Threshold – Készül az új album

Az angol prog. metal csapat megkezdte új albumának rögzítését a Thin Ice Studiosban. A dobok, gitárok és billentyűk nagy részét már feljátszották, Andrew „Mac” McDermott énektémáit pedig októberben veszik fel. A felvételek novemberben fejeződnek be, a tervezett megjelenés 2007 eleje. A banda nemrég szerződést kötött a Nuclear Blast Recordssal, így az új lemezt már a német kiadó gondozza. Az egyelőre még címnélküli korong (nem végleges) számsorrendje a következő:

Tracklist:

01. Slipstream
02. This is Your Life
03. Elusive
04. Disappear
05. Fighting for Breath
06. Hollow
07. Safe to Fly
08. One Degree Down
09. Pilot in the Sky of Dreams

Melechesh – Emissaries infók

Az izraeli black metal horda 4. stúdióalbuma október 30-án jelenik meg az Osmose Productions jóvoltából. Az Emissaries címet viselő lemez számsorrendje a következő:

Tracklist:

01. Rebirth of the Nemesis (Enuma Elish Rewritten)
02. Ladders to Sumeria
03. Deluge of Delusional Dreams:
Act I: Cast Tempest from the East
Act II: Enlil’s Retaliation
04. Touching the Spheres of Sephiroth
05. Gyroscope
06. Double Helixed Sceptre
07. The Scribes of Kur
08. Leper Jerusalem
09. Sand Grain Universe

Az album borítója és egy kis ízelítő elérhető itt.

Rosetta – The Galilean Satellites – 2005

A 2003-ban alakult Rosetta-ék tavaly rukkoltak elő első lemezükkel a The Galilean Satellites-al. A dupla cd 5-5 számot rejt, közel 2 órányi játékidővel. Hogy mit kapunk ebben a két órában? Az első disc kőkemény sludge/ post-hc, ISIS-es, Cult Of Luna-s hatásokkal, a második „csak” ambient noise. A cd már az első percétől fogva magával ragad, […]

Tovább »

Remorse Hírek

A Remorse zenekar a „Harc!” lemez utáni éves hajtást piheni ki, próbaterem festése, új dalok gatyába rázása folyik aztán majd kiderül… Krisz továbbra is Norvégiában és mi is gondolkodunk némi anyagbeszerzésen külföldi államokban mert a háborúhoz is három dolog kell, ugye.
A honlapunk (www.remorse.hu) folyamatosan frissül, most rengeteg fotó került ki a nyári bulikról ömlesztve, nemsokára pedig videók. Lassan kint lesz minden eddigi Thrash Team adatlapja is sok sületlenséggel..:) Így utólag is köszi a segítséget Gáti Sanyinak és Gutted Sömének akik pengették a nagybőgőt velünk mostanában. ROCK!”

UFO – The Monkey Puzzle

Kétség nélkül állíthatjuk, hogy a zenekar élvezettel koncertezik, és az iránt sincs kétségünk, hogy a rajongók szerte a világon ugyanúgy szeretik az UFO színpadi akcióit, mint maguk a muzsikusok. Az együttes hosszú karrierjének legutolsó mérföldköve a Showtime című DVD és a dupla koncertalbum, amelyet a német, holland svájci koncertjeik alkalmával rögzítettek a tavalyi évben. Az eredeti tagság: Phil Mogg (ének), Pete Way (basszus), Paul Raymond (gitár, billentyűsök) és a nemrégiben visszatért dobos Andy Parker, 2006 októberében kezdik meg legújabb világ körüli turnéjukat. Parker a kezdeti időkben, az UFO debütalbumának hatvanas évekbeli megjelenésekor volt a tagja. A későbbiekben Jason Bonham dobolt a zenekarban, és akkor tért vissza, mikor Bonham a Foreigner-hez csatlakozott. Szintúgy az együttes tagja Vinnie Moore gitáros, aki a 2004-es „You Are Here” című album óta van a zenekarban.

UFO világ körüli turnéja 2006 október közepén kezdődik. 2004 óta ez az első élő megmozdulása a zenekarnak, akkor az UFO bejárta Európát és átruccant Amerikába is. Az új stúdió album dalai is szerepelni fognak a koncert zenei étlapján. A „The Monkey Puzzle” album producere Tommy Newton, az Ő neve ismerős lehet a rajongóknak, hiszen dolgozott már a zenekarral a „You Are Here” lemez idején.

A hetvenes évek eleje óta az UFO a rockzene meghatározó zenekarai között van. Olyan sikeres albumokat tudhat maga mögött, mint a Phenomenon (1974), Force It (1975) és a No Heavy Pettin’ (1976) – rajta olyan nagy slágerekkel, mint a ‘Doctor, Doctor,’ ‘Rock Bottom’ , ‘Lights Out’ – .1979-es koncertlemezük, a „Strangers In The Nigh” minden idők egyik legsikeresebb élő albuma. 2004-es studió albumukat a „You Are Here” t a British Classic Rock Magazine minden idők legjobb 10 lemeze közé beválasztotta, a „The Monkey Puzzle” című új darab vélhetőleg méltó lesz majd elődeihez.
UFO live:
2006 október közepétől kezdődően 2006 decemberéig tart majd a koncertsorozat, sajnos

31 – Germany – Bochum – Zeche *
NOVEMBER 2006
01 – Germany – Stuttgart – LKA *
02 – Switzerland – Pratteln – Z7 *
03 – Germany – Aschaffenburg – Colossaal *
05 – Germany – Regensburg – Alte Mälzerei *
* Special guests on these dates will be

06 – Czech Republic – Prague – Retro Music Hall
08 – Italy – Milan – Live Club
09 – France – Istres (Marseille) – l’Usine
10 – Spain – Bergara – Sala Jam
11 – Spain – Madrid – Heineken
12 – Spain – Barcelona – Sala Apolo
14 – France – Toulouse – Havana Cafe
15 – France – Paris – Elysee Montmartre
16 – Netherlands – Tilburg – 013
17 – France – Dunkerque – La Poudriere
18 – France – Cleon (Rouen) – La Traverse

THE VOICE OF THE QUIREBOYS
will support UFO on all the UK shows

20 – England – Norwich – University of East Anglia
21 – England – Liverpool – Carling Academy
22 – England – Wolverhampton – Wulfrun
23 – England – Manchester – Academy
24 – England – Newcastle – Carling Academy
26 – England – Bristol – Carling Academy
27 – England – Northampton – The Deco
28 – England – Nottingham – Rock City
29 – England – London – Astoria
30 – England – Bournemouth – Old Fire Station
DECEMBER 2006
02 – Greece – Thessaloniki – Idrogeios Club
03 – Greece – Athens – Gagarin 205

Nyerj Helloween stagepasst!

Nyerj Helloween stagepasst!

Sascha a zenekar ifjú gityósa úgy látszik lomtalanítást végzett otthon -:) , ugyanis a Helloween utolsó két turnéja, valamint a Freedom Call országjárások során összegyűjtött stagepassait kisorsolja.
Három csomagnyi cuccost gyűjtött össze a szerencsés nyertesek számára. Az első díjat aki elviszi tulajdonosa lesz egy dedikált „Keeper Of The Seven Keys – The Legacy” bakelitnek.
Nem kell sokat tenni azért, hogy versenybe kerülj, csak annyit, hogy megírod a neved és a címed erre a címre: sascha@treasurechest.de
A verseny szeptember 30-ig tart.
Sok szerencsét!!!

Manowar – Sons Of Odin

MANOWAR – SONS OF ODIN

A metal királyai egy ajándékkal lepik meg a rajongótáborukat – a “Sons Of Odin” című megjelenésre váró kislemezüket beharangozandó egy gyönyörű E-cardot készíttettek, amely ezen a linken tekinthető meg:
http://www.manowar.com/thesonsofodin/

Az EP amúgy 25 perc játékidővel rendelkezik, és az E-card hangmintájának tanúsága szerint trú Manowar alkotás lesz. A “Sons Of Odin” tartalmazza az eljövendő nagylemez címadó nótáját, a “Gods Of War”t, valamint az “Odin” című opusz zenekarra írt változatát, és két koncertdarabot a „The Ascension” és a „King Of Kings”t. Mindkét számot a 2005-ös Earthshaker fesztiválon vették amúgy fel. Ez a koncert elég különleges volt, mert a Manowar nemcsak mint főzenekar szerepelt ezen az estén, de a színpadon tiszteletét tette minden eddigi Manowar tag, valamint egy 200 tagú kórus és zenekar. Mindezt 25 000 szemtanú látta anno. Ezen este emléke annyira közel áll a Manowar szívéhez, hogy egy DVDt is meg fognak jelentetni az Earthshaker fesztiválos fellépésről.

Endless River – Képtelen Képek DEMO – 2006

A győri székhelyű zenekart 2003 márciusában alapította Balla Tamás (basszusgitár), Hudec László (gitár) és Szabó Péter (dob). Többhónapnyi próba és zeneírás után kialakult egy koncepció, melyhez még egy gitár hangjára volt szükség. Így egészült ki a csapat 2003 júliusában Montag Viktor gitárossal. 2004 decemberében a zenekarból kivált Balla Tamás (basszusgitár). Helyére 2005 februárjában Németi Gergely […]

Tovább »

Sea Of Desperation – Spiritual Lonely Pattern – 2006

Sea of Desperation második lemeze látott napvilágot az idén, Spiritual Lonely Pattern címmel. Miért van az, hogy majdnem minden orosz doom album hófúvással kezdődik? Már a Mental Home idejében is így dívott..persze ez nem negatívum, a hangulathoz passzol. A zenekar mindössze egy tagot számlál, ez már az előző To My Beloved…-on is így volt, bár […]

Tovább »