Kiállításon járt a Behemoth motor

Biztos emlékeztek rá, hogy szerepelt már az oldalon a Behemoth Bike korábban… Nos, az ezt megalkotó lengyel GOC (Game Over Cycles) cég két díjat is nyert vele Európa egyik legnagyobb motorkerékpár „összejövetelén”, a European Bike Week-en (EBW), ami évente kerül megrendezésre Ausztriában. A radikális kategória második helyét szerezte meg a Behemoth zenekar és annak frontembere, Adam „Nergal” Darski ihlette kétkerekű, illetve a közönségdíjat be is kebelezte.

Lacuna Coil – elkezdődtek a felvételek

Az olasz Lacuna Coil Jay Baumgardner (P.O.D, Sevendust, Evanescence, Papa Roach) producerrel stúdióba vonult, hogy rögzítse 2014 első felében várható új anyagát, amit a Century Media gondoz majd.
Az első stúdióban töltött nap után Cristina Scabbia énekes így nyilatkozott: „Nagyon izgatott vagyok ezzel kapcsolatban. Biztos vagyok benne, hogy sok embert megbabonáz majd az új lemez filmes hangulata. Nagyszerű érzés, hogy Jay-jel dolgozhatunk együtt. Ő nem csak hogy profi hangmérnök, de felemelő a tudat is, hogy kíserletezni fog velünk új hangok irányába, más érdekes szempontból közelíthetjük meg általa művészetünket…”

Ihsahn – új dal debütált

A Hilber című vadonat új Ihsahn dalt mutatta be hétfő este a BBC Radio 1 Rock Show című műsorában Daniel P. Carter. Meghallgathatjátok ezen a helyen (21:45 környékén kezdődik).
A dal Ihsahn ötödik, Das Seelenbrechen című szólólemezéről való, amely október 21-én érkezik a Candlelight Records gondozásában.

Conducting From The Grave – harmadjára kevesebb core-ral

A 2009-es When Legends Become Dust és a 2010-es Revenants után október 1-jén új lemezzel jelentkezik a kaliforniai Conducting From The Grave legénysége. A zenekar nevével azonos című album saját kiadásban fog megjelenni, és az eddigi metalcore-os megnyilvánulásaikat próbálták háttérbe szorítani, hogy a technikás játékukat és a brutalitásukat inkább a death metál irányába tereljék.
A zenekar felállása: Jackson Jordan – basszusgitár, Greg Donnelly – dob, Jeff Morgan – gitár, John Abernathy – gitár, Mikey Powell – ének.
Két dal előzetesként a lemezről:

Conducting From the Grave - Into the Rabbit Hole (NEW SONG 2013)

_ELVALASZTO_

Conducting From the Grave - Honor Guide Me! (NEW SONG 2013)

Angerseed – Új hírek

A debreceni Angerseed időről-időre hírlevélben tudósít a zenekar körüli aktualitásokról. Itt a friss híradag:

„A nem kevés élménnyel szolgáló nyári koncertszezon utolsó Angerseed bulijai az újbányai GOTHOOM Open Air Festen és az arlói XVIII. Hellness Hétvégén voltak. Mindkét bulin nagyon jól éreztük magunkat, kitűnő szervezés és lelkes közönség jellemezte mindkét helyet, valamint igazi Underground hangulat. Köszönet Mindenkinek, aki érintett volt a két bulival kapcsolatban! A bulikról készült képek, videók és cikkek megtalálhatóak netes oldalainkon.

Már ezerrel készülünk az őszre és az elkövetkezendő bulikra, melyekből év vége felé sem lesz hiány. Hamarosan újabb dátumok kerülnek fel az oldalakra, jelenleg csak annyit árulnánk el, hogy idén novemberben is lesz egy igen erős felhozatalú FULL OF ANGER Death/Black Metal Fesztivál, mely egyben az Angerseed 5. születésnapi bulija is lesz egyben! Igyekszünk meglepetésekkel szolgálni majd ezen jeles eseményen, addig is új dalokkal és új merchandise cuccokkal vágunk neki az ősznek! Ezeket már a nyár két utolsó Angerseed koncertjén is lehetett kapni. Az eddigi pólómintáink jelenleg nincsenek készleten, de hamarosan pótoljuk őket, illetve még újabbakkal fogunk jelentkezni. Addig is itt van két vadonatúj póló, illetve az eddigi CD-k is újra kaphatóak. A zenekar netes oldalain valamint az angerseed@gmail.com címen megrendelhetőek, avagy Debrecenben, a Rock-Ness Hanglemezboltban (Vár u. 10/c., alagsor) megvásárolhatóak. Amennyiben több dolgot vásárolnál vagy rendelnél, kedvezményt adunk minden esetben! A pólók méretei: M-L-XL-XXL. A merchandise cuccok közvetlen linkje: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.463473180331832.110998.143085682370585&type=3

FIGYELEM! Ha az Angerseed Official Facebook oldalról osztod meg az új Merch cuccokról szóló hírt, akkor sorsoláson veszel részt, melyen pólót vagy CD-t nyerhetsz! Nem kell mást tenni, mint megosztás után beírni a zenekar üzenőfalára, hogy „MEGOSZTVA”, és utána már csak az eredményhirdetésre kell várni! Előre is köszönünk minden kedvelést és megosztást, fontos, hogy a poszt szövege is megosztásra kerüljön!

Tartsatok velünk ősszel és télen is, továbbra is sokáig éljen az Underground!”

Pestilence – az Obsideo részletei

Említettük már az oldalon, hogy közeleg a veterán Pestilence új műve. Nos, az Obsideo címet viselő lemez október 21-én kerül majd a boltok polcaira a Candlelight Records gondozásában. A tíz új dal hangzásáért maga Patrick Mameli énekes/gitáros vállalt felelősséget, aki szerint a teljes lemez szövegvilága az emberi lélek utazásának tematikáját járja körbe.
Az Obsideo-t (ostrom) Mameli mellett régi partnere, Patrick Uterwijk hozta össze George Maier basszerel és Dave Haley dobossal, akikről a frontember így vélekedett: „A Pestilence-en sokat dobott Dave Haley jelenléte. A világ öt legjobb ütősök egyike, akinek tehetsége új szintre emelte a zenekart. George pedig egy fiatal, nagyon tehetséges basszusgitáros. Szerencsére mindketten a földön járnak, így nagyon könnyű velük boldogulni.”

Izegrim – Nóták az új albumról

A holland thraser/deather – de izgi így ezt leírva látni – Izegrim egy vadiúj dalocskával ajándékozott meg minket az október 7-én érkező új albumukról, a Congress Of The Insane-ről.
További jó hír, hogy a Listenable Records égisze alatt megjelenő album „Manifest Of A Megalomaniac” tételében pedig a Holy Moses-ből ismert Sabina Classen fog vendégeskedni.
Akkor már más nem is maradt hátra, mint kisuvickolni a bakancsokat, csutkára tolni a hangerőt, s headbangelni ezerrel!

IZEGRIM - Celebratory Gunfire

A csapat ezen felül még a „Relic of the Past” opus-al is kedveskedett nekünk.

Pro-Pain – novemberben érkezik az új lemez

Az SPV/Steamhammer gondozza majd az amerikai HC metál veterán Pro-Pain november 25-én érkező 14. nagylemezét. Gary Meskil basszer/énekes szerint a The Final Revolution című lemezzel a banda visszatér a régi formájába, szemben a legutóbbi Straight to the Dome anyagával, ami inkább thrashesebbre sikeredett.
A 12  dal keverése és maszterelése V.O. Pulver (Gurd) által készült 2013. augusztus 18. és 29. között a svájci Little Creek stúdióban. „A ’90-es évek óta ez az első olyan lemez, amihez mindent magam írtam” – mondta Meskil.

Hail Of Bullets – újabb lemezinfók

Az első lemezelőzetes után a Pour Le Mérite című szerzeményt kaptuk meg a holland Hail Of Bullets október 29-én érkező III: The Rommel Chronicles albumáról. A Gorefest dobos Ed Warby, Stephan Gebédi és Paul Baayens Thanatos gitárosok, Martin Van Drunen (Pestilence, Asphyx) énekes és a korábban Houwitser basszer Theo van Eekelen felállású csapat lemezét a Metal Blade gondozza, melynek fő inspirációja Erwin Rommel német tábornok tündöklése és bukása volt.

Hail of Bullets - Pour le Mérite (OFFICIAL)

_ELVALASZTO_

1.Swoop Of The Falcon
2.Pour Le Mérite
3.DG-7
4.To The Last Breath Of Man And Beast
5.DAK 06. The Desert Fox
6.Tobruk
7.Farewell To Africa
8.The Final Front
9.Death Of A Field Marshal