Stereochrist

Az alábbi rövidhír jelent meg a csapat hivatalos honlapján:

„A Stereochrist ezentúl nem BPRNR zenekar. Köszönjük az eddigi segítséget, további sok sikert kívánunk a BPRNR csoportosulásnak!”

Zakata Interjú

Azt hiszem megkerülhetetlen, hogy rögtön az elején megkérjelek arra, hogy mutasd be a zenekart. Mikor és miért alakultatok? Mit jelent a nevetek? Van köze Richtzeit Arthurhoz? (Vele kapcsolatban találtam meg még a Zakata nevet) A zenekar felállása a következő: Kővári Csaba – Ének, basszgitárHadikfalvi Béla – Gitár, vokálPálfi István – GitárWildanger Attila – Dobok 2002 […]

Tovább »

Dark Moor – Elkészült az új klip

A spanyol power metal banda elkészült a The Chariot számhoz forgatott videóklipjével. A videó hamarosan elérhető lesz, addigis pár kép megtekinthető itt. A The Chariot szám a február/március környékén megjelenő Tarot című új albumon lesz hallható.

Six Degrees Of Separation – Harmadik

A Six Degrees Of Separation hamarosan elkezdi a harmadik album felvételeit, amelynek címe „Chain-driven Sunset”. Satanislav Valasekel a Sopa stúdióban kerül rögzítésre amely 13 dalt fog tartalmazni és az Elysion fogja megjeleníteni.

Omnium Gatherum – Kész a lemez

Befejezte a 3. album munkálatait az Omnium Gatherum. Maszterizálás december 28-án Chartmakers-ben készült. Az új album „Stuck Here on Snake’s Way” április 2-án jelenik meg. A stúdió naplót ITT eltudjátok olvasni és némi képet is találtok.

Tracklist:

  1. The Snake And The Way
  2. Into Sea
  3. Dysnomia
  4. A-Part Of God
  5. Undertaker
  6. Bastard-O
  7. The Third Flame
  8. Just Signs
  9. Truth
  10. Drudgery
  11. In Sane World
  12. Spiritual

Dying Wish – friss hírek

A Dying Wish zenekarból Papp Lajos küldte az alábbi friss híreket:

„B.Ú.É.K. mindenkinek!
A Karácsonyi koncertek, a Szilveszteri fogadalmak, és az ünnepi monstre kaja-pia dömping után  elnehezülve és belustulva, vegyük górcső alá a tavalyi évet és nézzük meg mit tartogat számunkra 2007!
Nos, 2006 viszonylag csendesen telt: klub koncertek a haverokkal, király nyári fesztiválok, koncertklip készült a Forgotten Dead dalunkra és 10 évesek lettünk!
Óriási köszönet mindenkinek aki ott volt Karcagon, azon a fantasztikus, szinte családias hangulatú bulin, köszönet a régi tagoknak a lelkes közreműködésért és mindenkinek aki segített a koncert zökkenő mentes lebonyolításában! A bulin készült képek már megtekinthetők a honlapunkon, néhány videó pedig hamarosan letölthető lesz!
Külön köszönet a karcagi Mediátor TV-nek a sok-sok segítségért!
Szerepeltünk a karcagi underground-ról készült filmben ami már lement a helyi tv-ben és tudtommal hamarosan dvd is készül belőle (Olyan helyi erők közreműködésével még mint a Vale Of Tears, Stardrive, Decadence, stb…). Ezenkívűl készült velünk egy különálló félórás filmecske, szintén a Mediátor tv közreműködésével és Duna II-ben is lement decemberben egy riportocska!
Az év utolsó napjaiban pedig történt még egy örvendetes esemény! Balázsunk apuka lett, ezúton is gratulálunk és kívánunk nekik sok-sok boldogságot!
2007 első 2-3 hónapjában eltűnünk kicsit szem elől, szokásos téli szünetünket tartjuk, igaz most nem sokat pihenünk a felszín alatt azért zajlik az élet!
Idén szeretnénk új lemezzel jelentkezni és most nagy erőkkel estünk az ötleteink dalokká való formálásának. Ahogy nézem a dolgokat, most is fogunk néhány embernek meglepetést okozni!
Közben folyamatosan fog frissülni a honlapunk, főleg a letölthető videók száma fog jelentősen növekedni, erről azonban a majd következő hírlevélben részletesen!
Addig is legyetek rosszak és hallgassatok sok Metalt!”

Lemezbemutató – Holt Költők Társasága

 

Lemezbemutató koncerten a Holt Költők Társasága

 

Negyedik albumát adta ki nemrég a Holt Költők Társasága. A lemez hivatalos bemutató koncertjére január 19-én kerül sor a Kultiplexben, ahol fellép még a Nulladik Változat is.

 

A Holt Költők Társasága talán az egyik legjobb példa arra, hogy egy amatőr gyökerekkel rendelkező zenekar – hatalmas kitartással és elszántsággal – még a mai világban is képes lehet olyan eredményeket felmutatni, mint az első pillanattól profi módon menedzselt / kreált formációk. A HKT tagjai anno újsághirdetés útján találtak egymásra, 2006 novemberében pedig már negyedik önálló albumuk jelent meg országszerte a lemezboltok polcain: a ‘Szép lesz‘ című lemez a Nail Records gondozásában került kiadásra, s a zenekar hamarosan videóklipet is készít a ‘Jön egy másik’ című dalhoz.

 

A négy alapító tag kezdetben csak azért jött össze, hogy (ismét) megtapasztalhassák az együttzenélés örömét, s a dalok közös megírásával egy új, saját világot hozzanak létre – ahol nem a dalok fogadtatása, vagy éppen a műfaj a fontos, hanem maga az élmény. Olyan élmények ezek, amelyeket bizonyára minden ember megtapasztalt már, aki egy csapat tagjaként kezdett bármiféle alkotómunkába. A pozitív fogadtatás, és a sikeres koncertek után azonban hamarosan komolyabbra fordult az együttes története, így néhány évvel később, 2004-ben már országos turnéra indulhattak.

 

Talán a csapat történetéből következik az, hogy zenéjüket nehéz egyértelműen bekategorizálni: a gitárokra épülő alterrock daloknak egyedi színt ad az énekes mélabús, de karakteres hangja, illetve a tartalmas, „okos” dalszövegek, melyeknek komor témái – és a baráti társaság – révén a csapat elsősorban darker körökben vált ismertté, annak ellenére, hogy muzsikájuk az alteros zenékhez szokott fülnek sem lenne idegen. A legújabb lemez folytatja a korábbiak hagyományát: egyszerű gitárdallamokhoz társulnak szomorkásan romantikus hangulatok, melyek a mindennapi élet dolgairól- elmúló szerelmek, elmúló fiatalkor, a felnőttlét kihívásai – szóló versek által adják át mindannyiunkhoz szóló üzenetüket, melyet személyesen legközelebb január 19-én vehetünk át, a Kultiplexben tartandó lemezbemutató koncerten.

 

Ezen az estén a Nulladik Változat is színpadra áll majd. Ez a csapat 1989. óta működik független gitárzenekarként, s eddig hét albumot és kilenc videóklipet készített. A hosszú évek alatt számos különböző hangulatú korszakuk volt már: dalaik között a ’80-as évek new wave hagyományai ugyanúgy felfedezhetők, mint az angolszász dark-gitárzene, vagy a letisztult, egyszerű rock elemei is, így a Nulladik Változat igazi színfolt a magyar zenei palettán. A Benczúr Klubban is rendszeresen játszó csapat legutóbbi anyaga ‘Retro‘ címen jelent meg.

 

Holt Költők Társasága lemezbemutató – tudnivalók:

2007. január 19., péntek 20.00 óra

Budapest, Kultiplex

Holt Költők Társasága, Nulladik Változat koncertek

Belépő: 1000 Ft.

 

Kapcsolódó weboldalak:

http://www.hkt.hu

http://www.nulladik.hu

 

 

Holt Költők Társasága – Szép Lesz (Nail Records, 2006)

 

Felállás:

Krasznahorkai László – ének, gitárok

Mándli István – gitárok, e-bow

Fodor Zsófia – basszusgitár

Varga Sándor – dobok

 

Dalok listája:

Talán-Talán

Az ördög ringyója

Szép lesz

Jön egy másik

Eszembe jutottál

Gyönyörűszép vagy

Szeretlek Téged

Ébred a város

Hamisan cseng a dal

Nyár –> Ősz

Dal

+ Koncertklip: Gyönyörűszép vagy (Nightbreed Fesztivál, 2005)

Budapesten a Kataklysm

 

Northern Hyperblast – Budapesten a Kataklysm

 

Ultragyors, megbízhatóan brutális és kanadai – ezek lehetnének az immár 15 éve működő és eddig nyolc albumot kiadott Kataklysm legfőbb jellemzői. A világ egyik legnagyobb fémzenei kiadójánál dolgozó death metal gárda Budapestre is lecsap „Road To Devastation” turnéja során: a Kultiplex színpadát január 14-én túrják fel, a Neaera, a Fear My Thoughts és a Quo Vadis segedelmével.

 

A Kataklysm hivatalosan 1991-ben jött létre, s a következő évben megjelent ‘Death Gate Cycle Of Reincarnation‘ című demójuk rögtön akkora port vert fel, hogy egyből a Nuclear Blastnál rendezkedhettek be a fiúk, ami azért nagy szó, mert egy ilyen híres kiadóhoz való bejutás sok zenekar számára örökké csak egy álom marad, főleg ha a nem túl slágeres death metal műfajról beszélünk. A keménykötésű kanadaiak azért is szerencsések voltak, mert a Nuclearnál senki sem akart popbandát faragni belőlük: elsőként éppen a demo anyagát adták ki tőlük egy felturbózott mini-CD-n, amit 1995-ben követett a ‘Sorcery‘ című debütalbum.

 

A death metal zene eljátszásához fontos a technikai tudás, hiszen a géppuska ropogás – sebességű dobtechnikát, vagyis a blastbeat-et akárki nem tudja előadni. A Kataklysm még erre a sebességre is rátett egy lapáttal, így ultragyors zenéjüket el is nevezték northern hyperblastnak. Persze ez a műfaj egyben afféle ösztönzene is, így a banda eredendő brutalitása nem gyakorlás kérdése volt.. ez a lendület kezdetek óta jellemzi a őket, és ugyanúgy védjegyükké vált, mint a technikai zsenialitás.

 

S mint a death metal egyik legkirályabb csapata, a Kataklysm különösen nem is törekszik a változatosságra: immár a nyolcadik megbízhatóan brutális albumánál jár, s az egyes lemezek között a zenészek egyre fortélyosabb hangszerkezelése mellett maximum az jelenthet különbséget, hogy éppen kicsit több vagy kevesebb dallamot csempésznek a gyilkos blastbeat-ek közé, és hogy éppen hány „lassabb”, bólogatós tétel fért fel az aktuális kiadványra. Az ‘In the Arms Of Devastation‘ című legutóbbi korongtól sem kell tehát tartania a műfaj kedvelőinek: már a nyitónóta megadja az alaptempót, s a zenekar ezt követően töretlen intenzitással és brutalitással, néha kissé belassulva, de a súlyból nem veszítve darál, első perctől az utolsóig.. a sebességet jól érzékelteti, hogy a http://youtube.com/watch?v=ZVLyp918uYI címen megtekinthető, a háborús veteránok poszttraumás stresszét feldolgozó ‘Criplled and Broken’ című „nóta” a csapat lassabb szerzeményei közé tartozik.

 

A death metal királyai egy kisebb metalcore udvartartással érkeznek a Kultiplexbe január 14-én: a technikás death metalt játszó kanadai Quo Vadis mellett a két német gárda, a hc elemeket death metallal vegyítő Neaera, valamint szintén német fiatal és sikert sikerre halmozó modern metal/hc ötös, a Fear My Thoughts szerepel. Jegyek már kaphatók országszerte a Ticketportal partnerüzleteiben, valamint a www.ticketportal.hu oldalon.

 

The Road To Devastation – Tudnivalók:

2007. január 14., vasárnap 19.00 óra

Budapest, Kultiplex

Kataklysm, Neaera, Fear My Thoughts, Quo Vadis koncertek

Belépő: 3500 Ft, a koncert napján 4000 Ft.

 

Kapcsolódó weboldalak:

http://www.concerto.hu/

http://www.kataklysm.net/

http://www.neaera.com/

http://www.fearmythoughts.com/

http://www.quovadis.qc.ca/

http://www.ticketportal.hu

 

Hallgatnivaló, látnivaló:

http://www.myspace.com/kataklysm

http://www.myspace.com/neaera

http://www.myspace.com/fearmythoughts

http://www.myspace.com/quovadis1