A germán black metal Hyems nevű képviselője november végén jelentette meg a Devianz – Dem Menschen Ein Wolf című új lemezét. Ha még eddig nem sikerült belefülelned, akkor a Devianz tétel német nyelvű szöveges videója segíthet az ismerkedésben.

A germán black metal Hyems nevű képviselője november végén jelentette meg a Devianz – Dem Menschen Ein Wolf című új lemezét. Ha még eddig nem sikerült belefülelned, akkor a Devianz tétel német nyelvű szöveges videója segíthet az ismerkedésben.

A görög mágusok Rituals címen hozzák ki az új Rotting Christ albumot a Season of Mistnél. A február 12-i megjelenés előtt azonban az Ἐλθὲ κύριε (Elthe Kyrie) című új dallal szeretnék megörvendeztetni a zenekar rajongóit. Az Euripides költő ihlette dal cím magyar fordítása „Jöjj, Uram!”
Hat év kihagyás után a Magrudergrind nevű amerikai grind trió az ötödik nagylemezével tér vissza a köztudatba. Az egyszerűen csak II címre keresztelt anyag február 12-én érkezik a Relapse gondozásában, és hogy vendégzenészből se legyen hiány, Joe Denunzio, az Infest volt énekese is hallatja a hangját az új korongon. Az album 15 grindcore / powerviolence / hardcore punk szerzeménnyel készül fülbántalmakat okozni a fel nem készült hallgatóknak.

A francia industrial metal szinteret ezúttal a Spektr nevű duó képviseli e hasábokon. Negyedik lemezük címe The Art To Disappear, az Agonia Records pedig január 29-én adja majd ki. Az albumon fellelhető szerzemények közül egyet már meg tudunk mutatni nektek; ez pedig a Through The Darkness Of Future Past címet viseli.
My Darkness, Darkness lesz a címe a Beseech március 4-én megjelenő új albumának. A gótikus metalt játszó zenekar a hatodik nagylemezére készül, és hogy mutassanak nekünk valamit a készülő anyagból, egy Jimmy Webb feldolgozást hallhatunk tőlük az alábbi videóban. Ennek címe: Highwayman.

A Shane Embury (Napalm Death, Lock Up…stb.), Danny Herrera (Napalm Death, ex-Anaal Nathrakh), Kevin Sharp (Lock Up, ex-Brutal Truth), Dan Lilker (Nuclear Assault, ex-Brutal Truth… stb.) és John Cooke (Anaal Nathrakh – live, Napalm Death – live) alkotta láncfűrész-üzem ismét beindult. A Venomous Concept névre ítélt grind/hardcore/punk projekt újabb dalt fed fel a Kick Me Silly; VC 3 lemezről, Rise címmel. Aki a korábban közzétett Anthem nótára is kíváncsi, kattintson a dal címére, aki pedig a lemezt is beszerzi majd, az a január 8-át jelölje be a naptárban.
Két számot tartalmaz a francia Vorkreist január 29-én megjelenő Sacrifice című kislemeze. Az Agonia Records által terjesztett death/black anyagra a Losing Sanity Key és Lower (All Is Black) tételeket rögzítették, az előbbit már most kiadva a kezeik közül. Tegyetek egy próbát vele!
Az amerikai Epistle második albumának hírét juttatja el a funeral doom kedvelőihez. A 2012-es Alone után a The Old Bridge lesz a következő lemez címe. Igazából ez nem lesz más, mint az évek alatt felgyűlt demókról összeválogatott dalok egységesítése. Több vendég is szerepel majd az albumon, de konkrétumokkal majd csak később tuduk szolgálni. A következő dalok szerepelnek majd a jövőre várható korongon.
| 1. | Upon the Cross |
| 2. | The Throne at the Left Hand of God |
| 3. | The Old Bridge |
| 4. | Behold the Majesty of the Night Sky |
| 5. | Feathers Folded |
| 6. | A Philosopher’s Requiem |

A valaha death metalként indult, ma már sokkal finomabb, de metal vizeken evező finn Amoral február 5-én tervezi megjelentetni az In Sequence című lemezét az Imperial Cassette (Gordeon Music) forgalmazásában. Erről a lemezről a Rude Awakening dalt lehet máris meghallgatni.
Február 26-án a Nuclear Blastnál jelenik meg az Anthrax várva várt új lemeze, a For All Kings. Az alábbi videóban Joey, Jonathan, Frank, Charlie és Scott vezet be minket abba, hogy mit is várhatunk az új korongtól. A lemez 2 CD-s változatban is kapható lesz, azaz egy négyszámos koncertfelvétellel egészítik ki az új albumot.
