Szerző: farrrkas

Morbid Angel – David Vincent álláspontja

A Morbid Angel sorsára nagyon sokan kíváncsiak, hiszen nem akárhol helyezkednek el a death metal ranglistán. Ezért is jelentkezünk ismét egy közleménnyel, amely hivatalosan is pontot tesz a David Vincent körül kialakult bizonytalan helyzet végére. Az alábbiakban az ő nyilatkozata olvasható:

„Trey és én jól átbeszéltük a dolgokat tegnap, és megegyeztünk abban, hogy az összeférhetetlenségek miatt képtelenek vagyunk együtt dolgozni.

Az utóbbi 30 évben elképesztő dolgokat hoztunk össze együtt, ezért csakis a legjobbakat kívánom Trey-nek a jövőben. E hagyaték iránti tiszteletből arra kérem a Morbid Angel rajongóit, hogy ne álljanak egyik oldalra sem, ahogy én sem teszem.

Alig várom, hogy a közeljövőben új hírekkel szolgálhassak nektek az új elképzeléseimet illetően. Addig is: stay Morbid!”

Ordinul Negru – Jön a hetedik lemez

Fulmineos egyszemélyes bandája, az Ordinul Negru, a hetedik album alkalmával háromtagúra duzzad. A román black metal zenekar Andrei Jumuga dobossal és S. énekessel egészül ki, Fulmineos pedig ezentúl a gitárt és a bőgőt kezeli.

Ennél fontosabb hír, hogy a hamarosan megjelenő Sorcery Of Darkness lemezről meghallgatható a bő tízperces címadó tétel, valamint megtekinthető az Alexandru Das művész által készített borító is.

Ordinul Negru - Sorcery of Darkness (Official Track)

Slayer – A címadó dal

Mint ahogyan azt ígértük, egy új nótával térünk vissza Slayer ügyben. Itt alább meg lehet hallgatni a Repentless album címadó dalát. Az Implode és a When The Stillness Comes után, ez a harmadik közzétett dal Kerry King-ék thrash intézményétől. Igaz, az első kettőnek a végleges verziója valamelyest eltér majd a megosztott változattól.

Ezek után nem marad más hátra, mint várni a szeptember 11-re időzített teljes lemezt.

SLAYER - Repentless (OFFICIAL VISUALIZER VIDEO)

Slayer Repentless (2015)

1.Delusions Of Saviour
2.Repentless
3.Take Control
4.Vices
5.Cast The First Stone
6.When The Stillness Comes
7.Chasing Death
8.Implode
9.Piano Wire
10.Atrocity Vendor
11.You Against You
12.Pride In Prejudice

Morbid Angel – Totális felfordulás

A Morbid Angel háza táján igencsak nagy a káosz, ami a tagcseréket illeti. Az utóbbi években Budapesten többször is színpadra lépő felállás ma már nem létezik. David Vincent rejtélyes kiválása és Tim Yeung bejelentése után, most Destructhor gitáros is elhagyta a death metal isteneinek számító zenekart.

Destructhor a következőket mondta:

„Én sem vagyok már tagja a Morbid Angel-nek, ami részben annak köszönhető, hogy egy helyi fickóval szeretnék tovább folytatni. Ez éppen kapóra jött nekem, hiszen már a tavalyi év végén elhatároztam, hogy kilépek a zenekarból, az utolsó európai turné után. Egyértelmű, hogy innentől kezdve a norvég Myrkskog ügyeivel szeretnék foglalkozni. Úgy érzem, hogy hozzájuk tartozom, és amúgy is izgalmas dolgok történnek most a zenekarral. Egy új anyag is kijön jövőre, amit turné, fesztiválok és hasonlók követnek. Szóval, ideje hadi üzemmódba kapcsolni és harcra felkészülni a norvég/svéd testvéreimmel a Myrkskog-ban.

Ami a Morbid Angel-t illeti, mindenben csak jót kívánok nekik. Óriási élményekben volt részem, és semmilyen rossz érzés nincs bennem irántuk. Hozzon a jövő számunkra egy új dimenziót!”

Eközben a visszatérő Steve Tucker kifejtette, hogy fogalma sincs, mi történt Vincent-tel, mint ahogy azt sem tudja, ki lesz a Morbid Angel következő dobosa és gitárosa. Azt a felvetést, hogy Vincent-tel együtt szerepeljenek a következő lemezen, egyszerűen nevetségesnek tartotta.

Tudva, hogy bármi is történik a bandán belül, Trey Azagthoth az agy, úgyhogy hamarosan tőle várunk megbízható információkat az új felállást és David Vincent helyzetét illetően.

Nomad – Egy új sludge nóta

A Manchesterben tevékenykedő Nomad egy sludge banda, akik a hasonszőrű Wort zenekarral készítettek egy split-et, amelyről most a Nomad mutatkozik be a Decay Of Autonomy dallal. A split hat szerzeményt tartalmaz, hármat mindkét csapattól.

Egyik zenekarnak sincs még nagylemeze, úgyhogy ez egy nagyszerű alkalom az ismerkedésre.

Indesinence – Egy újabb doom/death nóta

A brit Indesinence doom/death metalja harmadik állomásánál tart, amelyet egyszerűen III-nak neveztek el. Az új közzétett dal címe Desert Trail, de lennebb a korábban megosztott Nostalgia-t is meghallgathatjátok.

A lemez július 21-én jön ki a Profound Lore Records kiadónál.

Dark Tranquillity – Klip a Construct lemezhez

Két évvel ezelőtt jött ki Göteborg dallamos death metal éllovasainak Construct című albuma, amelynek egyik dalára készült el az alább megnézhető videoklip. Míg a Dark Tranquillity rajongók arra számítanának, hogy egy esetleges új lemezről érkezik egy előfutár, addig be kell érniük a The Science Of Noise című nóta videójával.

DARK TRANQUILLITY - The Science Of Noise (OFFICIAL VIDEO)

Orchid – A doom banda új szöveges videója

A San-Francisco-beli Orchid eredetileg májusra tervezte a Sign Of The Witch EP megjelenését, de ez most egy kis csúszással július 17-re tolódott. A Nuclear Blast által foglalkoztatott klasszikus doom kiadványról a címadó dal szöveges videóját tudjuk nektek megmutatni az alábbiakban.

ORCHID - Sign Of The Witch (OFFICIAL TRACK AND LYRIC VIDEO)

Graveworm – Itt a teljes lemez

Kilencedik albumával rukkol elő az olasz gothic-black metalt játszó Graveworm. A június 19-én hivatalosan is megjelenő korongot már ma meg lehet hallgatni az AFM Records jóvoltából.

Ahogy az lenni szokott, a zenekartól ismét hallhatunk feldolgozást is. Az Ascending Hate című lemez tíz saját szerzeményét egy Bon Jovi átírás követi, a Runaway.