Szerző: farrrkas

Cradle of Filth – Újabb videoklip

A Cradle of Filth új videoklipet készített a júliusi Hammer of the Witches lemez egyik dalához. A Sam Scott-Hunter rendezte videó a Blackest Magick In Practice tételre készült. A rendező sötét őrületről beszél, amikor a klipet jellemzi. Egy elveszített kedves mélységesen tragikus történetéről van szó, amely őrületbe torkollik. Íme:

CRADLE OF FILTH - Blackest Magick In Practice (OFFICIAL VIDEO)

Immortal – A konfliktus okairól

Demonaz és Horgh végre kifejtette a zenekar álláspontját az Immortal névért folyó csatározás hátteréről, most, hogy novemberben a norvég Iparjogvédelmi Hivatal (Patentstyret) lezárta az ügyet.

Íme a zenekar hivatalos közleménye:

„A konfliktus nem abból adódott, hogy bárki is el akarta hagyni a csapatot, ahogyan azt Abbath állítja, hanem az ő saját személyes problémáitól indult minden. Zenekari próbákat mondott le, amivel hosszú időre gátolta a banda fejlődését. Kénytelenek voltunk szembeszállni a döntéseivel. Abbath nemrégiben azt nyilatkozta egy ausztrál weboldalnak (TheMusic.com.au), hogy mi kizárólag a saját időbeosztásunkat vettük figyelembe, és azt állítottuk, hogy elvonóra van szüksége.

Miatta állandóan változtatnunk kellett a próbák időpontjain, de még így sem jelent meg rajtuk. Azt mondta a zenekarnak, a barátainak és a családjának, hogy ismét elvonóra kell mennie, ahogyan arra már korábban is sor került. Mi felajánlottuk, hogy megvárjuk, amíg összeszedi magát ezúttal is. Sajnos, ő mégis másképp döntött.

Ahelyett, hogy megoldotta volna a gondjait, a hátunk mögött megpróbálta levédetni az Immortal nevet és logót a saját nevére. Nehéz volt elhinni, hogy a problémái idáig juttatták őt. Amikor kitudódott, hogy miben mesterkedik, azonnal szólóban folytatta tovább. A zenekar elleni vádaskodásai napról napra változtak, míg aztán a rajongók elkezdték megkérdőjelezni a szavahihetőségét, és kértek minket, hogy mondjuk el, mi történt valójában. Sajnos, várnunk kellett addig, míg az ügy lezárul.

Az Immortal márkanév levédéséért tett kérelmét végül elutasították idén novemberben. Az egyik indok az volt, hogy a zenét nem egymaga írta, ő mindössze társszerző volt. A másik pedig az, hogy sem szövegekkel, sem albumcímmel nem járult hozzá az Immortal lemezekhez. Az az igazság, hogy a zene mindig is egységesen a bandától származott, nem egyetlen ember ötletei voltak.

Az Immortal 2016-ban kezdi el az új album felvételeit, és a Nuclear Blast fogja kiadni. Mi készen állunk, és alig várjuk, hogy megmutathassuk a rajongóknak az új anyagot, de nem akarjuk elsietni a dolgokat, mert ahhoz időre van szükség, hogy egy újabb minőségi lemezzel rukkoljunk elő.”

The Unguided – A trilógia befejező része

Egy svéd melodic groove metal zenekarra kell gondolni, amikor a The Unguided névbe botlik az ember. Két nagylemezzel a tarsolyban Lust and Loathing címen készülnek a harmadik kinyilatkoztatásra. Február 26-án válik hivatalosan is publikussá a Napalm Records gondozta lemez, azaz a trilógia harmadik része. Egyelőre a borítót tudjuk nektek megmutatni.

Manowar – Koncertklippel jelentkeztek

Ha hiányérzet alakult ki benned, amiért régóta nem hallottál a Manowar háza tája felől, akkor ez a hír neked szól. Az alábbi videóban a The Dawn Of Battle című nótára készült egy — a zenekarra jellemző — koncertklip, amelyet még áprilisban rögzítettek a São Paulo-i Monsters of Rock fesztiválon. Lehet nosztalgiázni!

MANOWAR - The Dawn Of Battle (Live) - OFFICIAL VIDEO

Digital Doomzday – A Cryptopsy dobosának projektje

A Digital Doomzday lemezborítóját nézegetve senki ne essen tévedésbe, nem váltottunk profilt, bármennyire meglepő is legyen a kép. Flo Mounier, Cryptopsy dobos, projektjéről van szó, amelynek műfaji besorolása nem kevésbé bizarr, mint maga a külcsin, ugyanis, megítélésük szerint, apocalyptic grind/rap/death metalt játszanak. Ha ez magyarázatra szorul, akkor a zenekar elmondaná, hogy az egyszerű death metalt keverik a thrash-sel, az arcbamászó rockkal és az underground gangsta rap rímekkel.

A zenekar a következőket hozta fel mentségül:

„Mi Suffocation fanok vagyunk, és utáljuk a rap-metalt, úgyhogy inkább megújítottuk a stílust, elhomályosítva ezzel a múltat. Nem a rappereket próbáljuk majmolni valami középszerű zenei aláfestéssel. Mi ott álljuk a sarat, ahol mások elbuktak, és ehhez beteg élvezet is társul részünkről.”

Nos, aki tenne vele egy próbát, annak itt a teljes lemez.

<a href=”http://digitaldoomzday.bandcamp.com/album/breed-em-and-weep”>Breed 'em and Weep by Digital Doomzday</a>

Desecresy – Album stream

Még november 1-én megjelent a Desecresy nevű finn death metal duó negyedik lemeze, a Stoic Death, így arra gondoltunk, hogy teljes nagyságában megmutatjuk nektek az albumot, ha már az Xtreem Musicnál tevékenykedő csapat hozzáférhetővé tette azt a Bandcampen. 

 <a href=”http://xtreemmusic.bandcamp.com/album/stoic-death”>Stoic Death by DESECRESY</a>

Un – Meghallgatható a teljes lemez

A Seattle-ben ténykedő Un egy funeral doom csapat, akik úgy határoztak, hogy a napokban megjelenő The Tomb of All Things lemezüket teljes egészében közzéteszik, hogy a stílus kedvelői rátaláljanak. A Sol Marasmus dalban Jon Davis is vendégeskedik a Conan nevű brit stoner/doom zenekarból.