Twilight Of The Gods – ismert figurák heavy-t nyomnak

Az Alan Averill (Primordial, Dead Sovereign, Blood Revolt) énekes, Nick Barker (ex-Cradle Of Filth, ex-Dimmu Borgir, ex-Testament, ex-Exodus) dobos, Rune Eriksen (Aura Noir, ex-Ava Inferi, ex-Mayhem) és Patrik Lindgren (Thyrfing) gitárosok, illetve Frode Glesnes (Einherjer) basszer alkotta Twilight Of The Gods debütáns nagylemeze, a Fire on the Mountain holnap jelenik meg a francia Season of Most gondozásában, de teljes hosszúságában máris meghallgatható az alábbi SoundCloud lejátszón keresztül.

_ELVALASZTO_

1.Destiny Forged In Blood
2.Children Of Cain
3.Fire On The Mountain (1683)
4.Preacher Man
5.Sword Of Damocles
6.The End Of History
7.At Dawn We Ride

Wolfpack44 – ez egy új banda

Az Electric Hellfire Club/Wolfen Society/Acheron gitáros Ricktor Ravensbruck egy új zenekarral tért vissza. A Wolfpack44 nevű csapatban Julian Xes a partnere, akit a floridai black metal-os Kult Ov Azazel-ből ismerhetünk. 
A zenekar jelenleg bemutatkozó lemezén dolgozik – a címe a tervekszerint The Scourge lesz – és vendégként olyan arcok szerepelnek majd, mint Jinx Dawson (Coven), Reverend Thomas Thorn (Electric Hellfire Club), Dana Duffey a Demonic Christ fronasszonya és Dark Funeral tagok is. A megjelenés néhány hónap múlva várható, de Helloweenre újabb infókat és egy dalt is ígérnek.

Magenta Harvest – a bemutatkozó lemez előzetese

A Magenta Harvest nevű finn death metal banda Volatile Waters címmel január 10-én jelenteti meg debütáló nagylemezét. Ennek előzeteseként egy egyveleget készítettek, ezt hallgathatjátok most meg:

MagentaHarvest VolatileWaters

1.End And No Remembrance
2.One Walks Down
3.Spawn Of Heglect
4.Volatile Waters
5.Apparation Of Ending
6.Interrupted Fleshwork
7.Limbo In Rime
8.Spiteful Beings To Earth Were Bound
9.A Symposium Of Frost
10.Carrion Of Men

Paradise Lost – negyed évszázad dokumentuma

Idén ünnepli fennállásának 25. évfordulóját a brit gothic/doom veterán Paradise Lost. Ennek megemlékezésére készítették el a Tragic Illusion 25 (The Rarities) címet viselő lemezt, ami tulajdonképpen nagyrészt korábban már ritkaságokon megjelent dalokat tartalmaz, kivétel a Loneliness Remains című vadonat új szerzemény, illetve a Gothic és az Our Saviour 2013-as, újrafelvett változata. E három dal egy különálló 10 inches exkluzív fehér bakeliten is megjelenik a CM Distro Europe kiadásában, ami magában foglalja az október 21-i megjelenésű jubileumi lemez bookletjét és CD betétjét.
A külcsín a párizsi tervező, Valnoir munkája, aki több mint 150 bandával, köztük a Morbid Angel, a Watain és az Orphaned Land zenekarokkal is dolgozott már.

_ELVALASZTO_

1.Loneliness Remains
2.Never Take Me Alive (SPEAR OF DESTINY cover version)
3.Ending Through Changes
4.The Last Fallen Saviour
5.Last Regret (Lost in Prague Orchestra Mix)
6.Faith Divides Us – Death Unites Us (Lost in Prague Orchestra Mix)
7.Cardinal Zero
8.Back On Disaster
9.Sons Of Perdition
10.Godless
11.Missing (EVERYTHING BUT THE GIRL cover version)
12.Silent In Heart
13.Gothic 2013
14.Our Saviour 2013

Helloween – felvételek New York-ból

A jelenleg Észak-Amerikában turnézó Helloween szeptember 23-i New York-i Stage 48-as fellépésébe pillanthattok bele az alábbi rajongói felvételeken keresztül.

Helloween - Straight Out of Hell, Live in New York 2013
Helloween - I'm Alive, Live in New York 2013

_ELVALASZTO_

Helloween - Power, Live in New York 2013
Helloween - Dr. Stein, Live in New York 2013
Helloween - Future World, Live in New York 2013

Anneke van Giersbergen válaszolt

Anneke van Giersbergen-t a metalos közönség a The Gathering soraiból ismerheti, ahol a csapat ötödik énekeseként 1994 és 2007 között hat lemezt és két EP-készített el. 2007-es kilépése után szólóban folytatta a zenélést, szeptember 23-án már ötödik lemezét jelentette meg, ez a Drive, amiről korábban már olvashattatok. Ezen kívül olyan bandák, illetve előadók lemezein és […]

Tovább »

Cadaveria – Karma DVD

Október 22. a megjelenési dátuma a korábban már említett olasz Cadaveria Karma címet viselő DVD-jének. A dupla korongos kiadványon az élő felvételek mellett betekintést nyerhetünk a színfalak mögé, és eddig nem láthatott interjúk és egyéb érdekességek is helyet kapnak rajta. A Scarlet Recordsnál érkező DVD részletes tartalmát itt tekinthetitek meg, lentebb pedig a hivatalos trailert láthatjátok.

CADAVERIA - KARMA double DVD (Official Trailer)

_ELVALASZTO_

Kill Devil Hill – egy dal a második lemezről

Revolution Rise lesz a címe a Kill Devil Hill második nagylemezének, ami október 29-én érkezik a Century Media gondozásában. A produceri teendőket a zenekar mellett Jeff Pilson (Dokken, Foreigner, Dio) látta el, a keverés Jay Ruston (StoneSour, Anthrax, Steel Panther) munkája volt, míg a lentebb látható borító Sam Shearon nevéhez fűződik, aki korábban többek között dolgozott már az Iron Maiden és a Fear Factory zenekaroknak is.
Elsőként a Crown Of Thorns című szerzeményt kaptuk meg a lemezről.

KILL DEVIL HILL - Crown Of Thorns (Album track)

A Kill Devil Hill felállása: Jason „Dewey” Bragg (Pissing Razors) – ének, Mark Zavon (Ratt, W.A.S.P., 40 Cycle Hum) – gitár, Rex Brown (Down, Pantera) – basszusgitár, Vinny Appice (Heaven & Hell, Black Sabbath, Dio) – dob.

_ELVALASZTO_

1.No Way Out
2.Crown Of Thorns
3.Leave It All Behind
4.Why
5.Wake Up The Dead
6.Long Way From Home
7.Where Angels Dare To Roam
8.Stained Glass Sadness
9.Endless Static
10.Stealing Days
11.Life Goes On

White Hornet – Apocalypse, és ami mögötte van.

 

Manapság is számtalan olyan figyelemre méltó egy demós „underground” banda van, akik még ismeretlenek a fémzene-hallgatók számára; ilyen például az amerikai White Hornet is, mely 2010-ben kezdte meg pályafutását,eleinte egyszemélyes projektként.

Egy barátom hívta fel rájuk a figyelmemet, és nem is bántam meg, hogy utána néztem kik ők és miféle zenét csinálnak , majd felkerestem az alapító tagot és a zenekar „mindenesét”, Matt St. Ours-t akit kérdéseimmel bombáztam az idén februárban megjelent debütált kislemezről és a folyamatban lévő első lemez munkálatairól.


_ELVALASZTO_

Igaz, 2010-ben alakult az együttes, mikor még csak Matt  volt az egyedüli tag, ám mára már sikeresen összehozott egy egész zenekart, ugyan még koncertezésre nincs lehetőségük ,mivel dobost azóta sem találtak, illetve csak alkalmi tag fordult meg náluk.  2012-ben csatlakozott Ryan, aki már részt vett az Ep készítésében, mely idén februárban látott napvilágot Apocalypse címmel s 4 dal került fel rá.  Az Ep első dala instrumentális, egy „külsős”, nem zenekartag működik közre az intróban, aki nem mellesleg erdélyi származású, és az alapító tag egyik jó barátja.

„Remélem,hogy nem maradunk örökké underground zenekar”-kezdte meg a a beszélgetést Matt.

Mikor arról kérdeztem kik adták a fő inspirációt Matt egyértelműen a Grim Reaper zenekart nevezte meg, ám elmondása szerint az Artillery és a Carcass is nagy hatással voltak rá.

Ha már az inspirációról van szó, azt itt meg kell említeni, hogy a személyes Youtube csatornáján számtalan általa kedvelt zenekar dalainak a „cover”-jét megcsinálta már, melynek köszönhetően személyes kapcsolatba is került rég elfeledett vagy épp már régóta nem akítv bandákkal is.

A felállás a három év alatt gyakran változott, Ryan-t nélkülözni is kellett egy időre, helyébe két új tag is lépett, Nate Reedy,basszeros és Josh Rychwalski, aki egyébként az egyetlen dobos volt a zenekarban, ám mind a ketten csak átmenetileg voltak a White Hornet-ben.

Mára már új énekessel bővült a kör, Alex-el, akivel már két új dalt is felvettek, ami már hallható is lesz a jövőre tervezett első nagylemezükön is.

A jelenlegi felállás tehát:
Alex White – ének
Ryan Famolaro – ritmus gitár
Matt St.Ours – szóló gitár/ basszus


Apocalypse:

1.Prelude To Insanity
2.Goin’ Straight To Hell
3.Satan’s Arrow Strikes
4.Apocalypse