L.A. Guns – Loud & Dangerous – Live From Hollywood – 2006

Nem sok mindenki tud akkora szappanoperát produkálni, mint az L.A. Guns. Az egész banda egy kész átjáró ház volt mióta megalakult. Szerintem a legelvetemültebb fanok sem tudják, hogy most egyáltalán kik alkotják (ha egyáltalán alkotják) a zenekart. Pedig nagyon jó volt a kezdet még 1983-at írtunk mikor gondolt egyet Tracii Guns és Los Angelesben megalapította […]

Tovább »

Nightwish Videoblog

A Nightwish zenekar egy új videoblogot töltött fel, amely az Abey Road Studiónál Londonban készült LINK. Néhány fotót is szemügyre vehettek ITT

Rage – Új dobos

A német power metal banda bejelentette új dobosát, André Hilgers (Axxis, Silent Force) személyében. Andrénak sok új ötlete van, ami tökéletesen illeszkedik a Rage zenéjéhez, így teljes összhang és harmónia alakul ki a bandán belül.

Negura Bunget Turné

Hamarosan elkezdődik a Negura Bunget Tour 2007, amely hazánkat is érinti.

04/04/2007 – Budapest (HUN) + Adultery

05/04/2007 – Zilina (SVK) + Adultery

06/04/2007 – Ostrava (CZE) + Adultery

07/04/2007 – Katowice (POL) + Adultery

08/04/2007 – Praha (CZE) + Adultery

 

Új zenekarok a Firebox kiadónál

Az elmúlt hetekben három új zenekar csatlakozott az underground rock és metal előadókat tömörítő finn Firebox Records-hoz. A Depressed Mode, a Minotauri és a Dark The Suns máris munkához látott, így jövőre új albummal jelentkeznek majd, de néhány előzetest máris meghallgathatunk.

A Depressed Mode leszerződtetésével egy újabb dallamos funeral doom csapat csatlakozott az extrém doom zenekarok finnországi gyűjtőkiadójához, a Fireboxhoz tartozó Firedoom Music-hoz. Az eredetileg egyszemélyes projektként indult Depressed Mode tagjai közt ott találjuk Pasi Koskinen feleségét és egyben Shape Of Despair-béli zenésztársát, Natalie Koskinent is. A csapat már neki is látott a ‘Ghosts Of Devotion’ című debütáló album felvételének, mely előreláthatólag 2007 nyarán jelenik majd meg, de addig is belehallgathatunk a http://www.myspace.com/depressedmodedoom címen.

Az 1995 óta létező finn doom-trió, a Minotauri kalandos úton jutott el a Fireboxhoz: a nemes egyszerűséggel ‘II’ névre hallgató új albumukat eredetileg az underground körökben jól ismert olasz Black Widow Records-nál akarták kiadni, ez azonban végül nem jött össze, így a csapat a francia Sound Spheric-hez igazolt.. de a szerződés aláírása után a kiadó főnöke autóbalesetben meghalt, így a cég is csődbe ment.

Végül a Firebox segítette ki a Minotauri-t, mely rendszeresen turnézik a Reverend Bizarre-ral is, és az old-school doom bandák, így például a Withcfinder General vagy a Pentagram hagyományainak legreménytelibb továbbvivőjének tekinthető. Az album megjelenése 2007 áprilisában várható, további információt és zenét a http://www.myspace.com/minotauri oldalon találunk.

Dallamos zongorafutamok találkoznak az énekes karcos, érces hangjával a finn Dark The Suns zenéjében, melyről a korai Anathema lemezek juthatnak eszünkbe. A 2005-ben létrejött zenekar első kiadványát a hónap demójává választották az Inferno Magazinban, s a második anyag után máris ajánlatot kaptak a Fireboxtól. Az első album felvétele februárban kezdődik a Dreamhouse stúdióban, de a korábbi anyagokkal már most próbát tehetünk a http://www.mikseri.net/darkthesuns címen.

Kapcsolódó weboldalak:

http://www.firebox.fi
http://www.fireboxeurope.com
http://www.mikseri.net/depmode
http://minotauri.not4free.com/
http://www.darkthesuns.tk/

Fjoergyn – Ernte Im Herbst – 2005

A viking/folk metal bandákból túltermelés van manapság, ez lehet jó is, rossz is. Abból a szempontból jó, hogy az ember tud választani, persze ennek utóhatásaként számos másod ill. harmad vonalbeli banda is születik. A német Fjoergyn egy újabb formáció a palettán, hogy ők hova kerülnek, majd az idő dönti el. Még 2003-ban hozta össze a […]

Tovább »

Kick Axe – Rock The World (Remastered) – 2005

Az újrakiadások korát éljük ez nem vitás. Gombamód szaporodnak a hanglemez boltok polcain az olyan régi klasszikusok, vagy esetenként nem klasszikus művek, amik megérik ezt a megtiszteltetést. Sajnos a kiadók néha már átesnek a ló másik oldalára, hisz az alig egy, vagy fél éve megjelent anyagokat is kidobják újra bónuszakkal, néha még új borítóval is, […]

Tovább »

Metal Mania

Igen, idén 21. alkalommal kerül megrendezésre a Metál Mánia fesztivál Lengyelországban. Csak mi tartunk gyerekcipőben. Sebaj, aki játszani szeretne a kisszínpadon, dobjon ide egy mailt: sidestage@metalmind.com.pl.