Kalipunk lazaság a Parkban

Előrebocsátom, nem hallgatok túl sok kalipunkot; hosszú távon általában nem köt le ez a stílus, de a NOFX (a Bad Religionnel egyetemben) a szerethetőbbek közé tartozik. Ráadásul régi motorosok már, úgyhogy az irányzat hívei számára nem szorulnak különösebb bemutatásra. Durva volt nagyon az a hét, amikorra beütemezték második budapesti koncertjüket, minden napra jutott valami jó […]

Tovább »

Válogatáslemez készül Jézushívőknek!

Az alábbi linken már előrendelhető az augusztus 30-án megjelenő, Metal For Jesus néven megalkotott válogatáslemez.
Az albumon hallható dalok csupán öt együtteshez köthetők, de nem meglepő módon ezek bandák rokoni fokban állnak egymással.
A három éve feloszlott Narnia megjelenése külön üdítőleg hathat a rajongóknak! 

A dallista:

1.Narnia – People Of The Bloodred Cross
2.Narnia – Living Water
3.Narnia – Long Live The King
4.Audiovision – The Way
5.Audiovision – We Will Go
6.Divinefire – Divinefire
7.Divinefire – Live My Life For You
8.Golden Resurrection – Proud To Wear The Holy Cross
9.Modest Attraction – Down On My Knees
10.Golden Resurrection – The Final Day
11.Golden Resurrection – God´s Mercy
12.Golden Resurrection – Never Surrender
13.Golden Resurrection – Flaming Youth
14.Golden Resurrection – Golden Resurrection
15.Divinefire – Open Your Eyes
16.Divinefire – Bright Morning Star
17.Divinefire – The Way To Etenity

The Mars Volta – Frances The Mute – 2005

Omar Rodríguez-López és Cedric Bixler-Zavala három lemezen dolgozott együtt a long beach-csi (Kalifornia) At the Drive-In nevű post hardcore bandában ’96 és 2000 között. Miután a zenekar feloszlott zenei ellentétek, és drogügyek miatt, a szerzőpáros 2001-ben megalapította a The Mars Volta névre hallgató, latinos felhangokkal telipakolt rendkívül elvont rockzenét játszó csapatot. Az alatt a tizenegy […]

Tovább »

Dimmu Borgir – Új anyagon dolgozva

A norvég szimfónikus black metal trió(?!), a Dimmu Borgir nem igazán jelentkezett mostanság friss hírekkel, de most úgy látszik valamelyest megtörni látszik az állóvíz a banda körül. A zenekar gőzerővel dolgozik a 2010-es Abrahadabra folytatásán. – Ami önmagában igazából nem túl nagy hír, de ezen a ponton a rajongók számára már ez is megnyugtató.
A közelmúltban Shagrath a következő gondolatot osztotta meg velünk. : „Minden porcikánkban arra törekszünk, hogy gőzerővel megformáljuk az új anyagot. A kreativítás az a kapocs, amely a látszólag össze nem illő részeket összefűzi.”

Karmaflow – az interaktív rock-opera

Volt már szó metal zenével valamilyen szinten kapcsolatos videójátékokról itt a Fémforgács hasábjain, de egy kimondottan erre épülő projekttel még nem találkoztunk. A Karmaflow ezen fog változtatni, a 3D-s ugrabugrálós de logikai részeket is tartalmazó játék 2014 végén jelenik meg, a fejlesztő csapat elmondása szerint pedig egy interaktív rock opera lesz. Nem is akárhogy, a háttérzenéket egy 52 tagú nagy-zenekar fogja feljátszani, a játék sztoriját pedig olyan énekesek fogják előadni, mint Marc Hudson a Dragonforce-ból, Simone Simons és Mark Jansen az Epica-ból, Dani Filth a Cradle of Filth-ből, Elize Ryd az Amaranthe-ból vagy Henning Basse az Uli John Roth-ból.

A projekt fejlesztése közösségi finanszírozás elvén zajlik és arra épít, első körben 50.000 eurot (kb. 15M FT) kívánnak összeszedni a lelkes fémfejű játékrajongóktól, ez jelenleg kb. 22.000-nél tart.  Távlati célok között szerepel az is, hogy a projektet élőben, színpadon is meg lehessen majd tekinteni.

Rubicon – augusztusi hírlevél

Horváth Imre küldte az alábbi hírlevelet a szerkesztőségnek:

„Régóta nem adtunk hírt magunkról, ideje jelentkeznünk. 🙂 Talán már sokan tudjátok, de aki nem most megtudhatja, hogy a zenekar és Orbán – Ducos Tamás énekes útjai különváltak! Tamással rengeteg dolgot másképp láttunk, gondoltunk, ezért az együtt töltött időszak vége felé már eléggé kiéleződött a ellentét közöttünk, így úgy gondolta, hogy kiszáll a zenekarból.
Bizonyára sokan láttátok az általa megjelentetett „kisregényt” a Facebook oldalunkon ami az ő nézetét tükrözi, természetesen ennek a dolognak is, mint minden másnak két oldala van! Én is írhatnék egy kétkötetes regényt ami a zenekar, illetve az én saját, privát véleményemet foglalja magába a történtekről, de nem fogom megtenni! Úgy gondolom, vannak dolgok ami másra nem tartozik!
Inkább szeretnék Tamásnak minden jót kívánni, nagyon sikeres zenei pályafutást, és nem utolsó sorban szeretném megköszönni az együtt töltött időt, csodálatos élményeket!
A zenekar természetesen továbbra is gőzerővel működik jelenleg vendég énekessel, aki nem más mint Varga Zoli a Chrome zenekar frontembere! Zolival lenyomtunk egy nagyon sikeres, teltházas Fezen fesztiválos bulit, óriásit alakított. 🙂
A zenekarról bővebben a www.rubiconrock.hu, vagy a www.facebook.com/rubiconofficial oldalakon olvashattok.”

Agrypnie – Aetas Cineris – 2013

Korábban nem szerettem a zenében a német nyelvet. Igazából a német nyelv manapság sem a kedvencem, de a zenében már nemhogy elfogadtam, de jobban is tetszik, mint az angol. Legalábbis a metalban. Az angol a modern kor, a jelen életterünk világnyelve, a német viszont visszavisz képzeletben a történelmi korokba. Mellesleg a metal lehet, hogy Britanniában […]

Tovább »

Katatonia – Szöveges videó

A Katatonia egy varázslatos hétvégével ajándékozott meg most minket. A hamarosan érkező új album a Dethroned & Uncrowned szeptember 9.-én fog megjelenni a Kscope gondozásában, s ennek aprópójából egy szöveges videót osztott meg a világhálon.
Ha eddig még nem derült volna ki, akkor a Dethroned & Uncrowned a 2012-es Dead End Kings album „újragyúrása”. Mielőtt még bárki csak egy egyszerű áttextúrázásról kezdene beszélni, szólgáljon itt bizonyítékul az eredmény.

Katatonia - The One You Are Looking For is Not Here (lyric video) (from Dethroned & Uncrowned)