Izland nagy egyénisége, a Sólstafir zenekar, úgy döntött, hogy megválik Guðmundur „Gummi” Óli Pálmason dobostól, aki a kezdetektől fogva jelen volt a bandában. Az alábbiakban a zenekar hivatalos közleményét olvashatjátok a történtekről:
„Nagy fájdalommal, de halk tisztelettel írjuk ezt a közleményt, amelyben tudatunk titeket arról, hogy menthetetlen személyes okok miatt meg kellett válnunk Guðmundur „Gummi” Óli Palmassontól. Minden éremnek két oldala van, és senki sem ismeri a teljes történetet, kivéve maguk az érintettek. Mint minden kapcsolatban, mindkét fél hozzájárul a kezdethez és a véghez is. Mindkét félnek megvan a saját álláspontja, és sokszor a lényegen felülkerekednek az érzések.

A tény attól tény marad: Guðmundur már nem tagja a zenekarnak. Ennek egy rendkívül mély, személyes konfliktus az oka, amely a banda mindhárom megmaradt tagját érinti, és nem lehet rajta változtatni. Ezt ő maga is nagyon jól tudja. A döntés semmiképp sem egyik napról a másikra született, de rendkívül elkeserít minket az, ahogy a dolgok alakultak. Ha úgy éreznénk, hogy lenne bármilyen módja is annak, hogy rendbe hozzuk a történteket, és folytassuk tovább Guðmundurral, akkor azt minden további nélkül megtennénk — mint ahogy azt minden erőfeszítésünkkel meg is próbáltuk. Ez is volt az oka annak, hogy nem szóltunk eddig semmit. Ilyen sokáig várni a közleménnyel hiba volt részünkről, és ezért bocsánatot kérünk. Annyi személyes vetülete van ennek a kettéválásnak, hogy nagyon nehéz volt megtalálni a megfelelő szavakat hozzá, úgy, hogy közben mindenki személyes dolgait titokban tartsuk, beleértve Guðmundurét is.
Annak ellenére, hogy milyen nyilatkozatokat olvastunk — amelyeket minden bizonnyal a harag és a keserűség szült —, továbbra sem gondolunk rosszat Guðmundurról, hanem meg szeretnénk köszönni neki mindazt a kemény munkát, amelyet annyi éven keresztül a zenekarnak áldozott. Nincs nap, hogy ne ismernénk el az érdemeit, és az őt megillető részt a zenekarból, természetesen, megkapja. Soha nem is gondoltuk ezt másképp. Soha nem felejtjük el, mekkora szerepet játszott a Sólstafir-ban, ezért is szeretnénk titokban tartani az okokat, nem csak most, hanem a jövőben is. Azt azonban reméljük, hogy megértitek és tiszteletben tartjátok a döntésünket. A Sólstafir jelenleg hármasban folytatja egy vendégdobossal, ahogyan azt január óta tesszük. Reméljük, továbbra is találkozunk a koncerteken és a jövőben is bízhatunk a támogatásotokban.
Sok szeretettel és tisztelettel,
a Sólstafir zenekar.”