Tenebrario – semmi sem megy veszendőbe

 Úgy látszik, a brazil Tenebrario power/heavy/doom fogata nem hajlandó semmit sem a szemetesbe dobni, főleg, hogy több, mint 20 éves pályafutásuk alatt eddig csak egy lemezt tudtak összehozni. Most azonban itt a Second Act: Pain kiadvány, melynek dalai gyakorlatilag 2006 óta készülnek és már 2007-ben megjelent nagy részük egy elég gyenge hangzású demó formájában. Az új lemezen tehát megkapjuk az elmúlt évtized termését, ráadásul néhány extrával sem spóroltak. 

Second Act: Pain [Relançamento 2006/2018] by Tenebrario

Spectral – brutális bemutatkozás

 A technikás death szerelmesei ezúttal Romániából kapnak utánpótlást a kihülőfélben lévő hallgatni valók helyére, méghozzá a 2004 óta erre gyúró Spectral zenekartól. A tapasztalt zenészeket felsorakoztató csapat egy jó háromnegyed órás arcletépést tervez megjelentetni márciusban, amiról most a Hallucinatory Authorization című finomságot tesztelhetitek. 

Spectral - Hallucinatory Authorization (Official Track)

Storm Upon The Masses – ezen tényleg sokat ültek

 The Ones Who Came Back címmel jelenteti meg március végén a belga brutal death metal horda, a Storm Upon The Masses. A 2009-ben alakult bandánál egyértelműnek gondoltam a folyamatos tagcseréket és egyéb problémákat, hogy ilyen sokáig várattak magukra, de úgy néz ki, ez pusztán így alakult. Hogy megérte-e a várakozás, azt döntsétek el az első közzétett dal alapján!

Storm Upon The Masses - "The Ones Who Came Back" (OFFICIAL LYRIC VIDEO)

Wiegedood – trilógiává bővül a család

 De Doden Hebben Het Goed címmel jelent meg a Wiegedood eddigi két lemeze, most pedig trilógiává válik a számozással megjelentetett kiadványok mennyisége. A black horda harmadik pokoljárására április 20-ig kell még várni, azonban a címadó dalt már meghallgathatjuk egy videó kíséretében, melyben a banda újraértelmezi a pörkölt mogyoró fogalmát.

WIEGEDOOD - De Doden Hebben Het Goed III (OFFICIAL VIDEO)

Bhleg – szépséges depresszió

 Ludvig Andersson és Simon Johansson közös projektjeként látott napvilágot a svéd Bhleg, ami egy meglehetősen természet ihlette atmoszférikus black metal produkció. Debütálásuk után 4 évvel elkészültek a folytatással, amit a Nordvis Produktion jelentet meg február 23-án Solarmegin címmel, méghozzá dupla lemezként. Némi kedvcsinálónak itt a Kraftsång till Sunna

BHLEG - Kraftsång till Sunna (Official single 2018)

Lemurian Folk Songs interjú

– Kezdésképp fussuk le a kötelező bemutatkozó kört! Meséljetek a zenekar eddigi történetéről, legyetek szívesek! – Úgy kezdődött, hogy Gergővel (exbasser) már elég rég zenélgettünk együtt, (In Haze, Devla Mufflon, meg ezer jam Óbudán Mikinél) ami jó volt, hogy összeszokjunk, meg hogy kigyúrjunk egy olyan stílust, amit igazából szeretnénk egyszer majd. Nekem azóta is egy […]

Tovább »

Zardens – újra borzolják az idegeket

 A belga Zardens zenekar 2008 óta formálódik és szórja szét black/death áldását a nagyvilágban, ennek eredménye a 2012-es debütálásuk és eddigi utolsó nagylemezük, amiről még cikket is írtunk. Ez azonban már a múlté, mivel hamarosan érkezik a harmadik felvonás a banda életében, méghozzá a Heretic Death Cult album képében. Erről kapunk most ízelítőt a Heretic Death Cult’s Rebirth című dalon keresztül.

ZARDENS - Heretic Death Cult's Rebirth

Neverheard hírek – Nemere CD megjelenés

Február 22-én jelenik meg a sátoraljaújhelyi Nemere zenekar elsõ, Vérmezõ c. albumának CD változata a Neverheard Distro gondozásában. Az igényes kiállítású 500 példányra limitált CD lemez elsõ 100 példánya digipak csomagolású, borítóján a hazai Anvil Kvlt által készített gyönyörû festmények láthatók. Az old style black metal zenét játszó banda magyar nyelvû szövegeiben az õsi magyar mindennapok témakörével foglalkozik.
A CD lemez beszerezhetõ a kiadótól és a zenekartól egyaránt. A Vérmezõ tavaly õsszel megjelent kazetta változatából is van még pár példány a Neverheard Distro-nál.

Linkek:

Neverheard Distro
Facebook: https://www.facebook.com/nhd666
Webpage: http://neverhearddistro.blogspot.hu
E-mail: neverhearddistro@gmail.com

Nemere
Facebook: https://www.facebook.com/nemereband
Bandcamp: https://nemere.bandcamp.com

Inferi – kegyetlen dallamosság

A klasszikus melodic-death metal kegyetlen technikássággal ötvöző amerikai Inferi április 21-én Revenant címmel jelenteti meg negyedik nagylemezét. Az album ezúttal is mesterien kivitelezi a rá jellemző intenzív dallamokat és durva death metal témákat. Íme, az előzetes.
 
INFERI - REVENANT [NEW ALBUM TEASER 2018]