Lebowski – kislemez vendéggel

A lengyel Lebowski hamarosan megjelenteti második lemezét. A Cinematic-kal jelentős elismerést szerzett progos/filmzenés muzsikában utazó csapat az album felvezetéseként egy kislemezzel jelentkezik szeptemberben, melyen az Európa szerte jól ismert jazz trombitással, Markus Stockhausen-nel közösen dolgoztak. A Goodbye My Joy c. kislemez előzetese elkészült egy YouTube videó formájában:

Lebowski feat. Markus Stockhausen - Goodbye My Joy (Trailer)

Metal Forever Fesztivál 2013

A szlovákiai Nagycsalomján megrendezett Metal Forever fesztivál történetébe nem mennék bele, akit érdekel, elolvashatja az interjúban. A lényeg, hogy hosszú szervezés, készülődés után lezajlott a kétnapos buli. És ez a beszámoló is megszületett végre! (Bocs srácok!) Számunkra kisebb kalanddal ért fel az utazás, mivel az autó hirtelen támadt műszaki problémája miatt az út nagyjából harmadát […]

Tovább »

Inbreeding Rednecks – holland death debütálás

A Frameless Scar, Mercenary, Memorial és Autumn Leaves zenekarokat megjárt tagokból álló dán Inbreeding Rednecks bemutatkozó nagylemeze október 14-én érkezik a Mighty Music/Target gondozásában. A CB stúdióban Christian Bonde-dal (Dawn Of Demise) rögzített anyag keverését Sebastian Wolff (Kellermensch) készítette.
A dán kvartett az old-school death metálra esküszik, és hatásként olyan zenekarokat említenek meg mint a Morbid Angel, a Suffocation és a Hypocrisy, a modern zenék közül pedig a Gojira-t.
A felállás: Thue Schmidt – gitár, Brian Jakobsen – gitár, Peter Mathiesen – dobok, Rune Sinnbeck – basszusgitár, Torsten Madsen – ének.

_ELVALASZTO_

1.World Of Haste
2.An Observation
3.Eyes Of Deception
4.The Grand Misconception
5.Wilted Flowers
6.Defeated Demons?
7.Division Wreckage
8.Misery The Agenda
9.The Law Of Man Betrayed

Extol – Extol – 2013

Az Extol egy norvég banda… És ez a tény megmagyaráz bizonyos dolgokat. Ugyanis számomra olybá tűnik, hogy a norvég zenekarok produktumai tekinthetőek manapság leginkább a szó eredeti értelmében véve progresszívnek, és kísérletezőnek. Az Extol pályafutása is kísérletek sorozata. Az eddig megjelent négy lemezük elég markánsan különbözik egymástól. Az 1998-as, debütáló Burial progresszív death/black/thrash metaljától eljutottak […]

Tovább »

Clawfinger – feloszlottak

A hazánkban is többször megfordult svéd csapat a Facebook oldalán jelentette be, hogy hét album után befejezik működésüket. Bár a Facebook postban arról írnak, hogy ideje mással foglalkozniuk, azt azért nem zárják ki, hogy például a zenekar harmincadik születésnapjának alkalmából még láthassuk őket.

Az 1993-as Deaf Dumb Blind lemezük a műfaj klasszikusa, legnagyobb sikerüknek talán az antirasszista témájú  Nigger számít. Ezt így játszották az idei Brutal Assault fesztiválon:

Clawfinger - Nigger, live at Brutal Assault 2013

Exhumer – Talján grind másodszor

A grind-ban „utazó” olasz Exhumer legénysége nemsokára egy teljes albummal tér vissza. A „Degraded by Sepsis” munkacímmel ellátott opus nagy valószínűséggel október 15.-én fog a boltok polcaira kerülni a Comatose Music gondozásában.
Hogy addig se unatkozzunk, alant egy kis kedvcsináló a hamarosan érkező új albumról.

EXHUMER 'Degraded by Sepsis' promo clip (Pungent Aroma of Uterine Necrosis)

Hangpróba #243 – 2013. augusztus 24.

Revocation – Revocation
Space Mirrors – The Other Gods
Ereb Altor – Fire Meets Ice
Violator – Scenarios of Brutality
Entrails – Raging Death
Månegarm – Legions of the North
Another Way – Az idő rövid története
Magma Rise – The Man in the Maze
Toorn – Kronieken van het Einde
Jupiter Society – From Endangered To Extinct

Witherscape – The Inheritance – 2013

Dan Erland Swanö, akit legtöbben a középső neve nélkül tartanak számon, idén ünnepelte 40. születésnapját. „Amihez ezúton is gratulálok!” (Elvira – Munkaügyek) Ő az a zenész, aki kb. annyi bandával hozható kapcsolatba tagként, vagy közreműködőként, mint ahány esztendőt eddig megélt. Mindig is bírtam a svéd úriember dolgait, zenekarai közül a Nightingale pedig az egyik kedvenc […]

Tovább »

Trouble – a Godspeed bőgőssel

A nemrégiben egy erős lemezzel (The Distortion Field) és Kyle Thomas-szal (Exhorder, Floodgate, stb) a fronton visszatért Trouble bejelentette, hogy új basszusgitárosa Rob Hutz lett. Hutz a két bőgőssel játszó, tavaly óta ismét aktív, 1994-ben Ride c. lemezükkel viszonylagos ismertséget szerző Godspeed soraiból lehet ismerős, akik anno Bruce Dickinsonnal egy Black Sabbath feldolgozást is összehoztak. A Sabbath Bloody Sabbath ’94-ben jött ki kislemezen, de szerepelt az első Nativity In Black tribute lemezen is.