Hate Eternal koncert

A Hate Eternal nevű amerikai anyaszomorító death metal bandának nincs szerencséje Európával: az elmúlt időkben sorra kényszerült visszamondani meghirdetett óvilági turnéit, az itteni rajongók nagy szomorúságára. A dolog persze nem maradhatott ennyiben: az extrém metal trió most pótolja az elmaradt koncerteket. Május 23-án Budapestre is eljutnak, és a Blue Hellben lépnek majd fel, a Spawn Of Possession, a Falls Of Serenity és a Shadows Land kíséretében.

Tavaly családi okokból, alig egy hónapja pedig egy visszautasíthatatlan amerikai turnéajánlat miatt passzolta a Hate Eternal a már meghirdetett európai koncertdátumait. Most azonban pótolják a többszörös mulasztást; ahogy a frontember Erik Rutan megfogalmazta: „Végre megvannak azok az európai dátumok, amiket biztos nem fogunk lemondani. Szeretnénk elnézést kérni minden ottani rajongótól a késés és a visszalépések miatt. Már nagyon várjuk az európai körutat!”

A Hate Eternal alapítója, Erik Rutan eredetileg a nagy Morbid Angel gitárosa volt. Erik eredeti célja a bandával az volt, hogy a sokévnyi, számos zenekarban való gitározás után végre ő is mikrofon elé állhasson, és saját hangján adhassa ki magából azt a hihetetlen mennyiségű gyűlöletet és agressziót, ami az évek során felhalmozódott benne… Örök Gyűlölet. Ennek megfelelően ijesztően gyors és agresszív, megalkuvást nem tűrő death metal mesterművek az együttes lemezei: a debütáló Conquering The Throne-t 2002-ben követte Kings Of All Kings, majd a 2005-ös harmadik, I, Monarch című anyag. Erik számára ekkor már a Hate Eternal az elsődleges, legfontosabb projekt, ami érződik is a legutóbb kiadásra került lemezen: a kiváló zenésztársak segítségével minden eddiginél összetettebb, technikásabb muzsikát sikerült komponálni, pusztító riffekkel és intenzív gitárszólókkal tarkítva. Az I, Monarch meghallgatása után nem maradhat kétségünk afelől, hogy Erik a stílus egyik legképzettebb, legfigyelemreméltóbb alkotója.

Az amerikai metallerek mellé egy európai előzenekar-trió állt csatasorba: itt lesz a majd’ 10 éve működő, idén új albummal jelentkezett svéd halálmetál formáció, a Spawn Of Possession, a hardcore arcokból és metálfejekből verbuválódott német Fall Of Serenity, valamint egy lengyel death-black-csapat, a Shadows Land.

Tudnivalók a koncertről:
2006. május 23., kedd 18.30
Budapest, Blue Hell (Fényes Adolf u. 28., ex-Kék Yuk)
Hate Eternal, Spawn Of Possession, Fall Of Serenity, Shadows Land koncertek
Belépő: elővételben 2500 Ft, a helyszínen 2800 Ft.
Jegyek kaphatók a Ticketportal hálózatában ( http://www.ticketportal.hu ), az ismert fővárosi rockboltokban, továbbá Pécsett (MobiDisc), Szegeden (Bahia), Egerben (Zenevár), Székesfehérváron (Káosz) és Debrecenben.

Kapcsolódó weboldalak:
http://www.planetnoir.com
http://www.negativeart.hu
http://www.hateeternal.com/
http://www.spawnofpossession.com/
http://www.fallofserenity.com/
http://www.shadowsland.metal.pl/

Negathyw Hozzáállás – Negathywitás Elmélet DEMO – 2004

A zenekar 1995-ben alakult Dombóváron, két dobos csere után a végleges felállás 2000-ben jött létre: Kovács Norbert-dob, Szabó Attila- gitár, Szabó Balázs- basszus, Szabó István- ének-gitár. Eleinte csak saját szórakozásukra zenélgettek, majd el kezdtek koncertezgetni is. Az első demó felvételt is csak saját szórakoztatásukra készítették, a másodikat 2002-től vették fel egy év alatt. 2004-ben a […]

Tovább »

Prompt – Outcast nation – 2004

A zenekar története a ’90-es évek közepén kezdődött, akkor még No Man’s Land néven, bár az akkori legénységből mára már csak Tamás maradt. Pár évvel később változott meg a név Prompt-ra, majd tagcserék következtek be. 1998-ban jelent meg az első demójuk „Ezer Kín” címmel. Sok helyen koncerteztek közben és teltek az évek. 2004-ben rögzítették az […]

Tovább »

Gate of Darkness – Elmúlás – 2005

A sásdi zenekarnak ez már a harmadik demója, bár ezt az új anyagot nevezhetjük kislemeznek is. A zenében végig dobgéppel vannak megoldva a témák, nem mondható túl rossznak, de egy élő dobhangzás biztos jobban ütne. Sok helyen a szintetizátor jelen van, ami egyfajta kozmikus sötétséget is ad a zenének. Van, ahol teljesen black metal hatás […]

Tovább »

Viative

„Elkészültünk a deepdive albumunk felvételeivel, lassan kezdődhet a keverés. Addig is ITT található egy kis visszatekintés a tavalyi Nightbreed-es koncertünkre, mely egyben ízelítő is új albumunkból. Persze, már várjuk az idei fesztiválszezont, koncertileg a Nightbreed idén is biztos pontnak tűnik, további fejleményekről pedig a honlapunkon ( www.viativemusic.com ), hamarosan.”

Decadence

Elkészült a zenekar első videó klippje, a Dream Again című dalra, melyet a próbateremben illetve a kunmadarasi reptéren forgattunk. Rengeteg munka van mögötte, de amit elképzeltünk az sikerült megvalósítani. Ebben nagy szerepe volt a JGJ stábnak: Jakab Gábor, Bácsi Zoli, Vágó Gyula.

A klipp megtekinthető ITT, valamint letölthető INNEN.

A zenekar honlapja is megújult: http://www.decadence.hu/

Undead Festival 2006

A fellépők névsora ömlesztve:
Belphegor [AT], Hatesphere [DK], Sanatorium [SK], Inferno [CZ], Goddmaned X [AT], Darkfall [AT], Tesstimony, Ahriman, Sin Of Kain, Bornholm, Turulvér, Ravenshades, CasketGarden, Gutted, Depths Of Depravity, Agregator, BloodRainbow, Total Rekall, Blizzard, Nadir, Embers, Sudden Death, Age Of Agony, Effronthery, Astrodust, Wolwerine, Blues Brothers, Neochrome, Stereochrist, Tremor, Remorse, Arsenic, Archaic, Vale Of Tears, Korog, Azazel, My First Knife, Megazetor

További infó a fesztivál honlapján:
http://www.undeadfestival.com/

Amorf Örögök

A Jövő Háza Bemutatja:
Amorf Ördögök és a Honvéd Férfikar közös koncertjét
Május 13. Jövő Háza – Teátrum
Kapunyitás: 19:00
Jegyárak: Elővételben 1500Ft, a koncert napján 1800Ft

Hogy kerül közös színpadra Magyarország egyetlen hivatásos férfikórusa, az 1949-ben alakult Honvéd Férfikar és az elektro-sanzon-pop formáció, az összesen csak hét éve aktív Amorf Ördögök? Akik az utóbbiak munkásságát figyelemmel követték, tudják, hogy a csapat legutolsó, Cellux-szimfónia albumán már vendégszerepelt a drámai erejű kórus szabadcsapata, a Szerenád-kommandó. Az Ördögök tavaly ősztől pihenőt tartottak, most megváltozott felállásban, több, mint fél éves szünet után május 13-án újra színpadra lépnek.

A teljes, 40 tagú Honvéd Férfikar vendégszereplésével megkoronázott koncert a Jövő Házában, a Millenáris Park területén lesz. Nagy erőkkel készül mindkét brigád erre a minden bizonnyal megismételhetetlen,exkluzív estre: az eklektikus, világutazós sanzon-popot játszó Ördögök visszatértek első felállásukhoz: ismét állandó tagként szerepel Péterfy Bori énekesnő, a dalszövegíró-énekes Tariska Szabolcs és a zeneszerző-billentyűs Tövisházi Ambrus mellett. A kísérőzenekarban vendégeskedik majd Eichinger Tibor jazz-gitáros, aki több, mint négyéven át volt az Ördögök tagja. A régi Amorf-koncertekről ismerős tagok: Drapos Gergely, Tompa Ákos és Pápai István mellett Mészáros Ádám játszik még a csapattal. Drucker Péter, a Honvéd Férfikar karigazgatója vezényli a kórust május 13-án, akik az Amorf Ördögök saját dalaiban is szerepelnek, és az Illés zenekar feldolgozáslemezére készített, közös számot is előadják majd.

Az Ördögök zenekar történetét Tariska Szabolcs szövegíró és ceremóniamester a csapat fronténekeseként megélt tanulságos, kalandos és vicces éveket koncertnaplójában örökítette meg, amelyből most könyv készül: a Kivont karddal a szőnyeg alatt című naplógyűjteményből, a www.ordogok.hu címen május elejétől részleteket is olvashattok.

További információk:
http://www.ordogok.hu

Angertea – Rushing towards the hateline – 2006

A Lélekvágy albumuk óta már elég sok idő eltelt, bár a kettő között megjelent egy válogatás lemezük, de már akkor is nagyon sokan várták ezt az új lemezt. A hangzás igen erősnek, sőt jónak mondható, külföldi szinten is megállná a helyét. A zene leginkább Voi-vod, Tool, Neurosis irányvonalnak felel meg. Rengetek súlyos riff-fel találkozunk, amit […]

Tovább »