Sziget 2006 hírek

A már korábban bejelentett Fear Factory, Sick Of It All, Cathedral, Exploited és Evergrey mellett a Morbid Angel, a Satyricon és a Cradle of Filth is fellép a Szigeten. A HammerWorld színpad mellett lesz egy kisebb színpad is, mely a Zúzda nevet kapta. Itt főleg punk és hc zenekarok lépnek fel, valamint olyan metálbandák, melyek a nagyobb sátrat nem tudnák megtölteni, de zenéjük mégis figyelemre méltó.

További hír még, hogy a sátrazós/nemsátrazós hetijegyek kérdését úgy oldják meg, hogy a a sátorhelyek be lesznek kerítve, és erre csak sátrazós hetijeggyel lehet belépni. Elvileg ez biztonsági szempontból dejó lesz nekünk, mert őrízve lesz ez a terület. Tovább nő az illemhelyek száma, ezekből is a nem-ToiToi-jellegűek lesznek többen.

Deicide

Elkészült a „The Stench of Redemption” címre hallgató új DEICIDE soralbum borítója, megtekinthető ITT.

Az album felvételei a floridai Morrisound stúdióban zajlottak. Ez az első olyan DEICIDE album, amin már nem a  Hoffman testvérek gitároznak, hanem az újonnan csatlakozott Jack Owen (ex-CANNIBAL CORPSE) és Ralph Santolla (ex-ICED EARTH, DEATH) játéka lesz hallható.

Masterplan

Zenei nézetkülönbségekre hivatkozva kiszállt a dallamos metált játszó MASTERPLAN-ból Jorn Lande énekes. Harmadik albumuk dalainak írása közben kerültek felszínre azok a problémák, melyek miatt elkerülhetetlenné vált a váltás. Jorn inkább a dallamosabb vonalat részesítette volna előnyben, míg a banda többi tagja vissza akarta hozni az első albumra jellemző metálosabb témákat.

Uli Kusch dobos így kommentálta az eseményt: „Nem nagyon örültünk Jorn döntésének, de másfelől nézve nem lett volna értelme folytatni úgy, hogy ekkorák a különbségek. A zene megsínylette volna, és pont a zene az, amiért az egészet csináljuk. Sikeres jövőt kívánunk Jorn-nak, és mindent köszönünk neki. Nagyszerű és érdekes volt az együtt töltött idő!”
A banda már keresi új énekesét.

Amon Amarth

Letölthető egy 1 perces videó, melyen Fredrik Andersson dobos látható a stúdióban, amint épp új dalokat dobolgat fel. A filmecskét ITT találjátok (Windows Media).

A banda hatodik stúdióalbumán dolgozok a svédországi Fascination Street stúdióban Jens Bogren producerrel. Az lemezt a tervek szerint szeptemberben jelenteti meg a Metal Blade Records.

Octavia Sperati

A norvég OCTAVIA SPERATI a következőket tette közzé hivatalos honlapján:

„Sajnos Kikken [dobos] úgy döntött, hogy elhagyja az OCTAVIA-t, mivel nincs ideje két zenekarra. Sok szerncsét kívánunk neki a jövőre nézve!

Jelenleg negyedik albumunk anyagán dolgozunk, és természetesen a leendő új dobos is részese lesz ennek a folyamatnak. Rendszeresen próbálunk, és keresünk Bergen környékén élő dobost.”

Hate Eternal koncert

A Hate Eternal nevű amerikai anyaszomorító death metal bandának nincs szerencséje Európával: az elmúlt időkben sorra kényszerült visszamondani meghirdetett óvilági turnéit, az itteni rajongók nagy szomorúságára. A dolog persze nem maradhatott ennyiben: az extrém metal trió most pótolja az elmaradt koncerteket. Május 23-án Budapestre is eljutnak, és a Blue Hellben lépnek majd fel, a Spawn Of Possession, a Falls Of Serenity és a Shadows Land kíséretében.

Tavaly családi okokból, alig egy hónapja pedig egy visszautasíthatatlan amerikai turnéajánlat miatt passzolta a Hate Eternal a már meghirdetett európai koncertdátumait. Most azonban pótolják a többszörös mulasztást; ahogy a frontember Erik Rutan megfogalmazta: „Végre megvannak azok az európai dátumok, amiket biztos nem fogunk lemondani. Szeretnénk elnézést kérni minden ottani rajongótól a késés és a visszalépések miatt. Már nagyon várjuk az európai körutat!”

A Hate Eternal alapítója, Erik Rutan eredetileg a nagy Morbid Angel gitárosa volt. Erik eredeti célja a bandával az volt, hogy a sokévnyi, számos zenekarban való gitározás után végre ő is mikrofon elé állhasson, és saját hangján adhassa ki magából azt a hihetetlen mennyiségű gyűlöletet és agressziót, ami az évek során felhalmozódott benne… Örök Gyűlölet. Ennek megfelelően ijesztően gyors és agresszív, megalkuvást nem tűrő death metal mesterművek az együttes lemezei: a debütáló Conquering The Throne-t 2002-ben követte Kings Of All Kings, majd a 2005-ös harmadik, I, Monarch című anyag. Erik számára ekkor már a Hate Eternal az elsődleges, legfontosabb projekt, ami érződik is a legutóbb kiadásra került lemezen: a kiváló zenésztársak segítségével minden eddiginél összetettebb, technikásabb muzsikát sikerült komponálni, pusztító riffekkel és intenzív gitárszólókkal tarkítva. Az I, Monarch meghallgatása után nem maradhat kétségünk afelől, hogy Erik a stílus egyik legképzettebb, legfigyelemreméltóbb alkotója.

Az amerikai metallerek mellé egy európai előzenekar-trió állt csatasorba: itt lesz a majd’ 10 éve működő, idén új albummal jelentkezett svéd halálmetál formáció, a Spawn Of Possession, a hardcore arcokból és metálfejekből verbuválódott német Fall Of Serenity, valamint egy lengyel death-black-csapat, a Shadows Land.

Tudnivalók a koncertről:
2006. május 23., kedd 18.30
Budapest, Blue Hell (Fényes Adolf u. 28., ex-Kék Yuk)
Hate Eternal, Spawn Of Possession, Fall Of Serenity, Shadows Land koncertek
Belépő: elővételben 2500 Ft, a helyszínen 2800 Ft.
Jegyek kaphatók a Ticketportal hálózatában ( http://www.ticketportal.hu ), az ismert fővárosi rockboltokban, továbbá Pécsett (MobiDisc), Szegeden (Bahia), Egerben (Zenevár), Székesfehérváron (Káosz) és Debrecenben.

Kapcsolódó weboldalak:
http://www.planetnoir.com
http://www.negativeart.hu
http://www.hateeternal.com/
http://www.spawnofpossession.com/
http://www.fallofserenity.com/
http://www.shadowsland.metal.pl/

Negathyw Hozzáállás – Negathywitás Elmélet DEMO – 2004

A zenekar 1995-ben alakult Dombóváron, két dobos csere után a végleges felállás 2000-ben jött létre: Kovács Norbert-dob, Szabó Attila- gitár, Szabó Balázs- basszus, Szabó István- ének-gitár. Eleinte csak saját szórakozásukra zenélgettek, majd el kezdtek koncertezgetni is. Az első demó felvételt is csak saját szórakoztatásukra készítették, a másodikat 2002-től vették fel egy év alatt. 2004-ben a […]

Tovább »

Prompt – Outcast nation – 2004

A zenekar története a ’90-es évek közepén kezdődött, akkor még No Man’s Land néven, bár az akkori legénységből mára már csak Tamás maradt. Pár évvel később változott meg a név Prompt-ra, majd tagcserék következtek be. 1998-ban jelent meg az első demójuk „Ezer Kín” címmel. Sok helyen koncerteztek közben és teltek az évek. 2004-ben rögzítették az […]

Tovább »

Gate of Darkness – Elmúlás – 2005

A sásdi zenekarnak ez már a harmadik demója, bár ezt az új anyagot nevezhetjük kislemeznek is. A zenében végig dobgéppel vannak megoldva a témák, nem mondható túl rossznak, de egy élő dobhangzás biztos jobban ütne. Sok helyen a szintetizátor jelen van, ami egyfajta kozmikus sötétséget is ad a zenének. Van, ahol teljesen black metal hatás […]

Tovább »

Viative

„Elkészültünk a deepdive albumunk felvételeivel, lassan kezdődhet a keverés. Addig is ITT található egy kis visszatekintés a tavalyi Nightbreed-es koncertünkre, mely egyben ízelítő is új albumunkból. Persze, már várjuk az idei fesztiválszezont, koncertileg a Nightbreed idén is biztos pontnak tűnik, további fejleményekről pedig a honlapunkon ( www.viativemusic.com ), hamarosan.”