Demonical – új gitárossal és dobossal

A svéd death metálos Demonical a következő bejelentést tette: „Nagy lelkesedéssel tudatjuk, hogy Johan Haglund (Spasmodic) gitáros és Amir Batar (Tormention) dobos most már hivatalosan is a bandához tartoznak, teljes értékű tagjai a Demonical-nak. Immár ezzel a sziklaszilárd felállással jelentjük ki, hogy készen állunk a halál és a pusztulás kiterjesztésére több kontinensen is az idei és a 2014-es évben.
Az új felállás (az alábbi képen balról jobbra): Daniel Gustavsson – gitár, Johan Haglund – gitár, Sverker Widgren – ének, Amir Batar – dobok és Martin Schulman – basszusgitár.

Soulless – Serpent Reaper klip

Április 23-án látott napvilágot az ohioi thrasherek negyedik, In Death’s Grip címet viselő nagylemeze az Auburn Records gondozásában. A Soulless legénysége most egy klippel jelentkezett, a Serpent Reaper dalhoz készülttel, amely természetesen az előbb említett lemezről való. A felállás: Wayne Richards – gitár, Dave Johnson – basszus, Jim Lippucci – ének, Chris Dora – dob, Matt Sorg – gitár.

SOULLESS - Serpent Reaper

1.Vindictae Dei (intro)
2.The Crippler
3.Serpent Reaper
4.It Ends Tonight
5.Bleed You Dry
6.Bury The Cross
7.In Darkness Consumed
8.Death’s Icy Grip
9.Burnt Earth
10.Sinner Without A Soul
11.World Of Ruin
12.Take Command (bonus track)

Alcohol – jelentkezz gitárosnak!

„Közös beszélgetések alapján úgy döntöttünk, hogy Zoli mellé szeretnénk még egy gitárost, aki fiatalos, lendületes játékával be tud illeszkedni a zenekarba. Mielőtt rossz nyelvek harsognának, nem Zoli távozásáról van jelenleg szó, hanem az új dalok elég erősen megkövetelik a két gitárt és ezt szeretnénk a színpadon is kellőképpen visszaadni. A rajongóknak, barátoknak megijedni természetesen nem kell, az alap rock n’ roll-os vonalat ugyanúgy visszük tovább, de jónéhány finom kis változást is becsempészünk a dalok hangulatába. …hogy mennyire lesz „finom” azt majd meglátjátok..:) Na meg annyi pénzünk van, hogy hárman nem tudjuk elkölteni, tehát gondoltuk néhány akkordért cserébe meglepünk valakit pár millióval…haha. Így ezúttal keressük azt a lendületes, kreatív, sok szabadidővel rendelkező hímnemű gitárost, aki érez elég kedvet, és késztetést, hogy az Alcohol tagja legyen. Jelentkezz a lent megadott elérhetőségen néhány mondattal bemutatkozásként és ha van, videoval, bármi nemű hanganyaggal! Kérjük, hogy csak megfontolt, komoly szándékú, kreatív gitáros jelentkezzen, akinek van bőven elég ideje és kitartása” – nyilatkozta az Alcohol frontember, Csöves. Gitárosok hajrá, jelentkezzetek és menjetek „Alcoholizálni”!

Gitárvásárlás Lita Forddal

A Metal Injection a ’80-as évek hard rock királynőjét, Lita Fordot kísérte el New York város leghíresebb gitárboltjába, a Matt Umanov Guitars-ba, és örökítette meg, hogyan is keres hangszert magának. Aki kíváncsi, a lenti videón keresztül meglesheti.
Lita Ford új szólólemezzel jelentkezik. A The Bitch Is Back… Live címet viselő anyag október 28-án érkezik az SPV/Steamhammer gondozásában. A jelenlegi turnéfelállás: Lita Ford – gitár, ének, Mitch Perry (MSG, Asia, Edgar Winter) – gitár, Bobby Rock (Vinnie Vincent Invasion, Nelson) – dobok és Marty O’Brien (We Are The Fallen, Tommy Lee, Static-X, Disturbed) – basszusgitár.

Guitar Shopping with LITA FORD on Metal Injection

Michel Langevin projekt

A kanadai metál újító Voivod dobosa, Michel „Away” Langevin hamarosan szólólemezzel jelentkezik. A Cities című anyag július 27-én érkezik a Utech Records kiadásában. Lesz egy 500 példányos limitált verzió is fekete-ezüst-fehér színben. A felvételek Montreálban és annak környékén készültek a Voivod-dal való utazások során tett tapasztalatok és inspirációk eredményeképpen, melyek olyan hangokat tartalmaznak, mint például egy távoli harangszó, egy elhaladó autó, ritmikus motorhang, busz vagy éppen csicsergő madárhangok. Away elmondása szerint rajong a külvilág zajai iránt, melyek szeretetét Piggy (Denis D’Amour) gitáros ébresztett fel benne.
A BrooklynVegan.com SoundCloud oldalán most teljes egészében meghallgatható a Cities:

Necrophobic – Lilithu méhében

A svéd black/death metál alakulat, a Necrophobic hetedik stúdiólemeze október 25-én jelenik majd meg a Season of Mist gondozásában Womb Of Lilithu címmel. A Splendour Nigri Solis című kislemez előzi majd meg augusztus 19-én, ami kizárólag digitális formában, a Spotify-on keresztül lesz elérhető. Ennek a borítója látható alább.
A zenekarhoz 2011-ben csatlakozott Robert Sennebäck gitáros (Dismember, Unleashed), így a jelenlegi felállás a következő: Joakim Sterner – dobok, Tobias Sidegård – ének, Alexander Friberg – basszusgitár, Robert Sennebäck – gitár, Fredrik Folkare – gitár.

Soulfly – lemezcím, dallista és vendégénekesek

Mint korábban említettük, Max Cavalera és bandája, a Soulfly kilencedik nagylemezére készül éppen. Újabb hírrel szolgálhatunk most, mégpedig azzal, hogy a Nuclear Blastnál október 4-én megjelenő nagylemez a Savages címet kapta és olyan emberek is megrezegtetik rajta hangszálaikat Tony Campos Soulfly basszer és Igor Cavalera mellett, mint a Clutch zenekarból ismert Neil Fallon, a Napalm Death-es Mitch Harris és Jamie Hanks, az I Declare War zenekarból.

1.Bloodshed (feat. Igor Cavalera)
2.Cannibal Holocaust
3.Fallen (feat. Jamie Hanks)
4.Ayatollah Of Rock ‘N’ Rolla (feat. Neil Fallon)
5.Master Of Savagery
6.Spiral
7.This Is Violence
8.K.C.S. (feat. Mitch Harris)
9.El Comegente (feat. Tony Campos)
10.Soulfliktion

Limitált CD és dupla LP bónuszok:

1.Fuck Reality
2.Soulfly IX