Új Metal Mind DVD-k hamarosan!

2007. február 12-én, a varsói Stodola Club-ban egy mini-fesztivál keretében a Vader, Solitude Aeternus és Onslaught zenekarok fellépése rögzítésre kerül, mely DVD formájában lesz aztán elérhető a rajongók számára!

Shining DVD

Február 3-án a svédországi koncertet rögzítik a zenekarnak, amelyből DVD fog megjelenni és plusz klipet is fog tartalmazni.

Sweden Rock Festival

Svédország Sölvesborg városában rendezik meg 2007. június 6. és 9-e között az Európában és a tengerentúlon is méltán neves Sweden Rock Festivalt, melyre már 26-ra nőtt a fellépők száma, az Annihilator, a Point Black és a Pretty Maids leigazolásával.

Eddigi tervezett fellépők, ábécé-sorrendben:

ANNIHILATOR
AXEL RUDI PELL
BLACK OAK ARKANSAS
BLIND GUARDIAN
CIRCUS MAXIMUS
DIMMU BORGIR
ELDRITCH
FALCONER
GOV’T MULE
HARDCORE SUPERSTAR
HEAVEN AND HELL
KREATOR
LION’S SHARE
MEMFIS
MOTÖRHEAD
POINT BLANK
PRETTY MAIDS
RANDY PIPER’S ANIMAL
REO SPEEDWAGON
SUZI QUATRO
THE ANSWER
THE AUSTRALIAN PINK FLOYD SHOW
THUNDER
TOKYO DRAGONS
TROUBLE
U.D.O.

Chimaira – új lemez márciusban

A Cleveland-i Chimaira új nagylemeze „Resurrection” címmel március 6-án jelenik meg a Ferret Music gondozásában. A kiadványt Európában a Nuclear Blast Records jelenteti meg.

„Resurrection” tracklist:

01. Resurrection
02. Pleasure In Pain
03. Worthless
04. Six
05. No Reason To Live
06. Killing The Beast
07. The Flame
08. End It All
09. Black Heart
10. Needle
11. Empire

A zenekar 2007-ben a KILLSWITCH ENGAGE, DRAGONFORCE és HE IS LEGEND társaságában indul útnak, hogy a No Fear Music Turné keretében szerezzen új rajongókat.

Masterplan – kész a kislemez borítója

A Masterplan zenekar új „Lost and Gone” című Ep-jéhez elkészült a borító, megtekinthető ITT. A kiadvány január 26-án az AFM Records gondozásában kerül a boltokba. A címadó dalba ITT hallgathatsz bele.

A csapat harmadik lemeze várhatóan február 23-án jelenik majd meg, melyet egy turné követ majd a legendás Saxon társaságában.

A banda jelenleg a következő felállásban dolgozik: Roland Grapow (gitár), Jan S. Eckert (bass), Mike Terrana (dob; YNGWIE MALMSTEEN, AXEL RUDI PELL, METALIUM, RAGE), Axel Mackenrott (billentyű) és Mike DiMeo (ének; RIOT, THE LIZARDS)

Jorn Lande énekes májusban hagyta el a zenekart miután a csapat többi tagja közölte, hogy szeretnének visszatérni a banda első lemezén hallható metálosabb hangzáshoz. Lande viszont szívesebben vitte volna tovább a csapatot egy  dallamosabb vonalon.

Fu Manchu – Hung Out To Dry (EP) – 2006

A banda jövő év február 20-án „We Must Obey” címmel megjelenő 10. albumának a felvezetője ez a nemrég kiadott, 3000 példányszámra limitált EP. Az Orange megyei fuzz-rock kvartett utoljára 2004-ben jelentkezett hanghordozóval, úgyhogy éppen itt volt már az ideje egy jó füstös hangulatú, mindenféle cicomától mentes, karcos stoner anyagnak. És ezzel el is árultam mindent, […]

Tovább »

Sinner / Michael Bormann’s Rain

MICHAEL BORMANN’S RAIN – STRONGER   CD               MTM 0681-178

1997-ben alapított RAIN zenekart Lars Forseth és Sonny Crow indította el kik korábban a Bankok Babes együttes frontemberei voltak. Hamarosan csatlakozott hozzájuk a volt dobosuk is Per-Helge „Peppa” Bruvoll és Tore Moren gitáros (Jorn, Arcturus és Carnivora formációkban játszott többek között az azt megelőző években). Már csupán egy jó énekes hiányzott. Azonban sokáig nem jártak sikerrel, mígnem Lars hogy lelkét picit megnyugtassa elugrott Rhodes Citybe egy kis kikapcsolódásra. A város legnagyobb koncerthelye a Colorado Club, ahol éppen Michael Bormann (Jaded Heart, Bonfire, JR Blackmore, Zeno….stb) lépett fel néhány nóta erejéig. Lars azonnal eldöntötte, Michael lesz az énekes, ő az akit keresnek. Már az első közös próbákon kiderült, hogy azonos hullámhosszon működnek mindannyian. Közben Audun Norgaard basszusgitárossal bővítették még a keretet. Már az első dalok is erős szerzemények voltak és a feldolgozásaik néha jobbnak tűntek, mint az eredeti változat. A Stronger egy igazi AOR, hardrock album, mellyel Bormann ott folytatta zenei pályáját ahol a Jaded Heartal abbahagyta. A Stronger talán a legjobb pótlék mindazoknak, akik a régi Jovi hangzást hiányolják a mai zenei kínálatból. Ez a CD Bon Jovi anyagjaihoz hasonlóan érett és mesterien létrehozott rock anyag. Semmi újdonság, csupán egyszerűen hatásos és hatékony dallamos rock felvértezve mindazon elemekkel melyek a 80-as években jellemezték és tették naggyá a műfajt és töltötték meg világszerte a stadionokat és az arénákat. A dalok teletűzdelve gyönyörű dallamokkal és kórusrészekkel, az előadás tökéletes, melyet érezhetően élvezettel, átéléssel és örömmel oldanak meg.

 

 

 

SINNER – MASK OF SANITY   CD               MTM 0681-180

Megjelenés: 2007. 01. 19.

A SINNER az új milleniumot a The End Of Sanctuary albummal köszöntötte és lemezük a Német lemezlistán a 87. pozícióig jutott fel. A DIO-val közös turné után a tagok egyéb zenei érdekeltségeikre koncentráltak elsősorban (Primal Fear, Saxon és a Masterplan) és 3 évbe tellett, míg újra feltöltődve egy nyers energiával teli albumot hoztak létre ismételten. A Mask Of Sanity egy kőkemény anyaggá állt össze Mat Sinner produceri és Achim Köhler hangmérnöki munkájának köszönhetően. Új album, új felállással: Tom Naumann gitározik és Frank Rössler a billentyűs játékos. Az új feláálással egy visszatérést is ünnepelnek, hiszen a Primal Fear dobos Klaus Sperling, ki korábban turnékon és koncerteken szokott volt csatlakozni a csapathoz, most állandó és stabil taggá avanzsált. Hasonlóan a TRACEELORDS gitároshoz Christof Leim-hez, ki szintén stabil SINNER tag lett. Továbbá vendégzenészként szerepel a lemezen Andy B. Franck (Brainstorm), Ralf Scheepers (Primal Fear) és Martin Grimm (Mystic Prophecy). Mat Sinner nótájára (Diary Of Evil) videóklipp készült és ez szerepel az egyik bónusz felvételként a Limited Edition verziós kiadásban, míg a másik a Thin Lizzy klasszikus Baby Please Don?t Go című dala. Az egész albumra Tom Naumann fantasztikus gitárjátéka nyomja rá a bélyegét, no és természetesen Mat Sinner nyomós basszusa és kifejező énekhangja. Friss hangzás, teljes erővel előre!

 Musicworld 2000 Bt   www.albamusic.hu

Hobo Blues Band

Kedves Barátaink! Tisztelt Olvasók!

Szeretettel meghívjuk Mindannyiójukat a 29. Hobokarácsonyra, mely ezúttal is a Pecsában lesz december 25.-én 20. órakor.
A műsorban néhány régi és két vadonatúj dal hangzik el. Akusztikus bluesokat is játszunk Pribojszki Mátyás harmonikás részvételével, aki a zenekar vendége lesz.
Az ABCD együttes nyitja az estet AC/DC dalokkal.

Végre, de megjelent a „Kötéltánc” 5 DVD-ből álló sorozat, mely József Attila, Faludy György, Francois Villon, Vlagyimir Viszockij és Jim Morrison munkáit feldogozó estjeimet foglalja magába. (Kapható lesz a Pecsában.) Boldog vagyok, hogy barátaim segítségével megmentettük ezeket a műsorokat.

Jövő áprilisra tervezzük az új HBB lemez kiadását, ezt előzi meg a Tomsits emlékkoncert anyaga „Blues egy trombitásért” – februárban. Ősszel pedig az új Vadászat duplalemez is kijöhet, ha a debreceni Csokonai Színházban nem csúszik tovább a premier. E munkánkhoz könyv is tartozik, melyet Keresztes Dóra illusztrált.

Tervezzük még a teljes, általunk tudott, vagy már felvett Viszockij anyag megjelentetését egy, esetleg két CD-lemezen..

Február 3.-án szeretné a debreceni Csokonai Színház bemutatni első színdarabomat, a „Csattanuga csucsu”-t, Vidnyánszky Attila rendezésében, Nagy Szabolccsal a zongoránál és velem a főszerepben.
A műfaji meghatározás: Ávós revű.

Januárban kezdődnek Szabolccsal közös estéink a Merlin Színházban, ahol havonta egyszer játszunk, először 16.-án.

Februárban lehetséges a Fa-Inn-beli sorozat újabb időpontja és havonta játszunk majd Inárcson is a megjegyeztethetlen nevű (Venisz, Venice, vagy mi?) helyen vasárnaponként.

A Gödör-klub február negyedikén folytatódik, ha Isten is úgy akarja és kéthetenként megy az Old Man’s Pub-beli csütörtökökkel együtt, melyek közül az első január 11.-én lesz.

Köszönjük újabb, egész éves hűségüket, figyelmüket, kitartásukat, türelmüket!

Mindannyójuknak Boldog Ünnepeket kíván a Hobo Blues Band és Hobo.