Indiai boszorkánymesterek bemutatkozása

 Megjelent az indiai Djinn And Miskatonic bemutatkozó lemeze a Transcending Obscurity India jóvoltából. A lemez teljes egészében meghallgatható a zenekar bandcamp oldalán. A sludge/stoner/death elemeket is felvonultató doom metalt 5 tételben publikálták a világ elé és mindezt jó 43 percben, szóval nem panaszkodhatnak, akik az időkorlátozásokat elítélik, főleg, ha a záró 17 perces Weird Talest nézzük. A zenekar közben egy Motorhead tribute lemezre is készül, amire az I Don’t Believe A Word c. dalt dolgozták fel, ezt láthatjátok a videón.

1. 7 Year Witch  
2. Book Of The Fallen
3. Vulcan’s Forge
4. Voice From The Tomb
5. Weird Tales

Djinn & Miskatonic - I Don't Believe A Word

Dying Fetus – felvételek Kanadából

A Dying Fetus augusztus 25-i montreáli Foufounes Électriques nevű helyen nyújtott teljesítményének egy része lett megörökítve, ezt láthatjátok most:

Dying Fetus *SECOND SKIN* Montreal, QC - August 25, 2013
Dying Fetus *THE BLOOD OF POWER* Montreal, QC - August 25, 2013

_ELVALASZTO_

Dying Fetus *ONE SHOT, ONE KILL* Montreal, QC - August 25, 2013

Noctum – folytatódik a szeánsz

 A svéd fiatalokból álló heavy/doom és hard rock zenét játszó Noctum elérkezettnek látta az időt a folytatáshoz, így idén októberben jön második lemezük a debütáló The Seance (2010) után. A sikeresnek tekinthető bemutatkozás után a zenekar európai turnéval terjesztette a kiadványt és a Metal Blade figyelmét is felkeltették, ennek köszönhetően az új, Final Sacrifice c. album már az ő gondozásukban érkezik majd. A lemez dalai és borítója már nyilvánosságra került és némi információ, mi szerint a dalok egyetlen téma köré fognak csoportosulni és egy sötét, horrorisztikus történetet mesélnek majd el. A produkció borítóját Timo Ketola készítette, aki korábban a Sunn O))) zenészeivel dolgozott együtt. A zenekaron belül is történt változás, Gustaf Heinemann helyett Fredrik Jansson üti majd a bőröket, aki olyan zenekarokhoz adta már a nevét, mint a Count Raven vagy a Witchcraft. 

1. Conflagration   
2. Liberty in Death
3. Resurrected in Evil
4. Deadly Connection
5. Void of Emptiness
6. The Revisit
7. A Burning Will
8. Temple of the Living Dead
9. Azoth

Degradead – így készült a The Monster Within

A svéd death metálos Degradead augusztus 23-án megjelent The Monster Within című lemezének stúdiózását megörökítő videóit láthatjátok. A felvételek január 14. és február 2. között készültek a Panic Room stúdióban Skara városában Thomas „Plec” Johansson hangmérnökkel.
Lentebb a For Better or Worse című szerzeményhez készült klip is látható.

Degradead TV Episode 11 - Creating A Monster #1 20

_ELVALASZTO_

Degradead TV Episode 12 - Creating A Monster #2 20
Degradead TV Episode 13 - Creating A Monster #3 20
Degradead - For Better Or Worse (Official Video)

Evile – Ol Drake távozik

A brit Evile május 27-én hozta ki negyedik albumát.
Az 1999-ben alakult csapatból most távozik a gitáros Ol Drake. Közleményében arról ír, hogy tizenöt éve minden idejét a bandára áldozta és már nem vonzza a turnézással járó megterhelés, polgári életre vágyik. A zenélést nem adja fel, s a még lekötött koncerteket is lejátsza a bandával, de a továbbiakban nem szeretne turnézni.

A pótlásáról egyelőre nincs hír.

Stormlord – Új dal került megosztásra

A szimfónikus black metalban „utazó” Stormlord egy vadiúj dallal jelentkezett, a szeptember 20-án megjelenő új albumuk beharangozása képpen. A zenekar a „My Lost Empire” tétellel szeretne kedveskedni rajongóinak, illetve a fekete fém szerelmeseinek a hamarosan közelgő Hesperia-ról, amely majd a Trollzorn Records-on keresztül kerül ki a boltok polcaira. A zenekar életében a Hesperia lesz az első konceptlemez, amelyet az Aeneas ihletett. Ennek ismeretében talán már nem is olyan meglepő, hogy az albumon több nyelv is felbukkan az énektémákban úgy, mint angol, olasz, és ős-latin.

Stormlord: "My Lost Empire" Lyric video - from the new album "Hesperia" 2013

Retrospective – Lost in Perception – 2012

A lengyel Retrospective 2008-as, Stolen Thoughts című lemezére 9000Sanyi hívta fel anno a figyelmemet. Ha jól emlékszem a szintén polák Votum kapcsán ajánlotta, hogy ismerkedjek meg a Retrospective zenéjével is. Én megfogadtam a tanácsát, és alapvetően tetszik is a Stolen Thoughts, de akkor, és azóta sem gyakorolt/gyakorol rám akkora hatást, mint a Votum korongok. Ez […]

Tovább »

Megadeth – akusztik

Korábban már adtunk hírt Mustainék akusztikus fellépéséről, amikor is a New York-i VEVO stúdióban egy csoport kiválasztott rajongó előtt léptek fel. A rövid szetben a Symphony Of Destruction, a Kingmaker, valamint a She-Wolf fért bele. 

Megadeth - Symphony of Destruction (VEVO Presents)

_ELVALASZTO_

Megadeth - Kingmaker (VEVO Presents)
Megadeth - She Wolf (VEVO Presents)

Toxic Holocaust – lemezelőzetes

A portlandi lassan 15 éves speed/thrash/black metalos Toxic Holocaust számos demo, split és válogatás után októberben jelentkezik ötödik lemezével. A Kurt Ballouval (Converge) felvett Chemistry of Consciousness tizenegy dalt rejt.
A dalokat úgy jellemzik, mint a bespeedezett Discharge, a punk rockkal fertőzött Slayer, a Metallicával túladagolt The Exploited. Akármit is jelent ez.
Mindenesetre Municipal Waste, DRI, Sodom, Midnight, GBH diétán lévőknek erősen ajánlott az album, aminek előzetesét alább hallgathatjátok meg:

TOXIC HOLOCAUST - 'Chemistry Of Consciousness' Album Trailer

1.Awaken the Serpent
2.Silence
3.Rat Eater
4.Salvation is Waiting
5.Out of the Fire
6.Acid Fuzz
7.Deny the Truth
8.Mkultra
9.I Serve…
10.International Conspiracy
11.Chemistry of Consciousness

Eluveitie – Turnézáró után meló

Jó hír a folk-metal híveinek, és a svájci Eluveitie rajongóinak, hogy a zenekar megerősítette mindazt, ami a világhálón már lassan pletykaként terjed. Az új album munkálatai elkezdödtek, de teljesen a faladatra fókuszálni csak a néhány hét múlva befejeződő világtúrnéjuk után fog a csapat. Mindenesetre az új dalok megírása már folyamatban van. – A turnézáró heteket követően bővebben.