A tengernyi új kiadványok között számomra kifejezetten sok ismeretlen, pislákoló név van, de kitűnt a Betelgeuse. Mivel gyerekkorom meghatározó olvasmányainak egy része a csillagászat közül kerültek ki, így nem csoda, hogy megfogott a névválasztás. Egyenesen Los(t) Ángeles-ből, Chile kellős közepéről, Felipe Cadenas egyszemélyes projektjeként indult 2018-ban, majd 4 év után egy demóban manifesztálódott. Hamar felkapták […]
Január 31-én jelenik meg a Nebular Carcoma gondozásában Skinliv és a Vermisst különleges split-albumát LP formátumban.
A nyers és mégis éteri black metal két termékeny erejét egyesítve a Skinliv/Vermisst split-album hat különleges számot tartalmaz, összesen 39 játékidőben. Az A-oldalon a dán Skinliv dalai szólnak meg. A zenekar eddig két nagylemezt adott ki, többek között a kultikus Nattetale Kiadóval, valamint a legendás Tour de Garde Kiadóval dolgoztak együtt. A reflektorfény hiánya vagy akár a legapróbb infók kerülése e horda körül nem csökkenti a Skinliv érzékszervi túlterheléses-támadásának erejét. Ez a támadás itt egy slo(wer)-motion hóvihar formáját ölti – sűrű rettegéssel, homályos szándékkal. A több értelemben is sebes dallamosság olyan hipnotikus formát és anyagot ölt, amelyek a black metal régi napjait idéznik.
A Vermisst eddig még nem adott ki albumot, de számtalan rövid munkájuk megrendítő módon tiszteleg Lengyelország büszke black metal történelme előtt. Különösen a ’90-es évek úttörő korszakára reflektál. A trió két epikus száma a B-oldalon hallható. Nem pusztán kanyargós ösvény egy rideg tájon, téli sikolyok a túlvilági magányról. Szó szerint 1994-ből származnak. A csapatnak van valamije, amit elmondana csillogó hangmezővel és az összehasonlíthatatlanul jéghideg megszólalással.
Az 1992-ben alakult finn Azazel régen várt harmadik albuma 2021. szeptemberében jelenik meg, Aegrus Satanas Tecum cím alatt. A finn black metal színtér első bandái között megjelent formáció ’93-as demoja, majd 2011-es split-je után kiadott két korong, a Jesus Perversions (2012) és Witches Deny Holy Trinity (2015) mára kultikus státuszba emelte a zenekart. Máris megtekinthető az első klip, a Demons Attack the Nun’s Chapel nótához készített videofelvétel.
Az Azazel fura, nyugtalanító világa, az őrület elszabadította tombolás és a dalok változatos ereje romok között bujkáló szellemeket idéz meg. Kompromisszum mentes zenéje mágikus erőt kölcsönöznek a daloknak.
1. Invocation (Hail the Ancient Ones) 2. Jesus Christ Impotent Rotting Saviour 3. Welcome to Church Bizarre 4. I Worship Him 5. Demons Attack the Nun’s Chapel (Aegrum Satanas Tecum) 6. Incubus Rises Again 7. Succubus, My Infernal Vampire Spirit 8. In Nomine Dei Nostri Satanas
Az Invictus Productions nemrég adta hírül a Crucifixion Ritual debütáló albumának megjelenését. A kiadvány tegnap, május 16-án látott hivatalosan napvilágot – sötétsége miatt az újhold lenne a helyes, ha ez csillagászatilag is helytálló lenne. A hasogató hangzású zeneanyag a Gouging the Eyes of Angelic Purity címet kapta. Ahogy a promoter írja, a stílust magas szinten művelő újabb horda muzsikáját az Invictus bátran szabadítja a mit sem sejtő közönségre, mert a duó barbár hangzású zenéje valójában semmiféle trendet nem követ. Nincsenek utánérzések és semmiféle kötődés a napjaink zenéjében is megjelenő szeméthez [huh! – szer.], mert ez hangorkán old school, ebben a tekintetben szűklátókörű ám a stílus-lehetőségek határáig eljutó mindent-tagadó, bestiális zenei mészárlás. A zene megítéléséhez több szó nem szükséges. Annak kérlelhetetlenül nyers hangzását a legjobb (legcélszerűbb) hallani. A Sacrament of Defilement, a Ritual Bludgeoning és persze a címadó Gouging the Eyes of Angelic Purity mindent elmondanak. És tényleg…