A britek Bloodstock Open Air fesztiválján tegnap lépett fel a kanadai Voivod és a tíz éves fennállását idén ünneplő görög Firewind. A koncertekről készült felvételeket nézhetitek most meg.
A britek Bloodstock Open Air fesztiválján tegnap lépett fel a kanadai Voivod és a tíz éves fennállását idén ünneplő görög Firewind. A koncertekről készült felvételeket nézhetitek most meg.

Szeptember 3-án érkezik a brazil HC/death Endrah második albuma. A The Culling lemez Silver Tongue c. dalára már itt is a klip.
A The Culling kapcsán a frontember Ryan „Relentless” Raes azt nyilatkozta, hogy ez szövegeiben igen mély tartalommal bír és megmutatja, az emberek mit is gondolnak.

A Virginia állam-beli Arsis április 30-án hozta ki ötödik albumát a Nuclear Blast-nál. A technikás melodic death-ben utazó amcsi négyes most az Unwelcome lemez Scornstar c. dalára készített videóklippel jelentkezett. A klipet az a Scott Hansen rendezte, aki korábban az Unearth és a Carnifex zenekarokkal is dolgozott.
Az október 20-án az aA38-on muzsikáló norvég proggerek soraiban változás állt be.
A csapat és a basszer Rein Blomquist útjai elváltak, helyére Martin Skrebergene érkezik. Az Ihsahn turnézenekarában is érdekelt Rein ma adja utolsó koncertjét a Leprous tagjaként a Brutal Assault fesztiválon.
A válás egyébként baráti volt.
1979 tavaszán a rendkívül sikeres Skorpió feloszlott. A magára hagyott Frenreisz Károly nem maradt tétlen, és a Generál volt gitárosával, Tátrai Tiborral, valamint a Korálból kivált Papp Tamással létrehozta az Új Skorpiót.
Az új trió egy zeneileg frissebb, feszesebb irányvonalat képviselt elődjénél. A kor szelleméhez alkalmazkodott, rockosabb felfogású dalaikból azonban nem hiányzott a dallamosság. A közönség hamar elfogadta az Új Skorpiót, és nem csak hazánkban, hanem a környező országokban is igen népszerű volt a zenekar. A Skorpió ebben a felállásban 1983-ig működött. Ezalatt egy kislemezük, és két albumuk jelenhetett meg.

1983-ban Tátrai Tibor távozásával az Új Skorpiónak vége lett. Később Frenreisz újra életre keltette a Skorpiót. Két további album megjelentetése után a zenekar visszavett az intenzitásból, és már csak jelesebb alkalmakkor lép fel. 2013 azonban újra alkalmat ad az ünneplésre, ugyanis 40 éves lett a Skorpió.
Ez alkalomból jelenik meg a trió két albuma és egyetlen kislemeze Rozgonyi Péter által újra maszterelt, digitálisan feljavított hangminőségben végre CD-n a GrundRecordsnál. A bookletekben ritka bónuszképek, szövegkönyv és Karcsi bácsi ajánlása.
_ELVALASZTO_

| 1. | Álljatok meg |
| 2. | Sötét nappalok és fényes éjszakák |
| 3. | Igen, én! |
| 4. | Ne csináld a cirkuszt! |
| 5. | Hej, jóbarát |
| 6. | Vesztettem, vagy győztem |
| 7. | Furcsa emberek |
| 8. | Mondd el! |
| 9. | Az új generáció |

| 1. | Elindulunk |
| 2. | De jó lenne haver |
| 3. | A vén koldus |
| 4. | Énekeld |
| 5. | A folyóparton ülve |
| 6. | Tizenötéves srác |
| 7. | Hej, hej, de olcsó |
| 8. | Ember lettem |
| 9. | Az új generáció – kislemezfelvétel – 1979. |
| 10. | Előre nézz! – kislemezfelvétel – 1979. |
Ozzy-ék nemcsak kiválóan sikerült új lemezük kapcsán kerültek be a hírekbe, hanem most például azzal, hogy a november 14-i Classic Rock Roll Of Honour díjátadó ünnepségen ők kapják az élő legendáknak járó díjat.

Korábban olyan csapatok és előadók kapták ezt a díjat, mint a ZZ Top, Jeff Beck, Alice Cooper, Jimmy Page, Lemmy és Iggy Pop. Ozzy, aki szólóban már elnyerte, így nyilatkozott: „Jó élő legendának lenni. Sokkal jobb, mint halottnak.”
A bemutatkozó EP-jét még tavaly februárban megjelentető norvég Berit Hagen, azaz művésznevén The Commander-In-Chief a címadó Evolution című nóta klipjét készítette el és tette közzé.
A héthúros gitáron játszó énekes-dalszerző hölgy az EP felvételén a Pantera, Hatebreed és Hellyeah lemezeken végzett munkája révén nevet szerzett Sterling Winfield-del dolgozott.
A Devil To Pay nevű doom rocker társulat Tie One On c. dalára forgatott videót. Ez már a második klip a csapatnak a Ripple Music-nál megjelent, Fate Is Your Muse-nak keresztelt bemutatkozó lemezéről.
A dal egyébként korábban már megjelent a GloryHole Records által kiadott This Train Won’t Stop c. bakelit B. oldalán. A Tie One On boogie-doomját úgy írták le, mintha a ZZ Top és a Trouble ittasan értekezne az élet értelméről.
A Megadeth a New York-i VEVO stúdióban a rajongók egy kiválasztott csoportja előtt lépett fel. A rövid akusztius szetbe a Symphony Of Destruction, a Kingmaker és a She-Wolf fért bele. Ebből egy rövid összefoglalót nézhettek meg, IDE kattintva pedig a fellépésről készült fotókat is meg tudjátok nézni: