Szerző: farrrkas

Orakle – Eclats – 2015

Legyen szó akár zenéről vagy filmről, a francia szintérre mindig is jellemző volt a művészetek halmozása, a „nagy kanállal mindenből” hozzáállás, a műfajokban való vad lubickolás, más szóval, nem a pőreség az, ami eszembe jut egy francia banda kapcsán. Ez némelyek esetében átcsap művészkedésbe, de szerencsére az Orakle nagyívben elkerüli ezt a csapdát, annak ellenére, […]

Tovább »

Crown – Három közzétett dal

A brit Crown nem összetévesztendő az egyéb hasonló nevű zenekarokkal. Ez az extrém metal formáció június 15-én adta ki Natron című második nagylemezét a Candlelight kiadónál. Három dalt is közzétett a zenekar meghallgatásra, amelynek érdekessége, hogy ebből kettőben (Serpents, Wings Beating Over Heaven) az Alcest-ből ismert Niege is szerepet vállalt.

<a href=”http://candlelightrecordsuk.bandcamp.com/album/natron”>Natron by C R O W N</a>

Slayer – Itt a Repentless borítója

A szeptember 11-én megjelenő Slayer albumról apránként érkeznek az újabb információk. Ezúttal a Repentless borítóját csodálhatjuk meg, pénteken azonban a fiúk közzéteszik a címadó dalt, úgyhogy hamarosan újra jelentkezünk Slayer ügyben.

Morbid Angel – Steve Tucker visszatért

Meglepő hírek járják az internetet a Morbid Angel háza tájáról, miszerint David Vincent már nem tagja a zenekarnak, és erről ő maga sem tud sokat. Emellett Tim Yeung dobos is kilépett a bandából, Steve Tucker azonban visszatért. Hogy is van ez?

David Vincent bőgős-énekes a következő nyilatkozatot tette:

„Tisztában vagyok Trey Azagthoth bejelentésével, miszerint Steve Tucker-rel dolgozik az új zenei anyagon. Habár az a következtetés, hogy kiléptem a Morbid Angel-ből, téves. Hogy tiszta legyen a kép, nem hagytam ott a zenekart, és arra sem kért fel senki, hogy távozzam.”

Előzőleg Azagthoth-tól a következőket lehetett olvasni:

„Izgatottan jelentem be, hogy Steve Tucker és én ismét együtt dolgozunk a Morbid Angel dolgain, és a következő lemez minden bizonnyal beteg lesz és verhetetlen.”

Tucker Facebook oldalán ez olvasható:

„Igen, igaz! Boldogan jelentem be, hogy Trey és én újra együtt munkálkodunk. Köszönöm azt a sok támogató üzenetet, amit küldtetek. A gyűlölködők pedig kapják be! Újra!”

Tim Yeung is bejelentette távozását a Morbid Angel soraiból. Ő a következő magyarázattal szolgált:

„Volt néhány tagcsere a zenekaron belül. Sajnos nem tudtunk megegyezni az anyagiakat illetően, így nem folytatom a bandával tovább. Trey-nek és a Morbid Angel-nek viszont a legjobbakat kívánom. Ami pedig engem illet, nyitva tartom a szemem, és meglátjuk, milyen új lehetőség adódik.”

Pentagram – Augusztusban kijön a lemez

Az 1971-ben alakult amerikai Pentagram zenekar az elsők között volt, amely a Black Sabbath hatására, klasszikus doommal operált. Jelenleg a Victor Griffin, Greg Turley és Bobby Liebling alkotta eredeti felállást Pete Campbell dobos egészíti ki, hogy augusztus 28-án megjelenhessen a heavy metal kompozíciókkal megtöltött Curious Volume című nagylemez.

A Peaceville Records gondozta művet egy turné is követi majd, amely Észak-Amerika mellett Európát is érinti.

Cruciamentum – Death metal debüt

Két demó, egy split és egy 2011-es EP után, a brit Cruciamentum elérkezettnek látta az időt egy death metal nagylemez elkészítésére. A lemez címe Charnel Passages lesz, de a megjelenésének pontos dátumát még nem tudni.

A Profound Lore Records kiadó már eleve bizalomra ad okot, a Daniel Desecrator által tervezett borító nem kevésbé.

Amorphis – A vörös felhő alatt

Az Amorphis végre lerántotta a leplet az új lemez címét illetően, és Under The Red Cloud-nak nevezte el azt. Szeptember 4-én hozzák ki a Valnoir Mortasonge alkotta borítóval díszített albumot, amelyről a számcímeket is meg lehet tekinteni.

Amorphis Under The Red Cloud (2015)

1.Under The Red Cloud
2.The Four Wise Ones
3.Bad Blood
4.The Skull
5.Death Of A King
6.Sacrifice
7.Dark Path
8.Enemy At The Gates
9.Tree Of Ages
10.White Night
11.Come The Spring (bonus track)
12.Winter’s Sleep (bonus track)
 

Testament – November végén kijöhet az új lemez

A Download fesztiválon készült interjúban Chuck Billy főnök elárulta, hogy öt-hat dal megírása még hátra van a következő Testament lemezhez, úgyhogy az elkövetkezendő néhány hónapban csak erre összpontosítanak majd.

„Általában megszakítás nélkül írjuk és vesszük fel az új dalokat. Most azonban úgy gondoltuk, tartunk egy rövid szünetet. Jó ajánlatokat kaptunk, így átjöttünk Európába és félretettük a dalírást egy kis időre. Azonban most már tíz hete úton vagyunk, úgyhogy ideje hazatérni és felvenni a lemezt. Az a célunk, hogy november végére kihozzuk az anyagot, hogy aztán Dél-Amerika felé vegyük az irányt a Cannibal Corpse-szal.”

„Először felmerült bennünk, hogy kihozunk egy EP-t, mert ugye van 6 új dal, de aztán meggondoltuk magunkat, úgyhogy mindenképpen nagylemezt fogunk készíteni.”

Aki szívesen megnézné az interjút angolul, az már kattinthat is a következő videóra:

Testament Download Festival Interview 2015