A prog fejeknek melegen ajánlott a 2008-ban alakult „fiatal” brit csapat, mely július 29-én hozza ki bemutatkozó lemezét az InsideOutnál. Előzetesként itt egy YouTube videó, melybe a Rubidium minden dalából került egy-egy részlet:
Maschine - "Rubidium" Album Teaser
A korábbi előzetest, azaz a The Fallan c. dalt tovább kattintva találjátok, INNEN pedig le is tölthetitek.
_ELVALASZTO_
MASCHINE - The Fallen (EDIT) (OFFICIAL ALBUM TRACK)
A kanadai kiadó, ahol olyan hazai csapatok vannak, mint a Gutted, a hamarosan a Wackenen bizonyító Kill With Hate vagy a Sin of God hírlevelében arra kért minket, hogy segítsünk nekik még egy death metal csapat megtalálásában.
Elsősorban olyan csapatok jelentkezését várják, akik kész, vagy akár szerzői kiadásban már megjelent anyaggal rendelkeznek.
Ide írjatok: prc_label@hotmail.com
Nagaarum kollégánk csapata, a GuilThee lendületben, hírlevelükben a friss lemez aktualitásairól olvashattok:
„Hétvégén lezajlik a dobsávok felvétele a negyedik GuilThee lemezhez. Nagyon izgatottak vagyunk, mivel a The Three Knot Lane óta nem dolgoztunk valódi dobbal. Az anyagnak csak kb. a fele van feldemózva, a többi része a stúdióban fog megíródni, tehát ez lesz az eddigi legimprovizatívabb lemezünk. Mr Match már teljes értékű tagként lesz jelen.
Azt, hogy műfajilag mi lesz jellemző ezúttal, a jó ég tudja, de próbálunk ismét a stílusok között lavírozni. A felvételekhez a saját mini stúdiónkat fogjuk használni, a dobcucchoz pedig pár cintányért Nagaarum saját maga csiszolt és felületkezelt.
Hangzás szempontjából visszakanyarodunk a Homunculus Paradoxon tisztasága felé. A Szemantikai háromszögek egy nagyszerű kísérlet volt, egy sötét, mocskos megszólalással, igazi kormos rusnyaság, de most máshoz van kedvünk.”
A finn Blood Music 2014-ben újra megjelenteti az avantgarde death metalt játszó Gire eredetileg 2007-ben, szerzői kiadásban kihozott, régen elfogyott egyetlen albumát CD-n és vinylen (2xLP). Az anyaghoz a zenekar 6 év csend után újra rögzített egy dalt, a ’98-ban íródott A teremtés és a tisztaság című darabot, ami csak ezen a kiadványon lesz hallható.
Ugyancsak jövőre, szintén a Blood Musicnál megjelenik a Thy Catafalque demója és első két albuma tripla CD és 4xLP formátumban, ezzel teljessé válik a sor, újra kapható lesz minden TC anyag CD-n és vinylen.
A 2010 óta ismét aktív svájci techno thrash legenda, a Coroner a 2011 és 2012 folyamán tartott újjáalakuló koncertjeiből DVD-t készül kiadni. A tervek szerint az anyag még idén napvilágot is lát.
Most azonban a No Remorse Records kiadásában megjelenik a banda 1986-os bemutatkozó demójának, a Death Cult-nak újrakiadása. A négyszámos demó annak idején 250 példányban jelent meg kazettán. A mostani kiadvány az eredeti négy dal mellett két bónusz nótát (Arrogance in Uniform és Hate, Fire, Blood) is tartalmaz.
A Mercedes Band 1997 januárban alakult, Sepsiszentgyörgyön (Erdély) és 2003-ban jelentette meg az első lemezét. Magyarországon eddig csak néhányszor koncertezett a zenekar, Kunszentmiklóson 1998-ban és 2000-ben valamint Budapesten 2007-ben, a legtöbb fellépése pedig Erdélyben és Románia többi részén zajlott le.
2013 márciusban jelent meg a Csukott szemmel című második Mercedes Band album, sajátkiadásban. A hanganyagot a szolnoki Denevér Hangstúdió mixelte és maszterizálta. Az albumra egy intrót és 11 dalt válogatott be az együttes. A banda zenei stílusát a csapattagok röviden nu-rocknak nevezik, amit az alternatív, nu metal és dallamos rock elemei határozzák meg.
A Fekete-fehér c. nyitó dalra egy videóklip is készült, amely 2013 február végén jelent meg. A forgatás már 2012 augusztusában megtörtént, Sepsiszentgyörgyön. Barátokból összeállított csapat filmezte, a vágást pedig az együttes dobosa készítette. A videót itt lehet megtekinteni:
Mercedes Band - Fekete-fehér
Az album CD-n jelent meg, de jelenleg a teljes lemez meghallgatható freestreaming-ben is IDE KATTINTVA.
Az angol Monolith Cult 2012-ben alakult olyan zenészekkel, mint Izak Gloom és Lee Grind, akik többek között a Solstice egykori tagjaiként váltak ismertté. Melléjük szegődött az ex-Khang énekes Bryan Outlaw és Damo Clarke dobos. A formáció heavy/doom metal címkével ellátott zenéje nagylemezben tárul a világ elé a Run From The Light képében, amiről a névadó Monolith Cult már meghallgatható. A lemezt a Future Noise Recordings hozza ki.
1. Sold Down the River
2. Monolith Cult
3. Blind Watchmaker
4. Violent Movements
5. Human Cull
6. Suicide and Heroin
A Dharma zenekar elkészült új klipjével, melyet a She-Wolf -David Guetta–Sia feldolgozására forgattak. Ezúttal a szegedi Black Hole Sound stúdióban történt a hangfelvétel, Vári Gábor profi irányításával, és az eredeti technós alap teljes mellőzésével. A képi világért pedig Fűrész Zsolt (Képben.hu) volt a felelős.
Ebben a felállásban az utolsó munkájukat láthatjátok, mivel Kőmíves András dobos a nyár folyamán kilépett a csapatból, ettől függetlenül az élet nem állt meg és már javában dolgoznak a harmadik nagylemezükön, egyelőre trió felállásban.
She Wolf ( Falling To Pieces ) ft. Sia - Dharma Cover
július 23-án, kedden érkezik a kaliforniai Chico-ból származó sludge kvartett második albuma. A The Road Will End c. anyagot a Revolver magazinnak köszönhetően teljes egészében meg lehet hallgatni.
S, ha ez nem lenne elég, akkor tovább kattintva a Better Vorlds (The Void) klipjét is megnézhetitek, de IDE kattintva találjátok a The Starting Line Is A Trip Wire hivatalos szöveges videóját.
_ELVALASZTO_
Armed For Apocalypse // Better Worlds // The Road Will End
A Richie Kotzen (Mr. Big, Poison) – gitár, ének, Billy Sheehan (Mr. Big, Talas, David Lee Roth) – basszusgitár és Mike Portnoy (Dream Theater, Avenged Sevenfold, Adrenaline Mob) – dob felállású csapat nemrég Masa Ito-féle Power Rock Today c. rádióműsorban vendégeskedett. A műsor apropója, hogy a csapat bemutatkozó anyaga kedden érkezik. (Borító, számcímek alább.) Az interjú mellett egy három számból áll élő akusztikus szettel is készültek.
Az adást az alábbi YouTube klipen hallhatjátok, amiben az alábbi dalok szerepeltek:
11:27 – 15:25 „I’m No Angel„
15:40 – 21:23 „The Dying„
22:30 – 26:00 „One More Time„
_ELVALASZTO_
1.
Elevate
2.
Desire
3.
We Are One
4.
I’m No Angel
5.
The Other Side
6.
You Saved Me
7.
Not Hopeless
8.
One More Time
9.
Damaged
10.
Six Feet Deeper
11.
Criminal
12.
The Dying
13.
Regret
Kizárólag Japánban egy DVD-vel kiegészített verziót adnak ki, amin az alábbi dalok szerepelnek: