Nevergreen – lemezelőzetes dal

A Nevergreen friss lemeze csak jövőre fog megjelenni, de a várakozást enyhítendő itt a Szemet szemért című dalhoz készített szöveges videó. A dalt a szabadkai Kessler Stúdióban rögzítették, a keverés pedig Váry Gábort dícséri.

Nevergreen - Szemet szemért (hivatalos szöveges / offical lyrics video) - Vendetta album

 

Pearl Jam – Lightning Bolt – 2013

Jó hosszú idő telt el ismét Pearl Jam anyag nélkül. OK, hogy ott volt a 20 éves jubileumot ünneplő PJ20 film, meg egyéb projektek (Soundgarden reunion például), de a Backspacer volt az utolsó sorlemez, amit Eddie Vedderéktől halhattunk, azt is még 2009-ben . Na, mindez nem is lényeges már, mert itt a Lightning Bolt, ami […]

Tovább »

Ad Astra, Perfect Symmetry, Queensrÿche

A Geoff Tate kontra a hangszeresek kérdéskör máig tisztázatlan. Realista vagyok, így nem hiszem, hogy bármilyen ítélet is születik majd a bíróságon, az tisztázza majd a viharos, családregénybe illő szakadás/szakítás körülményeit. Mindenesetre úgy gondolom, hogy ebben a – nevezzük így – csatában, mindenki azonos oldalon áll, mégpedig a vesztesen. Sajnos, teszem hozzá rögtön. S ezt […]

Tovább »

Plaga – Magia gwiezdnej entropii – 2013

       A hangpróbák magasztos méltatásával kell kezdenem ezt az írást, mert a jobb-rosszabb lemezek tengerében fulladozva időnként horogra lehet akadni elég rendesen, méghozzá nem mindig megmagyarázható okkal. Történt ugyanis, hogy a fullasztó júniusi melegben kellett belefutnom Lengyelország északkeleti vidékének mágikus black metal zenéjébe rögvest egy mázsányi súlyú doom lemez után… Megjegyeztem, hogy jó […]

Tovább »

Blackdeath – hallgatással készüljetek

Az új lemezét hamarosan két hazai koncerten is (Szeged – november 22., Budapest – november 23.) bemutató szentpétervári csapat Bandcamp-jén a korábbi anyagaikkal egyetemben a friss anyaguk is meghallgatható. 

Az 1995-ben alakult csapat 2007 óta változatlan felállásban – aminek érdekessége, hogy Maya személyében női dobossal zenélnek – létezik és így készítették el a Phobos című hét tételből álló, bő háromnegyedórás hetedik sorlemezüket.

<a href=”http://trueblackdeath.bandcamp.com/album/phobos”>Phobos by Blackdeath</a>

Urgehal – utolsó lemez az énekes tiszteletére

A norvég Urgehal utolsó lemezére készül, amit a 2012 májusban, 35 éves korában elhunyt énekes, Trond „Trondr Nefas” Bråthen tiszteletére készítenek.
A zenekar kommentárja: „Trondr Nefas 2012 májusban hagyott itt minket. Az Urgehal számára nemcsak zenésztárs volt, hanem barát, testvér. Ezért egy különleges bejelentést teszünk, miszerint az utolsó lemezünket fogjuk most elkészíteni. Úgy döntöttünk, ezzel az albummal tisztelgünk előtte, aztán véget vetünk a zenekarnak. Halála előtt elkészítettük a lemez demofelvételeit, így már nem kell mást tennünk, mint befejezni azt, amit együtt elkezdtünk. Ezzel tartozunk neki. A dobokat és a gitárokat még év elején rögzítettük, és most, októberben az énekkel foglalkozunk. Trondr Nefas közeli barátai is hallatják majd hangjukat az anyagon, a neveket hamarosan eláruljuk.”

Urgehal - Sodomizer ( Holland 2010 ) R.I.P Trondr Nefas

Hétfőn itt az új GuilThee lemez!

A csapat elmondása szerint eddig nem voltak elég bátrak az indusztriál és szintetizátoreffektek használatát illetően. Valamint a műfaji korlátok bontogatásában is további lépéseket tettek előre.
A dalokat Mr Match és Nagaarum írta meg, és gyakorlatilag minden hangszert ketten kezeltek ezúttal. A dob most nem sampler, valódi dobolás lesz hallható.
A szövegeknél az eddigiekkel szemben nem lesznek idézetek. Mindent 100%-ban VIII. írt meg. Valamint a lemez címét is VIII. adta: Eklektika.
Tulajdonképpen zeneileg és eszmeileg az elmúlt hét év munkássága lett összefoglalva. Ha valaki kíváncsi rá, hogy mi a GuilThee, ez a lemez most híven fogja ezt tükrözni. Természetesen a csapat NEM kiáltja ki a legjobb alkotásának. Mellérendelő viszonyt éreznek a többivel.
https://www.facebook.com/guilthee

Skeletonwitch – klip a címadó dalra

Az ohioi Skeletonwitch október 29-én a Prosthetic Records-nál megjelenő Serpents Unleashed lemezét hivatott felvezetni a címadó dalhoz nemrégiben elkészült videoklip. Az alig több mint két percbe összesűrített felvételeket Ralph Miller (Turnstyle Fims) rendezte és készítette, a szerkesztés pedig Jon Nix feladata volt.

Manheim – szöveges videoklip

A horvát Manheim zenekar elkészítette a Sinking szöveges videoklipjét. Ez a dal az új lemezükön lesz hallható, melynek címe Nihil. Megjelenését november 1-re időzítik és az Eternal Sound Records gondozásában fog megjelenni.

Manheim - "Sinking" Eternal Sound Records - A BlankTV World Premiere!

_ELVALASZTO_

1.U početku bijaše kaos
2.Prigrli besmisao
3.Hitting The Wall
4.Kreatura
5.Lived Than Died
6.Slijedi
7.Nihil
8.Sinking
9.Deathcrush (Mayhem cover) – bonus track