
<a href=”http://raventale.bandcamp.com/album/dark-substance-of-dharma”>Dark Substance Of Dharma by Raventale</a>

<a href=”http://raventale.bandcamp.com/album/dark-substance-of-dharma”>Dark Substance Of Dharma by Raventale</a>
Az ausztrál Ouroboros október 6-án jelentette meg újabb stúdióalbumát, Emanations címmel. A technikás death/thrash metalt játszó csapat második lemeze maradéktalanul meghallgatható az alább elérhető Bandcamp forráson.
<a href=”http://ouroborosmetal.bandcamp.com/album/emanations”>Emanations by Ouroboros</a>

A varázslatos és egyedülálló torkú Sharie Neyland sajnálatos távozása után is van élet a The Wounded Kings nevű doom zenekarban. George Birch, korábbi énekes visszatértével új fejezet nyílik a formáció történetében, melynek első gyümölcse hamarosan hozzánk is eljut. A szenzációs Consolamentum lemezt követő, egyelőre még cím nélküli anyag jövő év elején már boltokba is kerül.
A zenekar üzenete szerint az album elkészült, riffek garmadáját sikerült rajta felsorakoztatni, és már csak egyetlen teendő van hátra: a Candlelight gondozásában eljuttatni a rajongókhoz.
Aki ismeri a 2013-as debütöt, alighanem már nagyon várja az október 23-án megjelenő kettes Vhöl lemezt. Akiknek azonban sikerült eddig elkerülniük a szupergruppot, azoknak elárulnánk, hogy Mike Scheidt (YOB) énekes, Aesop Dekker (Agalloch) dobos, John Cobbett (Hammers of Misfortune, Amber Asylum) gitáros és Sigrid Sheie (Hammers of Misfortune, Amber Asylum) bőgős alkotja a formációt.
Az alábbi Red Chaos nóta egy újabb energiakoncentrátum a csapattól, amely rajta lesz a Deeper Than Sky lemezen, akárcsak a The Desolate Damned című nóta, amelyet egy kattintással újból meghallgathatsz. A minőségért garanciát vállal a Profound Lore Records.

A lengyel Outre kiadót váltott, ami azt jelenti, hogy ezentúl a Debemur Morti Productions fedele alatt találjuk őket. Az idei jól sikerült Ghost Chants után, és a kiadóváltás örömén felbuzdulva, máris a következő albumon gondolkodik a black metal csapat, amely már jövőre meg is érkezhet. Hogy addig se kelljen várni, még egy split is belefér az idejükbe a Barshasketh zenekarral. Ez utóbbi még a Third Eye Temple/Godz ov War/Blut & Eisen együttmökédével kerül piacra.
A zenekar a következőket említette:
„Rendkívül örülünk, hogy a DMP szárnyai alatt lehetünk, ez egy fontos előrelépés számunkra. Már el is kezdtünk dolgozni a kettes lemez koncepcióján, vannak már vázlatok, és annyit elmondhatok, hogy ígéretesnek tűnik a dolog.”
További részletekkel hamarosan jelentkezünk.
A With The Dead nevű Lee Dorian (Cathedral) vezette projekt első lemeze a zenekar nevét fogja viselni, és a Rise Above Records jelenteti meg október 16-án. A hatszámos anyagról meg tudjuk nektek mutatni az egyik dalt, amelynek címe Living with the Dead.

A Paradise Lost körül igencsak pörögnek az események mostanában. Az idei nagylemez után máris újabb terveket szőnek. Dupla koncert CD+DVD-vel jelentkeznek november 20-án, amelynek különlegessége, hogy azt a Bulgáriában rögzített tavalyi felvételt tartalmazza, amelyen a csapat az állami szimfonikus zenekarral együtt lép színpadra. A második CD-n pedig a nagyzenekar nélkül előadott nótákat hallhatjuk majd. Az anyag a Symphony For The Lost címet kapta.

1. CD [Nagyzenekarral]
| 1. | Tragic Idol |
| 2. | Last Regret |
| 3. | Your Own Reality |
| 4. | Over The Madness |
| 5. | Joys Of Emptiness |
| 6. | Victim Of The Past |
| 7. | Soul Courageous |
| 8. | Gothic |
2. CD [Nagyzenekar nélkül]
| 1. | The Enemy |
| 2. | Erased |
| 3. | Isolate |
| 4. | Faith Divides Us, Death Unites Us |
| 5. | As I Die |
| 6. | One Second |
| 7. | True Belief |
| 8. | Say Just Words |
| 9. | The Last Time |
Igaz, hogy az amerikai Alustrium zenekar technikás death metalt tartalmazó A Tunnel to Eden című kettes lemeze már júliusban megjelent, ez a hír azonban nem biztos, hogy mindenkihez eljutott. Az alábbi szöveges videó az In His Own Image című dalra készült, aki pedig a teljes albumra kíváncsi, az ide kattintva meghallgathatja.
A kaliforniai heavy/tharsh/stoner címkékkel ellátott Saviours zenekar Palace of Visions címre keresztelte október 30-án érkező új albumát, amelynek útjait a Listenable Records egyengeti. A Hell’s Floor egy újonnan közzétett tétel a lemezről.
Egy hardcore/metal súlyosságról adunk most hírt, ugyanis a Malfunction nevű New-York-i zenekar hamarosan kiadja Fear of Failure című új anyagát. A Drift című nóta egyike a lemezen szereplő szerzeményeknek, melyek beszerzéséhez egészen november 20-ig várni kell.