Szerző: farrrkas

Black Tusk – A sludge trió új dala

A sludge metallal barátkozók alighanem ismerik a Georgia állambeli Black Tusk zenekart. Nekik szól a hír, hogy a Pillars Of Ash című negyedik lemez a megjelenés ajtaja előtt áll, de a Relapse küszöbét csak január 29-én lépi át. Sebaj, mert addig is meghallgathatjátok a Born Of Strife című új szerzeményt.

Collision – Thrash/grind kedvelőknek

Hollandiában tanyázik a Collision nevű teremtmény, és thrash / grindcore / metalcore stílusban rakja le tojásait. Egy újabb alomnyi sarjadék kel hamarosan életre Satanic Surgery címen, de csak február 19-én bújnak ki a Hammerheart kiadó keltetőgépéből. A Cripple the Cross nevű poronty viszont koraszülött, vele már most megismerkedhettek.

Collision - Cripple The Cross

Oranssi Pazuzu – A pszichedelikus finnek új lemeze

A finn Oranssi Pazuzu stúdióalbummal jelentkezik február 26-án. A Värähtelijä már negyedik lemezük lesz, és ahogyan a zenekar ígéri, ébenfekete hipnózisban, progresszív dalszerkezetekben nem lesz rajta hiány. Ugyanakkor a lehető legkeményebb és legatmoszférikusabb művükre készülnek. A 20 Buck Spin fogja kiadni a pszichedelikus anyagot, amely ott folytatja majd, ahol a Valonielu abbamaradt.

Az alábbi képet osztotta meg a csapat a közösségi oldalukon, de hogy ez maga lenne a borító, arról nincs információnk.

Lunglust – Borító a 2016-os lemezhez

Az alábbi borító a Lunglust nevű bostoni hardcore csapat új albumát jelenti. A chicagói Scott Shellhamer alkotta kép a Repetition is Hell című lemeznek lesz a dísze, és ha minden igaz, jövő év elején már ki is adja a War Fever Records.

Buried Souls – Stoner/sludge bemutatkozás

Svájcból indította útjára stoner/sludge muzsikáját a Buried Souls. A The Crossing keresztnevet viselő lemezt, annak rendje és módja szerint, meg is osztották velünk, miután októberben hivatalosan megjelentették.

<a href=”http://buriedsouls.bandcamp.com/album/the-crossing”>The Crossing by Buried Souls</a>

Nordic Union – Debütálásra készen

Ronnie Atkins, a Pretty Maids énekese, már korábban fontolgatta új projektjének beindítását. Ez most meg is történt Nordic Union néven. A svéd Erik Martensson dalszerzővel karöltve elindult a szekér, ugyanis hamarosan kiadják a self-titled debütalbumukat. Aki bele szeretne hallgatni az anyagba, annak a When Death Is Calling nótát tudnánk ajánlani.

Nordic Union - When Death is Calling (Official Audio)

Vredehammer – Készül a Violator!

A Vredehammer nevű norvég death metal zenekar hamarosan elkészíti második nagylemezét, a Violatort. Egy hónapja már bemutattuk nektek a remekül sikerült Spawn Tyrant című új dalukat, ezt most újra megtesszük, alatta az mostanában elkészült borítóval. Az Indie kiadó február 5-re tervezte az anyag megjelentetését.

Vredehammer - Spawn Tyrant

Bloodiest – A januári lemez egyik dala

Chicago sludge szinterét a Bloodiest nevű zenekar is gyarapítja a 2011-es keltezésű debüt óta. Öt év után ismét összegyűlt annyi ötlet, hogy jövő év január 15-én a Relapse-nél megjelenhessen a banda nevét viselő kettes lemez. Tegyetek egy próbát a sludge/post-rock formáció legújabb szerzeményével, amely a Suffer címet kapta.