Opeth

Az Opeth hivatalos honlapján hozta nyilvánosságra a sajnálatos hírt, miszerint eredeti dobosuk, Martin Lopez nélkül folytatják tovább. A döntés várható volt, hiszen Lopez régóta nem aktív tagja már a zenekarnak, a turnékon már helyettes dobossal voltak kénytelenek együtt dolgozni.

„Immár több hónapja nem tudott zenekari kötelezettségeinek eleget tenni Martin Lopez és időközben úgy döntött, hogy kiszáll a bandából. Hosszasabb betegeskedés után Lopez most saját project-jére szeretne koncentrálni, melyről túl sokat még nem árult el. A helyére Martin „Axe” Axenrot kerül, aki egyébként már öt turnén keresztül helyettesítette elődjét és a legutóbbi felvételek is vele készültek.”

Mikael Åkerfeldt frontember így kommentálta a történéseket:

„Szomorúan vesszük tudomásul Lopez távozását, és ezúton szeretnénk neki köszönetet mondani a közös munkáért és kitartásáért. Számos nagyon jó dalt rögzítettünk közösen az évek során, nem kétség, hogy komoly hatása volt a zenénkre. Nagyon izgatottan várom a saját bandájával készült új anyagot. Mindeközben az Opeth rajongókat is megnyugtathatjuk, hiszen Axe-el kiválóan tudjuk tovább folytatni a közös munkát és komoly elvárásokkal tekintünk a saját jövőnk elé.”

Ewigkeit

A progresszív metált játszó angol EWIGKEIT elérhetővé tette „Return to the Land of Fog” című EP-jét.

Az anyag letöltéséhez kattintsatok IDE, a nagy felbontású borító megtalálható ITT.

Undead Festival 2006

A legutóbbi fellépését egészségügyi okokból félbehagyni kényszerülő, az új felállásban a Spiritual Beggars dobosát is felvonultató svéd SHINING is fellép az Undead 2006 fesztiválon!

Közel másfélórás programmal készülnek,s itt hallhatóak először élőben az új album számai.


Szóval aki kihagyta, aki Primordialon volt, aki ott volt de félbeszakadt, mindenkinek kötelező…

S ne feledjétek, idén először Open air szinpad is!!!!!!!!

Septicmen

Az új album dalait elkezdtük kidolgozni, de menet közben rájöttünk, hogy mégis kell nekünk egy gitáros. Áprilisban meg is találtuk a megfelelő embert Garai Tibor személyében, aki állandó tag marad a zenekarban. A 90-es évek elején a DRAKKON zenekarban is zenélt, akik kiadtak egy kazetta albumot Nagy Feró segítségével 1991-ben. Tibi korunk béli, érett gondolkodású, technikailag rendkívül felkészült és fegyelmezett gitáros. Hihetetlen, hogy mennyire egy hullámhosszon vagyunk! A meglévő számokhoz is rengeteget hozzátett, de talán egy közös új dalt is összerakunk. Az új album felvételei augusztusban kezdődnek el. A fesztiválos dolgaink alakulnak, részletek hamarosan a honlapon, ahová új fotók és egyebek is kikerülnek. Addig is ROKKK!

www.septicmen.hu

Native Pride & Mirgilus Siculorum hírek

Native Pride & Mirgilus Siculorum hírek:
Az erdélyi Black Metal horda, a Siculicidium leszerződött a magyarországi Native Pride kiadóhoz. Julius elején jelenik meg a banda első MCD-je Lélekösvény címmel. Az új számok mellett a CD-n bonuszként a tavaly megjelent Funebrével közös Splittorment notái is rajta lesznek. Az MCD notáit a szintén erdélyi, Black Metalt játszó Labyrinth Of Abyss dobosa ütötte fel, viszont a 2007 elején megjelenő első Siculicidium nagylemezen ismét Khrul lesz hallható. A Lélekösvény MCD első szériában 500 példányban jelenik meg és terjeszti Európában a Mirgilus Siculorum.

Bővebb info, előrendelés, stb:
Native Pride:
14-88@warrior.hu
Mirgilus Siculorum: http://www.mirgilussiculorum.tk
TRUE TRANSYLVANIAN BLACK METAL

Hangpróba #56 – 2006. május 13.

Ancient Rites – Rvbicon
Luca Turilli – The Infinite Wonders Of Creation
Tool – 10000 Days
Fragments Of Unbecoming – Sterling Black Icon
Tenhi – Maaäet
Hétköznapi Csalódások – Én, József Attila, itt vagyok!
Carpathian Forest – Fuck You All
Theory in Practice – Third Eye Function (remastered) – 2006

Trouble

11 év után jelentkezik új albummal a chicagói doom együttes. A Simple Mind Condition augusztus 22-én jelenik meg.

Tracklist (nem a végleges):

01. Seven
02. Mind Bender
03. Goin’ Home
04. Pictures
05. After the Rain
06. Arthur Brown’s Whiskey Bar
07. Trouble Maker
08. Bad Situation
09. Beginning of Sorrows
10. Reasons
11. Ride the Sky (European bonus track?)

Kalmah

Elkészült a The Groan of Wind számra forgatott videóklip, mely a hónap végén lesz elérhető. Képek a videóból itt, itt és itt.