Obey The Sun – Hellhounds – klippremier

Hellhounds címmel tette közzé hamarosan megjelenő új EP-jének első videóját az Obey The Sun. A hazai groove/stoner metal vonalas zenekar április 3-án, új kiadója az Eclipse Records gondozásában jelenteti meg négy dalos Desert Ritual címmet viselő második kislemezét.

OBEY THE SUN - Hellhounds [Grunge Metal Music Video] (OFFICIAL)

Az Obey the Sun második EP-je, a Desert Ritual egy gitár-centrikus nehéz, alternatív disszonanciájú groove robbanás, iszapszerű érzésekkel és sivatagi atmoszférával átitatott lecsengéssel. A dalok lélekkel teli vokálokkal, masszív riffekkel, mennydörgő ritmusokkal és egy lenyűgöző attribútummal teli összképpel vannak telítve. A Desert Ritual producere, hangmérnöke Horváth Attila (Subscribe, Al Di Meola, Macklemore) volt, a felvételek a ASH Sound Studioban készültek. Az album és a kislemezek borítóját Szmolnik Péter készítette.

Paleface Swiss – Itt az új EP

The Wilted címmel január 2-án adta ki öt dalt tartalmazó új EP-jét a svájci deathcore banda, a Paleface Swiss. Az EP-ről Withering Flower daluk friss klipet is kapott.

PALEFACE SWISS - WITHERING FLOWER OFFICIAL MUSIC VIDEO

A CURSED nyomasztó világa után megszületett a The Wilted EP-n. Az anyagot a túrnék és fesztivál színpadai mögött, a turnébuszon, hotelszobákba és üres pihenőink között írtuk. Egyszerre volt gyönyörű és fárasztó ennek az EP-nek a befejezése, de minden részét imádjuk: a hangokat, a látványtervet, a történetet, amit elmesél.

Playlist: The wilted EP

Fuath – Hallgasd meg harmadik albumát

Andy Marshall (Saor) másik atmoszférikus black metal projektje, a Fuath harmadik albumával indította a 2026-os évet. Január 2-án, a Northern Silence Productions gondozásában napvilágot látott albuma, egyszerűen csak a III. címet kapta. A több mint 40 perces album öt évvel az előző albuma (II.) után jelenik meg, négy terjedelmes dallal, melyek mindegyike egy-egy hideg, atmoszférikus, kemény és hipnotikus hangzást testesít meg. Dalait a fagyos vadság, a sebesség és a nyers intenzitás hajtja, miközben megőrzi a Fuath lényegét meghatározó kísérteties dallamok mélységet.

Fuath - III (Full Album Premiere)

Vermilia – A fák megölelése

A finn pagan folk előadó, multi-zenész Vermilia a napokban mutatta be új videóját Karsikko címmel. A videó dala tavaly februárban megjelent harmadik albumának címadó tételére készült el. A dal a finn folklórból, a halál kultúrájából és a természet misztikumából merít, amit így foglalt össze:

A Karsikko egy ősi finn szokásra utal, amely során megjelöljük a fákat az elhunytak emlékére, illetve azon okból, hogy ezzel megakadályozzuk a halottak visszatérését az élők közé. A videóban ez a hagyomány vizuálisan erőteljes és rituális egészként kel életre, ötvözve a komor északi természetet és a szimbolikát.

Vermilia - Karsikko (Official Video 2026)

Endurus – Egy groove-vezérelt reflexió a mentális küzdelemről

A floridai death/groove metal zenekar, az Endurus kiadta új kislemezes dala az 11:34 hivatalos videóját.

A 11:34 egy zúzós, groove-vezérelt szám, amely mélyen merül el a belső konfliktusok, az önszabotázs és az önbizalomhiány kérlelhetetlen körforgásában. A dal szövege egy belső ellenség, a nyomorúság „régi barátja” jelenlétét tárja fel, aki a megszegett ígéretekből, a romboló szokásokból és az érzelmi elszigeteltségből táplálkozik. Az eredmény egy intenzív és őszinte reflexió a mentális küzdelemről.

ENDURUS - 11:34 #metal #metalhead #metalmusic

Hrmülja – EP előzetes

A horvát psych/doom/stoner rocker Hrmülja hét év kihagyás után térnek vissza Dream Horizons című új EP-jével. Új kislemezük 2019-ben saját nevük alatt megjelent debütáló albumukat követi. A zenekar az elmúlt évek alatt, mint zeneileg, mind szövegileg sokat fejlődött. Január 9-én megjelenő négyszámos kislemezük dalaikban, és témáikban egyaránt a korábbiakhoz képest a grunge metal, valamint a progresszív metal aspektusai most még nagyobb szerepet kaptak. Elég csak megnézni If You Allow daluk videóját.

Hrmülja - If You Allow (Official Music Video)

Alchaka – Au revoir! – bemutatkozó klip

Még decemberben tette közzé bemutatkozó dalának videóját a crossover / rap-hardcore metal vonalas berettyóújfalui Alchaka. A zenekar tagságát; Török Ádám – rap/hörgés, Csirmaz Attila – basszusgitár/hörgés, Pataki Ferenc – dob és Csirmaz Márton gitáros alkotja, ez pedig itt Au revoir! daluk hivatalos videója.

Mi vagyunk az Alchaka zenekar, fogadjátok sok szeretettel első bemutatkozó dalunkat, és videóklipünket! Köszönjük szépen a Szélső Érték Kör Egyesületnek, és a Trident zenekarnak, hogy biztosították számunkra a koncerthelyszínt, és a fénytechnikát. Köszönjük a profi felszerelést a Trilite Studio-nak, nélkülük ezek a profi felvételek nem valósultak volna meg.

És végül, de nem utolsó sorban, köszönjük a közönségünknek, akik részt vettek a felvételen, nélkületek nem valósulhatott volna meg ez a fantasztikus videóklip!

Egy szó, mint száz, KÖSZÖNJÜK mindenkinek, aki valamilyen formában segített minket!

ALCHAKA - AU REVOIR! (Official Music Video)

Ellende – Itt van a fájdalmas újjáépülés albuma

Január 2-án adta ki hatodik albumát az osztrák atmoszférikus black metal projekt, az Ellende. Zerfall című albumuk a szétesést, valamint az abból induló lassú és fájdalmas újjá-felépülést jelképezi, amit LG, azaz Farbbringer által készített borító is jól hangsúlyoz.

A dalszövegek témái a zenével együtt fejlődtek. Korábban embergyűlöletről, természetről és elszigeteltségről szóltak, később az emberi jellemről, társadalomkritikáról, háborúról, veszteségről, kétségbeesésről és demenciáról. Az album a darabokra hullott állapotot és az önmagunk lassú, fájdalmas újjáépülésünk folyamatát mutatja be: a semmivel való szembesülést és végül annak legyőzését.”

Ellende - Zerfall (Full Album)

Ulver – Hallgasd meg új lemezüket

Neverland címmel december 31-én jelent meg az Ulver tizennegyedik lemeze. Elmondásuk szerint ez az új album egy új fejezetet nyit a zenekar történetében.

A Neverland albummal punkosabb szellemiséget öltöttünk magunkra. Több álmodozás, kevesebb fegyelem. Egyszerűen szabadabbak lettünk

Az album tehát új fejezete, amely eltér a The Assassination of Julius Caesar, a Flowers of Evil és a Liminal Animals albumokat felépítő, inkább dalszerzés-orientált keretektől. Ezen a lemezén az Ulver egy közvetlenebb, szinte punk-szerű megközelítést alkalmazott, előnyben részesítve az improvizációt és a nyitottabb, kevésbé strukturált dalírási stílust. A túlnyomórészt instrumentális album az ambient, az elektronikus és az IDM-re emlékeztető kísérleti elemek között mozog. Olyan albumaik, mint a Echoes of Perdition City és a Silence diptichon is meghallgatható rajta, mindenféle utánzat vagy nosztalgikus szándéka nélkül.

Ulver - Neverland [Full Album Player]

A Neverland jelen pillanatban csak digitálisan érhető el. A fizikai megjelenés a House Of Mythology gondozásában február 27-én jelenik meg. 

Olhava – Emlékmű

Az orosz atmoszférikus blackgaze duó, az Olhava bejelentette hatodik albumát. Memorial című, február 27-én az Avantgarde Music gondozásában megjelenő albumukkal korábbi, a 2024-es Sacrifice lemeze által megnyitott útjukat folytatják.

A Memorial folytatódik a Sacrifice által megnyitott út. Az égés után csend következik. Az Idő az, ami megmaradt. A hamvak leülepednek, az emlék megmarad, de a kérdés már nem az, hogyan kezdjünk újra, hanem az, hogy mit hagyhatunk végre magunk mögött.

…az emlékezetet az eltávolodás és az elfogadás felé vezeti – egy csendes megbékélés, amit már nem lehet elviselni. Egyetlen, testetlen hanggal fejezi ki magát: egy közös emberi állapot, amelyet a veszteség, a kimerültség, a szeretet és a törékeny kitartás akarata formál.

Középpontjában egy erdei kunyhó áll: nem egy fizikai hely, hanem egy mentális menedék. Magányos építmény az erdő szívében, menekülés a külvilág összeomlása elől, ahol minden felbomlik, ahol az ismerős kötelékek meglazulnak, a lények elsodródnak, mielőtt átalakulva térnek vissza. Maga a kunyhó emlékművé válik – egy obeliszkké az erdőben, egy temetkezési hely a múltbeli életek számára, egy hely, ahová az ember egyedül tér vissza, hogy elmélkedjen a megmaradt dolgokon. Bent az emlékezet egyszerre menedék és teher. Amit el kellett felejteni, az megmarad. Aminek öröknek kellett lennie, feloldódik. A gyász csenddé szelídül.

Az Olhava új albuma a veszteségről, a vereségről szól. Helyet tart fent a halottaknak, az önmagát túlélő szeretetnek, a vissza nem térő időnek, a menekülésre kényszerített barátoknak, és a hátrahagyott önmagunknak. Jelentése továbbra is nyitva marad, minden visszatéréssel változik – erdei szerkezet, változatlan, várakozó.”

A Memorial album első kislemeze a 20 perces monolit melankóliát adó When The Ashes Grow Cold.

Olhava - When The Ashes Grow Cold [official single]