Szerző: farrrkas

Sepultura – 30 éves jubileum

A Sepultura 30 éves fennállását ünnepli a Sepultura Under My Skin című single kiadásával. A június 5-én megjelent, limitált példányszámban készített, 7 inches vinyl borítóját Sepultura fanok tetoválásaiból ollózták össze, és ezen a linken lehet beszerezni, amíg a készlet tart.

A jubileumi Európa turné egyik állomása a budapesti Barba Negra Track lesz július 21-én, amely koncertsorozatról azt lehet tudni, hogy olyan dalokat is elővesznek, amelyeket általában nem játszanak. A pályafutásuk különleges momentumára való tekintettel, a turnét meglepetések kísérik majd.

Soulfly – Az új album részletei

Azt már lehet tudni egy ideje, hogy az új Soulfly albumot Archangel-nek keresztelték el Max-ék, de a borítóra még csak most derült fény. Egy Eliran Kantor nevű művész készítette a képet, aki korábban a Testament, Iced Earth és Sodom lemezek külalakján is serénykedett.

Magát a lemezt sötétnek és hangulatosnak ígéri a zenekar, amely a Nuclear Blast-nál jön ki augusztus 14-én. Max Cavalera a következőket fűzte hozzá:

„Nagyon büszke vagyok, hogy már a tízedik Soulfly korongot jelentethetjük meg. Úgy érzem, a Prophecy óta ez a legmisztikusabb lemezünk. A vendégzenészek pedig már szinte védjegyei a Soulfly-nak, és az Archangel-lel sincs ez másképpen. Alig várom már, hogy játszhassuk az új dalokat a Soulfly törzs tagjainak szerte a világon.”

Sólstafir – Hivatalos közlemény a zenekartól

Izland nagy egyénisége, a Sólstafir zenekar, úgy döntött, hogy megválik Guðmundur „Gummi” Óli Pálmason dobostól, aki a kezdetektől fogva jelen volt a bandában. Az alábbiakban a zenekar hivatalos közleményét olvashatjátok a történtekről:

„Nagy fájdalommal, de halk tisztelettel írjuk ezt a közleményt, amelyben tudatunk titeket arról, hogy menthetetlen személyes okok miatt meg kellett válnunk Guðmundur „Gummi” Óli Palmassontól. Minden éremnek két oldala van, és senki sem ismeri a teljes történetet, kivéve maguk az érintettek. Mint minden kapcsolatban, mindkét fél hozzájárul a kezdethez és a véghez is. Mindkét félnek megvan a saját álláspontja, és sokszor a lényegen felülkerekednek az érzések.

A tény attól tény marad: Guðmundur már nem tagja a zenekarnak. Ennek egy rendkívül mély, személyes konfliktus az oka, amely a banda mindhárom megmaradt tagját érinti, és nem lehet rajta változtatni. Ezt ő maga is nagyon jól tudja. A döntés semmiképp sem egyik napról a másikra született, de rendkívül elkeserít minket az, ahogy a dolgok alakultak. Ha úgy éreznénk, hogy lenne bármilyen módja is annak, hogy rendbe hozzuk a történteket, és folytassuk tovább Guðmundurral, akkor azt minden további nélkül megtennénk — mint ahogy azt minden erőfeszítésünkkel meg is próbáltuk. Ez is volt az oka annak, hogy nem szóltunk eddig semmit. Ilyen sokáig várni a közleménnyel hiba volt részünkről, és ezért bocsánatot kérünk. Annyi személyes vetülete van ennek a kettéválásnak, hogy nagyon nehéz volt megtalálni a megfelelő szavakat hozzá, úgy, hogy közben mindenki személyes dolgait titokban tartsuk, beleértve Guðmundurét is.

Annak ellenére, hogy milyen nyilatkozatokat olvastunk — amelyeket minden bizonnyal a harag és a keserűség szült —, továbbra sem gondolunk rosszat Guðmundurról, hanem meg szeretnénk köszönni neki mindazt a kemény munkát, amelyet annyi éven keresztül a zenekarnak áldozott. Nincs nap, hogy ne ismernénk el az érdemeit, és az őt megillető részt a zenekarból, természetesen, megkapja. Soha nem is gondoltuk ezt másképp. Soha nem felejtjük el, mekkora szerepet játszott a Sólstafir-ban, ezért is szeretnénk titokban tartani az okokat, nem csak most, hanem a jövőben is. Azt azonban reméljük, hogy megértitek és tiszteletben tartjátok a döntésünket. A Sólstafir jelenleg hármasban folytatja egy vendégdobossal, ahogyan azt január óta tesszük. Reméljük, továbbra is találkozunk a koncerteken és a jövőben is bízhatunk a támogatásotokban.

Sok szeretettel és tisztelettel,

a Sólstafir zenekar.”

Gomorrah – Progresszív thrash ifjoncok

Ez a Gomorrah nem az 1996-ban feloszlott legendás brit death metal horda újjáéledése, hanem egy új progresszív thrash metal zenekar az Államokból, akik debütalbumukat készülnek a nagyközönség elé tárni. 

Az egyelőre még cím nélküli lemezt a Phantom Sun című dal vezeti fel, amely adhat némi rálátást, hogy mi várható a továbbiakban.

Motörhead – Rossz mágia készül

Lemmyék újra berúgták a jó öreg motort. Bad Magic címen érkezik az új Motörhead album, amely már a huszonkettedik a sorban. Az UDR Music gondozásában jelenik meg a lemez augusztus 28-án. A The Devil című dalban a Queen gitárosa, Brian May, is vendégeskedik, valamint egy The Rolling Stones feldolgozást is találunk majd a lemezen.

Íme a borító és a számcímek.

Motörhead Bad Magic (2015)

1.Victory or Die
2.Thunder & Lightning
3.Fire Storm Hotel
4.Shoot Out All of Your Lights
5.The Devil
6.Electricity
7.Evil Eye
8.Teach Them How to Bleed
9.Till the End
10.Tell Me Who to Kill
11.Choking on Your Screams
12.When the Sky Comes Looking for You
13.Sympathy for the Devil (The Rolling Stones cover)

Vattnet Viskar – Új dal a készülő lemezről

A Vattnet Viskar egy atmoszférikus post-black metalt játszó amerikai zenekar, a nevük viszont svédül van, ami körülbelül annyit tesz, hogy: csobog / morajlik a víz. A 2013-as Sky Swallower után máris itt a folytatás Settler címen, amely június 29-én jelenik meg a Century Media kiadónál.

Az alábbiakban az Heirs című tétel videóját lehet megtekinteni.

Goatsnake – Elérhető a teljes új anyag

A stoner-doom metal kedvelők köreiben ismert Goatsnake egy új dalával már találkoztak a zenekar dolgaiban érdekeltek. Az ő kedvükbe jár most a kaliforniai zenekar, azzal hogy a teljes lemezt elérhetővé tette, amelyet itt meg is lehet hallgatni.

A Black Age Blues tizenöt év kihagyás után született.

<a href=”http://goatsnakesl.bandcamp.com/album/black-age-blues”>Black Age Blues by Goatsnake</a>

Nuclear Assault – Analóg emberek egy digitális világban

Június 1-én jelent meg a veterán Nuclear Assault kislemeze, a Pounder. A négy számot tartalmazó EP-ről a harmadik dalt osztotta meg a rajongókkal a zenekar, amelynek címe: Analog Man In A Digital World. Aki pedig képes a szöveges videó feliratát úgy követni, hogy nem fut össze a szeme, az külön dicséretet érdemel.

Nuclear Assault - Analog Man In A Digital World

Disloyal – Egy friss death metal nóta

A Disloyal nevű lengyel death metal zenekar nem szokta elkapkodni a lemezkészítést. 1997 óta részei a death színtérnek, és az idei anyaguk lesz a negyedik a sorban. A hét évvel ezelőtt megjelent Prophecy után, június 9-én itt a folytatás, Godless címen. 

Az alábbi Mors Imperator Mundi tétel elárulja, mit is várhatunk az albumtól.