Szerző: farrrkas

Tyranny – Funeral doom ízelítő

Aki emlékszik még a Tides Of Awakening lemezre a finn Tyranny-tól, az nem ma kezdett funeral doomot hallgatni. Ez a 2005-ös anyag volt az egyetlen nagylemeze a csapatnak, amelyet most már bizonyos, hogy az Aeons In Tectonic Interment követ szeptemberben.

Erről az új korongról hallhattok egy kis ízelítőt az alábbi videóban.

Tyranny - Aeons in Tectonic Interment Album Teaser

Extreme Noise Terror – Új lemez, új nóta

Ben McCrow (ex-The Rotted) énekessel kiegészülve, a brit Extreme Noise Terror harminc éves évfordulóját ünnepli. E hosszú idő ellenére még csak a hatodik nagylemez megjelentetésére készülnek, amelynek egyszerűen Extreme Noise Terror lesz a címe.

A november 5-én napvilágra kerülő lemezről még a No One Is Innocent című dalt is megmutatja nekünk a csapat.

Bloodway – Costin Chioreanu zenekara

Costin Chioreanu-t valószínűleg senkinek sem kell bemutatni, hiszen több tucatnyi metal borító elkészítése az ő nevéhez fűződik. Ha csak a legnagyobb neveket említeném (pl. Arcturus, Primordial, Mayhem, Arch Enemy, At The Gates, Sigh… stb.) az is több sornyi felsorolást eredményezne.

Ő maga is zenész, gitározik és énekel, méghozzá a Bloodway nevű zenekarában, amelyet Alex Ghiţă (RoadkillSoda) dobossal és Mihai Andrei basszusgitárossal kiegészülve indított útnak.

Chioreanu és társai mára már konkrétumokkal is előálltak egy debütalbum formájában, amely szeptember 25-én jelenik meg az I, Voidhanger Records kiadón keresztül. Ennek a lemeznek a címe Mapping The Moment With The Logic Of Dreams lesz, és a Chioreanu stílusjegyeit magán viselő borító alatt a számcímeket is megtekinthetitek.

A román művész kifejtette, hogy a Bloodway mindennemű elvárásoktól mentesen létezik, és önmagukon kívül senkinek nem kívánnak megfelelni.

Bloodway Mapping The Moment With the Logic Of Dreams (2015)

1.Seeding Distance
2.The Transfinite Castaway
3.Walking Past Near The Lighthouse
4.Mirror Twins
5.Early Glade Test Pilot
6.A Hallow Bridge
7.Garden Of Diurnal Fractals
8.Mapping The Moment With The Logic Of Dreams

Animals As Leaders – Korábban még ki nem adott dal

Az eddig három sorlemezzel rendelkező amerikai Animals As Leaders egy instrumentális progresszív metal zenekar. Az alább megosztott Kalimba című dal nem egy új szerzemény, hanem a zenekar nevét viselő debütről maradt le, azaz 2009-ben született. Az Animals As Leaders most beszerezhető egy újrakiadásban, amelyre három bónuszdal is felkerült, a Wave Of Babies, az Orea és a soha korábban nem hallott Kalimba.

Animals As Leaders - "Kalimba" Official Track Stream

Nesseria – A tavalyi albumhoz készült klipek

A black metal/hardcore műfajban iparkodó francia Nesseria elkészített egy újabb klipet a Cent Mille Fois Par Jour című dalhoz, amely a tavalyi Fractures albumról lehet ismerős. A korábban kiadott videó a Des Rues Ordinaires volt, és most alább mindkettőt megnézhetitek.

Nesseria ‘Cent mille fois par jour’ Music Video
Nesseria / Des rues ordinaires / Official music video

Lethe – Egy single az album előtt

A Lethe chillout, atmoszférikus zenéje eddig egy When Dreams Become Nightmares című lemezben mutatkozott meg, most azonban a banda dolgozik a kettes korongon. A Forever egy tízperces dal, amely egy single formájában tétetett közzé, és alább meg lehet hallgatni.

A gyönyörű borítót pedig ki más készíthette volna, mint Costin Chioreanu.

<a href=”http://dmp666.bandcamp.com/album/forever”>Forever by LETHE</a>

Absolva – Részletek az új albumról

A Never A Good Day To Die lemez már a harmadik a sorban a brit Absolva nevű heavy metal zenekar életében, és ha minden terv szerint halad, akkor október 12-én meg is jelenik. Chris Appleton frontember elmondta, hogy már körvonalazódott a tracklist, szerinte 11-12 dal kerül fel a lemezre, de majd csak azután osztják meg velünk is, miután lezajlódtak az album felvételei.

Alább pedig az új korong borítóját lehet közelebbről szemügyre venni.

Theocracy – Betekintés a stúdióba

Az epikus progresszív power metal címkével ellátott amerikai Theocracy örömmel jelentette be, hogy az eredeti ütős, Shawn Benson, dobolja fel a soron következő negyedik nagylemezt.

Bár még a stúdiómunka kezdeti fázisaiban van a zenekar, egy rövid videó máris közzé tétetett, amelyben Benson játékát figyelhetjük meg az egyik új dal rögzítése közben.

Satyricon – Milyen lesz az új lemez?

Egy június 19-én készült interjúban Frost elmondta, hogy a következő Satyricon albumtól valami egészen mást várjanak a rajongók, mint eddig.

Íme az ő szavai:

„Akik ismerik a Satyricon munkásságát, sejthették, hogy ez így lesz. Sosem adtunk ki két nagyon hasonló lemezt, ez azonban lényegesen eltér majd mindentől, amit eddig készítettünk. A rajongóink azonban pontosan tudják, hogy a Satyricon védjegye kétségtelenül rajta lesz.

Az anyag, amelyen az utóbbi időben dolgoztunk annyira változatos, hogy nagyon nehéz lenne megadnom a pontos irányt. Összességében kreatívnak és dinamikusnak mondható, tele ihletettséggel. Rendkívül inspiráltak vagyunk mostanában, amiért egy zenész csak hálás lehet. Jelenleg még nincs egyetlen kész dalunk sem, de rengeteg részlet kibontakozott már, és ezekből némi következtetést már le lehet vonni, hogy merre is indultunk el. A zord, komor, sötét és brutális kifejezésmód mellett, a hard-rockos, groove-os részeken át, egészen az ambient, atmoszférikus betétekig, minden megtalálható az ötletek között. Hogy milyen lesz a végeredmény? Arról halvány fogalmam sincs még. Azt hallom csak, hogy az eddig megalkotott témák már most nagyon jók, izgalmasak és ötletesek. Ugyanakkor ízig-vérig Satyricon, annak ellenére, hogy a végletekig szerteágazó. És nekem tetszik. Azt remélem csak, hogy a rajongók is így lesznek majd ezzel, és élvezni fogják azt a színes zenei spektrumot, amely jellemezni fogja a lemezt.”

A Satyricon még idén felveszi a lemezt, hogy 2016 elején megjelenhessen. A csapat ambicióját az is mutatja, hogy jövő évi terveik között szerepel egy feldolgozásokkal teli album kiadása is.