Az orosz/ukrán Kauan egy 52 perces utazásra invitálja mindazokat, akik az egyetlen eposzt tartalmazó Sorni Nai albummal szívesen megismerkednének. A post-rock/doom zenét játszó zenekar október 20-án teszi beszerezhetővé a lemezt a Blood Music kiadón keresztül.
A skót Zillah egy technikás death metal zenekar, akik már tizenöt éve tevékenykednek, viszont a Serpentine Halo című harmadik lemezük kilenc év kihagyás után követi a Substitute for a Catastrophe albumot. A szeptember 23-án megjelent korongot most elejétől a végéig meg lehet hallgatni az alábbi forrásra kattintva.
Holnap érkezik a With The Dead nevű brit zenekar self-titled lemeze, amelyről a Living with the Dead című szerzeményt a közelmúltban már hallhattátok. Az alábbi videó a banda új klipjét mutatja be, amelyet a Crown of Burning Stars dalra készítettek. A videó ötletgazdája Lee Dorian énekes volt, aki a korai Napalm Death és a Cathedral zenekarokból kell, hogy ismerős legyen.
With The Dead - Crown of Burning Stars (OFFICIAL PROMO)
A holland death metal szintér legfontosabb csapata új lemezre készül, melynek felvételei már jövő hónapban megkezdődnek. A death metal énekesek krémjébe tartozó Martin Van Drunen elmondta, hogy több dalt is sikerült már összerakni, ami pedig még hiányzik, ahhoz tonnányi riffek sorakoznak a tarsolyban. Nagy meglepetésekre nem kell számítani, továbbra sem térnek el a rájuk jellemző doom/death stílustól. De ezt senki nem is várná tőlük.
Drunenék turnézni is fognak, de magyar állomás még nem szerepel a naptárban. Jelen pillanatban a legközelebbi helyszín Bulgária, ám hamarosan a többi dátumról is lehull a lepel. Egyet viszont nem szabad elfelejteni: jövőre lesz új Asphyx, az fix!
Az amerikai Vehemence körül beindultak az események. A 11 éves szünet, amelyet stúdióalbum nélkül töltöttek idén véget ér, hiszen október 23-án itt a dallamos death metal csapat új lemeze, a Forward Without Motion. A Battleground Records égisze alól napvilágot látó korongról ezúttal a Murdered by the Earth nóta szöveges videóját tekinthetitek meg.
Ha az I Don’t Want to Look Inside című nóta klipjére vagy kíváncsi, kattints ide.
VEHEMENCE "Murdered by the Earth" Lyric Video [Battleground Records]
A kaliforniai Insanity egy death/thrash metal zenekar, nagylemezt azonban 1994-ben adtak ki utoljára, és aktivitásuk is eléggé akadozik. Úgy látszik 2015-ben megszületett az elhatározás, miszerint érdemes lenne újból nagylemezzel próbálkozni. Az Unspeakable Axe Records november 13-ra időzítette a Bay Area csapat Visons of Apocalypse című új anyagát.
Alább a Sacrefixionnel, az album nyitódalával, ismerkedhettek meg.
A Varathron nevű görög black metal alakulat új kislemez megjelenését helyezte kilátásba. A The Confessional Of The Black Penitents című hétszámos EP-ről már volt szerencsénk meghallgatni a Sinister Recollections című tételt, de ha kimaradt, a számcímre kattintva bepótolhatod.
Új szerzemény helyett most egy klasszikus dalukat, az Unholy Funeralt hallhatjátok élő felvételen. A három vadonatúj dalt és a négy koncertfelvételt tartalmazó 40 perces kislemez október 23-án kerül a rajongók elé.
Ki ne hallott volna az Anal Cunt hírhedt alakulatáról és az 1993-as, legendás Morbid Florist lemezről? A noise/grind zenét a humorral meglehetősen sajátos módon ötvöző klasszikust a Relapse ismét kiadja, amely ezúttal vinylen is megjelenik november 27-én. Az ezüst színűből mindössze 250 példány, a feketéből pedig 750 darab készül.
A kiadvány egyúttal emléket állít a 2011-ben szívrohamban elhunyt Seth Putnamnak, aki lehetővé tette, hogy a Morbid Florist lemezen fültanúi maradhassunk hangszálai ellen elkövetett ádáz pusztításának.
A Jess And The Ancient Ones egy finn okkult rock csapat, akiknek új albuma Second Psychedelic Coming: The Aquarius Tapes címen fog megjelenni december 4-én, a Svart Records égisze alatt. Az alábbi videó az In Levitating Secret Dreams dalra készült, az animációt pedig Costin Chioreanu szolgáltatta hozzá.
Jess and the Ancient Ones: In Levitating Secret Dreams (Official Music Video)
Mit szólnátok ezúttal némi progresszív/power metalhoz, a változatosság kedvéért? Az orosz Overwind egy új dalt osztott meg a december 11-én boltokba kerülő Level Complete lemezről, amelyet a beszédes nevű Power Prog Records terjeszt. Az alább is meghallgatható nóta címe: Insider.
Az album érdekessége, hogy Tim „Ripper” Owens (ex-Judas Priest, ex-Iced Earth, ex-Yngwie Malmsteen), Peter „Peavy” Wagner (Rage, Refuge), Victor Smolski (Almanac, ex-Rage, Mind Odyssey) és Marco Sfogli (James LaBrie, Alex Argento) mind vendégeskednek a lemezen.