Satyricon – újabb szöveges video

A norvég Satyricon ezúttal a The Infinity of Time and Space dalának szöveges videojával jelentkezett.
Egy kis statisztika, érdekességképpen: A nemrég napvilágot látott, a banda nevével azonos című lemez a tengerentúlon 1600 példányban kelt el megjelenése első hetében (kb. mint a The Age of Nero). Hazájában listavezető lett, Finnországban a 6., Németországban a 23., Ausztriában pedig a 26. helyet szerezte meg.

SATYRICON - The Infinity of Time and Space (OFFICIAL LYRIC VIDEO)

Mystic Prophecy – Új videó

A power metalban „utazó” Mystic Prophecy legénysége a mai napon debütálló új albumuk mellé iderittyentett egyenesen az orrunk alá egy vadiúj klipet is, amely az album címadó dalára, a  „Killhammer”-re készült. – Csak amúgy, nem mellékesen ez a 2004-es „Burning Bridges” utáni első klipje a zenekarnak.

Mystic Prophecy - Killhammer Official Video

Slash – saját hamburger

Ugyan mostanában már nem meglepő, ha valamelyik zenekar, zenész több lábon áll és a koncertezés, valamint a hagyományos merch cuccok (CD, póló, stb) mellett például saját itallal jön elő. 

Az már kevésbé megszokott, amit Slash csinált. A Guns, a Velvet Revolver után szólóban is rendkívül sikeres gitáros ugyanis az Oakland, San Francisco, Miami és New York City-ben elterjedt Umami Burger céggel kooperált, s közösen megalkották a Slash Burgert.
Ennek jellemzői, hogy a buciba egy U betűt nyomnak, valamint shiitake gombát, karamelizál hagymát, amerikai sajtot, avokádó krémet, wasabit használnak hozzá, a tetejére pedig egy parmezán chips kerül. 
Az ára 15 dollár és egyelőre november 27-ig lehet megvenni.

Carcass – kiadatlan dal

Egy új, eddig kiadatlan Carcass szerzeménnyel örvendezteti meg a rajongókat a Decibel. A Zochrot című dal a magazin októberi mellékletében kap helyet, melyet máris meghallgathattok ezen a helyen.

In the guise of men – előzetes

Még áprilisban jelent meg a francia In the guise of men nevű csapat Ink c. EP-je, s most annak Dog To Man Transposition című dalát tették fel a Soundcloudjukra.
A lemez ugyan jelenleg kifogyott, de készül a bakelit változat, ami új grafikával szepteberben lát napvilágot és persze hamarosan CD-is újra beszerezhető lesz.

Haken – The Mountain – 2013

A Haken tavalyelőtti, Visions című, második nagylemezével egy minden szempontból figyelemre méltót alkotott. Fel is kerültek a képzeletbeli, „ezek még sokra vihetik” bandák általam konstruált listájára. De valószínűleg nem csak én gondoltam úgy, hogy szép jövő előtt állnak az angol srácok… Muzsikájuk rokonságot mutat a norvég úttörő Leprous-éval, meg egyéb újhullámos prog. zenekarokéval, viszont hallhatóan […]

Tovább »

Amoral – ízelítő a következő albumról

A finn Amoral 2014 első negyedében adja ki hatodik, Fallen Leaves & Dead Sparrows című albumát. Ízelítőként, a zenekar feltette az If Not Here, Where? c. dalt az internetre.

„A Fallen Leaves & Dead Sparrows egy konceptalbum és az If Not Here, Where? az album és a történet kellős közepén ül és fordulópontot jelöl a főhős utazásában” – mondja Ben Varon, az Amoral gitárosa és fő dalszerzője.
„Azt akartuk, hogy az első ízelítő tényleg képviselje a teljes albumot. Továbbá, az If Not Here, Where? egy hatalmas nagy adag zene, majdnem olyan, mintha két dal lenne egyben, némi időbe telik a hallgatóknak, hogy megemésszék az egészet és remélhetőleg ez a szám leköti az embereket addig, amíg kiszivárogtatunk egy másik dalt.”

Amoral - If Not Here, Where?

Los Disidentes del Sucio Motel – meghallgatható a második lemez

Ugyan korábban, még a lemez megjelenése előtt meghallgathatóvá tette új produktumát a hosszú nevű francia stoneres desert rockot játszó csapat most a bandamp oldalukon bárki meghallgathatja azt. 
A csapat szerint ez az igazi vezetéshez való zene, homokkal tömi az orrotokat, kemény hangzással bünteti a fületeket.  Hallgassátok!

<a href=”http://lddsm.bandcamp.com/album/arcane”>Arcane by Los Disidentes Del Sucio Motel</a>

Apey & the Pea interjú

– Menjünk vissza a kezdetekhez! Hogyan kezdődött az Apey & the Pea? Makai: Ezt, hogy pontosan mikor született meg project formájában Apinak, ezt ő tudja megmondani, de nagyon régi. Ez neki egy szobaprojectnek indult és miután bekerült RTS-be (Remembering The Steel), elkezdtünk vele ismerkedni és nézegettem a myspace oldalát és ráakadtam egy olyan oldalra hogy Apey […]

Tovább »

Oranssi Pazuzu – a második dal a második lemezről

A finn kísérletező black metálos Oranssi Pazuzu második nagylemezére készül, mely Valonielu címmel Európába október 11-én érkezik a Svart Records, Észak-Amerikába pedig október 15-én a Buck Spin gondozásában. Az Olen Aukaissut Uuden Silmän szerzemény után a CD-n és bakeliten is megjelenő album nyitódala, a Vino Verso (Askew Sprout) az Earsplit SoundCloud csatornáján néhány napja elérhetővé vált.