Monolithe IV.

 Még ki sem hűlt a Monolithe nagy ötletességgel Monolithe III. névre keresztelt lemeze, sőt még a hangpróba viszontagságaival is szembe kell néznie, a banda máris elkészült a következő monstrummal, mellyel lezárják az emberiség eredetéről, természetéről készített sorozatukat. A Monolithe IV. 2013 vége felé fog megjelenni a Debemur Morti Productions jóvoltából, akik a lemez mellett kiadják az első opuszt is, vadiúj küllemmel felruházva. A hagyományokat folytatva a IV. rész is egyetlen, 57 perces tételből áll majd, úgyhogy akiket ez korábban elrettentett a kísérletezős funeral doom zenekar világától, azok ez után sem fogják keblükre ölelni őket. Bátrabbaknak az eddigi HP pontok alapján viszont megéri majd próbát tenni! A kiadványról egyenlőre csak a tetszetős borító érhető el, ami nem kis mértékben emlékeztet Stanley Kubrick zseniális űr eposzára, a 2001 – Űrodüsszeiára. De sci-fi rajongóknak már a névválasztás is sokat mondó lehet.

Running Wild – októberre új lemez

A tavalyi Shadowmaker megosztott sikerén felbuzdulva Rolf Kasparek, azaz Rock’n’Rolf, a Running Wild szíve, lelke és veleje, Giant X néven jelentetett meg könnyed, vidám rock muzsikát tartalmazó korongot ezév januárjában. Ígérete szerint most visszatér a kalózhajóra és keményebb, kompaktabb (értsen alatta bármit) irányba mozdul el. A 10 dalos (limitált kiadásban 12) lemezen minden idők leghosszabb, közel 10 perces Running Wild számát is hallhatjuk majd, ami állítólag a Pile os Skulls hangulatát hivatott visszavarázsolni.
A Steamhammer/SPV gondozásában megjelenő album a Resilient címre hallgat, és október 4-én jelenik meg Németországban, 7-én pedig Európa többi részén. 

dUNA – Statues – 2013

Bevallom őszintén, egy kicsit szkeptikusan fogadtam a hazai dUNA nevű banda anyagát, tekintettel a furcsa névválasztásra. Viszont annyira jól összeszedett volt a promószöveg a mailben, hogy adtam neki egy esélyt. Ugye mennyit számítanak ezek a dolgok!!! Az, hogy a banda 2005. óta létezik, és csak most jelenik meg bemutatkozó anyag (a demókat leszámítva), jól mutatja […]

Tovább »

Axel Rudi Pell – Új dobos, új album

Miután a közelmúltban bejelentette távozását Mike Terrana dobos a formációból, Axel Rudi Pell felfedte, hogy ki fogja betölteni majd a megüresedett dobosi posztot. A szerencsés pedig nem más lesz, mint Bobby Rondinelli (Rainbow, Black Sabbath, stb).
További hír, hogy a zenekar még ebben a hónapban elkezdte az új album rögzítését, amelyet tervek szerint a jövő év januárjában szeretnének megjelentetni.

James LaBrie – itt a második dal


Bár készül és a hírek szerint ősszel érkezik az új Dream Theater album is, James LaBrie szólóban is új lemezt készített, ami július 29-én érkezik is az InsideOutnál.
A két MullMuzzler lemezt (Keep It To Yourself – 1999, MullMuzzler 2 – 2001) nem számítva ez már James harmadik szólóanyaga. A lemezt most a Back On The Ground c. dalhoz készített szöveges videóval ajánljuk figyelmetekbe:

JAMES LABRIE - Back On The Ground (OFFICIAL LYRIC VIDEO)

 

Words Of Blood – bemutatkozás

A Words Of Blood zenekart Alex Drum, Kaarle és Füge alapította 2012 nyarán. Az alapítók jól ismerték egymást, hiszen előtte másfél évig a Pokolgéppel két turnét is végigjátszó Postumus nevű metál bandában zenéltek együtt. A gőzerővel folyó próbák mellett 2012 novemberében csatlakozott a bandához az énekes, Devil, majd 2013 januárjában a basszeros, Joe.

A cél nem is lehetett más, mint a saját elképzelések megvalósítása és színpadra tétele. A zenekar a „szentháromság jegyében alkot, azaz brutális alapriffek, elborult középrészek és abszolút zenei refrének épülnek egybe modern metál környezetben, odaillő szólókkal és csipetnyi proggal megfűszerezve.

A kemény próbák megtették hatásukat, hiszen az egy számon belül nemritkán 7 – 8 témát is felvonultató zenei anyag 2013 tavaszára nagylemezzé érett. A banda a P&C Stúdióban Czébely Csaba „Csibe” vezényletével készítette el debütáló albumát „Ingyen Isten” néven. Az anyag kilenc számot és egy intrót tartalmaz. A színvonalat tartva a grafikákat a hazai és nemzetközi porondon is elismert Sallai Péter készítette.

A tervek szerint az anyag a Metal Hammer magazin 2013. szeptemberi számának cd mellékleteként jelenik meg. Emellett banda természetesen elérhető a Facebookon is, ahol a Hazugság kertje c. dal is elérhető.
A koncertek szervezés alatt vannak, de az már biztos, hogy a bemutatkozó koncert a Szeptemberfest metál fesztiválon lesz. 

Cherry Bomb – új dobossal a csajbanda


Egyből feltűnhet annak, aki a nyár második felében belefut valamelyik Cherry Bomb koncertbe, hogy változás történt dobos poszton: Joubert Flóra 3 és fél év közös munka után kilépett zenekarból. A már meglévő bulikon Tiszai Vivi segíti ki a lányokat, akit legtöbben a Fonogram díjas Ozone Mamából ismerhetnek! Senkinek sem kell félni, hogy a csapat esetleg veszít lendületéből, Vivi temperamentumos játékából kiindulva, még “tökösebb” rocknroll show várható a bandától!
_ELVALASZTO_

Magyarország egyetlen csak csajokból álló cover zenekara az elmúlt három évben nem csak a budapesti klubokat hódította meg, végig járta Magyarország legtöbb zenei fesztiválját és rendszeres fellépője a hazai motoros találkozóknak is. Sikkes rocknroll party-juk a rock történet nagy slágerei mellett olyan mainstream előadók rockosított dalait is tartalmazza, mint Britney Spears, Pink vagy éppen Christina Aguilera, plusz pikantériát adva a produkciónak.

Július 19-én az El Grande Rock Tribute Festival keretén belül debütál a csajok műsora Tiszai Vivivel. Erre az alkalomra legütősebb feldolgozásaikkal készülnek; Audioslave, Mötley Crüe, Danko Jones, T.Rex, Backyard Babies… csak pár név a személyes kedvencek közül.

A Cherry Bomb-on kívül többek között Foo Fighters, AC/DC, Kyuss, Paradise Lost, Nightwish és Katatonia tribute bandák is fellépnek aznap este a Dürer Kert Kis- és Nagytermében.

Cherry Bomb (az El Grande Rock Tribute Festivalon)
2013. július 19. 22:20
Dürer Kert, Nagyterem