Hangpróba #242 – 2013. augusztus 10.

Megadeth – Super Collider
Quest of Aidance – Misanthropic Propaganda
Aborym – Dirty
Apey and the Pea – Devil's Nectar
James LaBrie – Impermanent Resonance
Alice In Chains – The Devil Put The Dinosaurs Here
Station Dysthymia – Overhead, Without Any Fuss, The Stars Were Going Out
October Tide – Tunnel of No Light

Arsis – itt a Scornstar videó

A Virginia állam-beli Arsis április 30-án hozta ki ötödik albumát a Nuclear Blast-nál. A technikás melodic death-ben utazó amcsi négyes most az Unwelcome lemez Scornstar c. dalára készített videóklippel jelentkezett. A klipet az a Scott Hansen rendezte, aki korábban az Unearth és a Carnifex zenekarokkal is dolgozott.

ARSIS - Scornstar (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

Leprous – basszer csere

Az október 20-án az aA38-on muzsikáló norvég proggerek soraiban változás állt be. 
A csapat és a basszer Rein Blomquist útjai elváltak, helyére Martin Skrebergene érkezik. Az Ihsahn turnézenekarában is érdekelt Rein ma adja utolsó koncertjét a Leprous tagjaként a Brutal Assault fesztiválon. 
A válás egyébként baráti volt.

LEPROUS - The Cloak (OFFICIAL VIDEO)

Skorpió – újrakiadások

1979 tavaszán a rendkívül sikeres Skorpió feloszlott. A magára hagyott Frenreisz Károly nem maradt tétlen, és a Generál volt gitárosával, Tátrai Tiborral, valamint a Korálból kivált Papp Tamással létrehozta az Új Skorpiót.
Az új trió egy zeneileg frissebb, feszesebb irányvonalat képviselt elődjénél. A kor szelleméhez alkalmazkodott, rockosabb felfogású dalaikból azonban nem hiányzott a dallamosság. A közönség hamar elfogadta az Új Skorpiót, és nem csak hazánkban, hanem a környező országokban is igen népszerű volt a zenekar. A Skorpió ebben a felállásban 1983-ig működött. Ezalatt egy kislemezük, és két albumuk jelenhetett meg.

1983-ban Tátrai Tibor távozásával az Új Skorpiónak vége lett. Később Frenreisz újra életre keltette a Skorpiót. Két további album megjelentetése után a zenekar visszavett az intenzitásból, és már csak jelesebb alkalmakkor lép fel. 2013 azonban újra alkalmat ad az ünneplésre, ugyanis 40 éves lett a Skorpió.
Ez alkalomból jelenik meg a trió két albuma és egyetlen kislemeze Rozgonyi Péter által újra maszterelt, digitálisan feljavított hangminőségben végre CD-n a GrundRecordsnál. A bookletekben ritka bónuszképek, szövegkönyv és Karcsi bácsi ajánlása.
_ELVALASZTO_

1.Álljatok meg
2.Sötét nappalok és fényes éjszakák
3.Igen, én!
4.Ne csináld a cirkuszt!
5.Hej, jóbarát
6.Vesztettem, vagy győztem
7.Furcsa emberek
8.Mondd el!
9.Az új generáció

1.Elindulunk
2.De jó lenne haver
3.A vén koldus
4.Énekeld
5.A folyóparton ülve
6.Tizenötéves srác
7.Hej, hej, de olcsó
8.Ember lettem
9.Az új generáció – kislemezfelvétel – 1979.
10.Előre nézz! – kislemezfelvétel – 1979.

Black Sabbath

Ozzy-ék nemcsak kiválóan sikerült új lemezük kapcsán kerültek be a hírekbe, hanem most például azzal, hogy a november 14-i Classic Rock Roll Of Honour díjátadó ünnepségen ők kapják az élő legendáknak járó díjat. 

Korábban olyan csapatok és előadók kapták ezt a díjat, mint a ZZ TopJeff Beck, Alice Cooper, Jimmy Page, Lemmy és Iggy PopOzzy, aki szólóban már elnyerte, így nyilatkozott: „Jó élő legendának lenni. Sokkal jobb, mint halottnak.”

The Commander-In-Chief – itt az Evolution

A bemutatkozó EP-jét még tavaly februárban megjelentető norvég Berit Hagen, azaz művésznevén The Commander-In-Chief a címadó Evolution című nóta klipjét készítette el és tette közzé.

A héthúros gitáron játszó énekes-dalszerző hölgy az EP felvételén a Pantera, Hatebreed és Hellyeah lemezeken végzett munkája révén nevet szerzett Sterling Winfield-del dolgozott.

Evolution by The Commander In Chief (2013)

Devil To Pay – doom rocker viddeo

A Devil To Pay nevű doom rocker társulat Tie One On c. dalára forgatott videót. Ez már a második klip a csapatnak a Ripple Music-nál megjelent, Fate Is Your Muse-nak keresztelt bemutatkozó lemezéről.
A dal egyébként korábban már megjelent a GloryHole Records által kiadott This Train Won’t Stop c. bakelit B. oldalán. A Tie One On boogie-doomját úgy írták le, mintha a ZZ Top és a Trouble ittasan értekezne az élet értelméről. 

Devil to Pay - "Tie One On" Official Video

 

Megadeth – akusztikusan

A Megadeth a New York-i VEVO stúdióban a rajongók egy kiválasztott csoportja előtt lépett fel. A rövid akusztius szetbe a Symphony Of Destruction, a Kingmaker és a She-Wolf fért bele. Ebből egy rövid összefoglalót nézhettek meg, IDE kattintva pedig a fellépésről készült fotókat is meg tudjátok nézni:

Megadeth acoustic performance at VEVO HQ - clips