Amon Amarth – Révbe ért szöveges videó

A viking hagyományokat (is) tisztelő és a melódikus death metal zászlaja alatt kiálló svéd, Amon Amarth most egy szöveges videóval ajándékozta meg rajongóit, s a stílus elkötelezett híveit. A „klipesítés” most az „As Loke Falls” című tételre esett, amely a zenekar legutóbbi Deceiver Of The Gods albumán hallható. – Természtesen így már kibírjuk addig, amíg az album „Father of the Wolf” nótájához elkészül a hivatalos videó.
A svéd banda jelengleg javában is Európa „leigázásán” fáradozik a  Carcass-al, Hell-el és a Bleed From Within-el karöltve.

Amon Amarth - As Loke Falls (LYRIC VIDEO)
Amon Amarth - Father of the Wolf (TRAILER)

Cynic – februárban új lemez

A progresszív rock/metálos Cynic új lemeze 2014. február 14-én érkezik a Season of Mist égisze alatt. A Kindly Bent to Free Us címet viselő albumot a hollywoodi Perfect Sound stúdió falai között készítették Jason Donaghy hangmérnökkel, és olyan dalok szerepelnek majd rajta, mint az Endlessly Bountiful, a Moon Heart Sun Head és a True Hallucination Speak. A lemez borítóját kaptuk meg elsőként, ez látható most.

Artillery – Legions videoklip

A dán thrasher Artillery november 26-án a Metal Blade-nél megjelenő Legion lemezének címadó dalára készített videoklipet, ezt láthatjátok most. A zenekar felállása: Michael Bastholm Dahl – ének, Michael Stützer – gitár, Morten Stützer – gitár, Peter Thorslund – baszus, Josua Madsen – dob.

Artillery - Legions (OFFICIAL VIDEO)

Master – veterán deathsterek

A Master nevű trió nem ma, de még csak nem is tegnap lépett a death metal színtérre. A csapat még 1983-ban alakult Chicago-ban, majd kisebb-nagyobb megszakításokkal dolgoztak 1987-ig. A banda ’90-től ismét aktivizálta magát, elkészítette első albumát és azóta a székhelyét is áttette Csehországba.
Szeptember végén elérkezett az idő, hogy kiadják tizenkettedik lemezüket, s a The Witchhunt-ról most meghallgathatjátok az Another Suicide c. dalt, valamint tovább kattintva egy, az idei New York-i Slaughterfest-es fel felvételt is láthattok.

MASTER- (SLAUGHTERFEST- VILNIUS. CLUB NEW YORK 2013.10.31.)-5

 

Compressorhead – a legkeményebb rockerek

Ma New York megtapasztalhatja, milyen egy valódi robotegyüttes. A manhattani Union Square Parkban ad ugyanis koncertet a Compressorhead, a fémtestű, szilíciumagyú német robotokból álló rockbanda.

A „legkeményebb metál” banda a GE jóvoltából érkezik a városba. A koncert célja, hogy felhívja a figyelmet az ipari internetre, arra a feltörekvőben lévő digitális hálózatra, amely összeköti az embereket, a szoftvereket és a „briliáns” gépeket. A koncert kedden, 13:00 órakor kezdődik, a show-t élőben közvetíti a Spotify.
A robotok olyan klasszikusokat játszanak majd, mint a MotörheadAce of Spades-je, a Black SabbathIron man-je, valamint az AC/DCTNT-je.

„Az élőben játszó robotegyüttes bemutatja, hogy a fém és az adatok összeházasítása miként teremthet teljesen új lehetőségeket a mindennapi dolgok, mint például a zene innovatív módon történő gépesítése révén” – mondta Andy Goldberg, a GE kreatív igazgatója.

_ELVALASZTO_

Ephel Duath – hallgassátok!

A Karyn Crisis, Davide Tiso, Bryan Beller, Marco Minnemann felállású Ephel Duath friss albuma, a Hemmed By Light, Shaped By Darkness teljes egészében meghallgatható az NPR (National Public Radio in the USA) rádióállomás honlapján keresztül november 19-ig.

A nyolc számos lemez Erik Rutan Mana Stúdiójában készült, ráadásul Erik a produceri teendők mellet két dalban – Feathers Under My Skin, Within This Soil – vendégként is szerepel. 

Hands Of Orlac hírek

 Gyakran kényszerülnek költözni az emberek manapság, ezt az olasz Hands Of Orlac zenekarként tette. A spagetti földjéről egyenesen Svédországba utaztak, hogy itt folytassák tovább zenei pályájukat, amit csak az okkult doom színtéren tudnak elképzelni. A műfaj egyik legjobbjaként tartom számon a zenekart, így örömmel fogadtam a hírt, hogy már dolgoznak második lemezükön, melynek címe (ország ide vagy oda) Figli Del Crepuscolo lesz, ami annyit tesz, hogy a szürkölet fiai. Komolyabb változásra nem kell számítani a zenekart illetően, viszont a költözést követően az elmúlt években rengeteg koncertezéssel próbálták bebiztosítani helyüket az északi vidéken, főként olyan zenekarok társaságában, mint a The Wandering Midget és a Pagan Altar. A lemezről egyenlőre csak a cím ismeretes, a kiadást jövő év elejére tervezik. 

Hands of Orlac - Vengeance From the Grave

Crimson Dawn – In Strange Aeons… – 2013

    Sokan kötik a doom metalt olyan országokhoz, mint Svédország vagy Anglia, miközben igazán régre nyúló múlttal rendelkezik több európai ország is, közülük talán külön kiemelkedik a jó öreg olasz csizma. Régóta termeli a földrész a végzet pallosának sarjait, méghozzá egyedi szájízzel, kifejezetten underground használatra címkézve. A manapság oly divatossá, sokszor elcsépeltté vált okkultista […]

Tovább »

Cokegoat – meghallgatható debüt

A Chicago-i death/doom Cokegoat Vessel címmel pénteken jelentette meg első albumát. A nyolc számos lemezt a hattagú csapat (érdekessége, hogy három gitár mellett hárman is vokalizálnak) a bandcamp-jükön meg is lehet hallgatni.
A promoszöveg szerint olyan, mintha az Electric Wizard találkozna a Mastodon-nal vagy a ’73 – ’76 körüli Black Sabbath-tal.

<a href=”http://cokegoat.bandcamp.com/album/vessel”>vessel by cokegoat</a>

1.Fear the Followers
2.Buried in the City
3.Dogs
4.End of Your Life, Pt. 1
5.End of Your Life, Pt. 2
6.Fly by Night, Pt. 2
7.Fly by Daylight
8.Glorious Dead