) által kevert és producerelt lemezanyag lentebb is látható borítóját Brent Elliot White (Carnifex, Death Angel) készítette. Most a Purest Strain of Hate szerzeményükhöz készített képkockákkal jelentkezett a zenekar, akik még ebben a hónapban észak-amerikai turnéra indulnak.

Bloody Roots – friss hírek

November 23-án a Pecsában a Bloody Roots is fellép a Depresszió, a Leander Rising, az Ektomorf, a Subscibe és a Sunset társaságában, Smiciék számára pedig azért is különleges lesz ez a buli, mert elsőként lépnek majd színpadra az új dobosukkal, Szabó Dániellel.

”Örömmel jelenthetjük be, hogy Szabó Dániel személyében megtaláltuk a dobosunkat! Már az első meghallgatás után úgy éreztük, hogy ő lehet az emberünk, de attól fogva még rengeteg munka várt Danira, hiszen meg kellett tanulnia a teljes koncertműsort és véglegesen meg kellett győznie minket! Nem akartuk elkapkodni a döntést, mindenkinek szüksége volt némi időre, hogy kiderüljön emberileg, szakmailag mennyire működik a rendszer! Most jött el az ideje, hogy kimondjuk, helye van a zenekarban.
Budai Béla dobos a Leander Risingba történt átigazolása és egyéb elfoglaltságai miatt sajnos csak nagyon ritkán tudott a koncerteken velünk tartani, a próbákat, a közös munkát sem tudtuk hosszabb távon megoldani. Emiatt az elmúlt időszakban – nem állandó zenekari tagként, hanem session jelleggel – Tarcsai Ádám és utóbb Monostori Ádám segítette ki a zenekart. Nekik köszönet ezúton is!”
Fontos mérföldkő számunkra, hogy ebben a kultikus koncertcsarnokban játszhatunk, ezért igyekszünk majd letenni a névjegyünket! A rendelkezésünkre álló műsoridőt a lehető legintenzívebben akarjuk kihasználni, így remélem, még a megszokottnál is lendületesebbek leszünk! Természetesen játszunk új dalokat az Ígéretek földjén albumról, amire Budapesten az album megjelenése óta még nem sok lehetőségünk volt és van egy csodaszép, új háttérvásznunk, amit remélhetőleg lesz módunk felrakni, így a színpadképünk is megújul.”

Vesztegzár – Szilánkokra hullva klip

A komáromi Vesztegzár zenekarból Monostori Ádám szolgáltatta az alábbi hírt.
„2012 decemberében jelent meg első nagylemezünk Beteg világ címmel. A megjelenéskor már kihoztuk a Gyűlölet és harag stúdióvideóját. Márciusban pedig a Szemet szemért című tételhez készült egy koncertklip, majd augusztusban tettük közzé Az idő fogságában szöveges videóját. Ennek dal érdekessége, hogy egy versszak erejéig közreműködik benne Schmiedl „Smici” Tamás, a Moby Dick és a Bloody Roots frontembere.
Mindenképpen szerettünk volna még egy videót. Az volt az elképzelés, hogy egy egyszerű, alacsony költségvetésű klipet készítünk, ahol csak zúzunk és ennyi. Így a próbaterem melletti garázst jól bevontuk fekete anyaggal, majd a nap folyamán jó párszor eljátszottuk a dalt. Közben pedig más-más kameraszögből lett rögzítve a kép. Az anyagot pedig Juhos Gábor barátunk vágta. Röviden ennyi. 🙂
Az pedig, hogy miért pont a Szilánkokra hullva lett kiválasztva? Igyekeztünk a videós dalokat úgy összeválogatni, hogy minél jobban tükrözzék a lemez változatos voltát. Ez a tétel pedig így tökéletesen passzolt a videók sorába. Tehát már jó ideje tudtuk, hogy ehhez a dalhoz szeretnénk ezt a fajta videót elkészíteni.”

Vesztegzár - Szilánkokra hullva