KoRn – The Paradigm Shift – 2013

Lehet tagadni, de fölösleges: a KoRn egy stílusteremtő/alapító banda. Leginkább hozzájuk köthető, tőlük eredeztethető a nu metal műfaj, amely jelzőt, skatulyát természetesen nem ők aggatták magukra. Ez a sokak által istenített, és legalább annyi metalos (főleg a trú arcok) által szidalmazott stílus mára teljesen kiment a divatból, szinte írmagja sem maradt. Hol vannak már a […]

Tovább »

Volbeat – The Nameless One

November 4-én érkezik a dán/amerikai Volbeat legutóbbi, Outlaw Gentlemen & Shady Ladies című lemezének „tour edition” változata, melynek DVD részén kap helyet az alább látható felvétel is.
A DVD-n egyébként olyan dalok szerepelnek majd még, mint a Doc Holliday, a 16 Dollars, a The Nameless One, az Evelyn (a Napalm Death-es Barney-val), aztán az Another Day, a Maybelline i Hofteholder, a The Hangman’s Body Count, a Dead But Rising és a Sad Man’s Tongue is.

Volbeat - The Nameless One (Live From Rock 'n' Heim/2013)

First Memories – bemutatkoznak

   „A budapesti First Memories zenekar 2009-es megalakulása óta sokat formálódott. A két alapító tag, Tombi (gitár) és Arni (ének/gitár) mellé csatlakozott végül Danci (basszus) és Tomszi (dobok). Így egészen 2011 januárjáig kellett várni az első anyagra, mely egy 2 számos EP, az Of Your Way volt. A címadó dalhoz készült is egy videoklip, majd 1 évvel később, 2012 májusában publikálták második, 5 számos kislemezüket a Last Hope For Resumption-t. Ehhez szintén készült egy videó a stúdiós folyamatokról, a The Time What Will Come című számhoz.
    Az év végén a kezdeti négyes felálláshoz csatlakozott egy ötödik tag Petya (gitár) személyében, így Arni már csak az éneklésre koncentrált. 2013 tavaszán a legújabb, 3 számos EP-jüket a Through The Years-t már ötös felállásban rögzítették, viszont a kiadás előtt Petyának sajnos távoznia kellett a bandából. A zenekar újfent négyesben folytatja pályafutását beugró gitárossal, míg meg nem találják a hiányzó láncszemet.
    A videoklip a címadó dalhoz, a Through The Years-hez készült. Az egy napos forgatáshoz a vecsési Halmi Telepi Általános Iskola szolgált helyszínként. Ebben az időszakban Rónai Dávid, a Fatal Error gitárosa segítette ki a csapatot koncertjeiken, ezért megkérték, hogy a klipben is szerepeljen, amit örömmel vállalt el.”

FIRST MEMORIES - Through The Years [OFFICIAL MUSIC VIDEO]

Steel City – Now It’s Time – 2013

Micsoda kezdés! Stílusdömping a kohászati szakmai napok hangulatért felelős talpalávaló-előállító ötöstől, kérem! Itt az idő? Mire? Acélvároskodni? Nem is rossz ötlet! Legalábbis bizonyos ideig nem rossz. Az olasz elsőlemezes Steel City akár magyar is lehetne. No nem a P. Mobil ’84-es felállása, mert az már kőbe vésetett. Zenei Történelemkönyvbe. Inkább egy hazai feltörekvő, stílusvegyítő, gyermekbetegségeit […]

Tovább »

Naplóbejegyzések a Narrow House új lemezéről

A borító és dallista után újabb részleteket tettek nyilvánossá az érdekes nevű, orosz Narrow House új lemezéről. A stúdiómunkálatok alatt készült netes naplóbejegyzésekből kiderül, hogy a sötét riffek mellett számíthatunk kórusokra, sőt szaxofonra és szimfonikus részekre is az új albumon! A két legárulkodóbb videót linkelem, a többi a zenekar youtube oldalán található.

Narrow House Studio Diary. Chapter II: The Backbone of Sound

 

Narrow House Studio Diary. Chapter IV: Vocals & Sax

Újra aktív a legendás Solstice

 Az 1990-ben Rich Walker által alapított epikus/heavy/doom zenében utazó angol Solstice névlegesen a mai napig aktív zenekarként tevékenykedett az indulás óta, azonban összesen 2 kiadott, ma már műfajában klasszikusnak számító lemezük a 90-es években látott napvilágot (Lamentations, New Dark Age). Azóta válogatásokkal, újrakiadásokkal rukkoltak elő, ám a mai napon elérhetővé tették bandcamp oldalukon új Ep-jüket, ami Death’s Crown Is Victory címmel jelent meg. A zenekarban az eredeti felállásból mára csak az alapító gitáros maradt meg, mellette Paul Kearns kapott lehetőséget énekhangjának bizonyítására, akinek hangja leginkább a hasonló stílusban utazó Procession énekes, Felipe Plaza orgánumára emlékeztet. James Ashbey üti a bőröket, gitáron Andy Whittaker játszik, a basszust Ian Buxton pengeti. A 4 dalos kiadványból az első és utolsó rövid instrumentális tétel, amik közre zárják a két hamisítatlan, bő időbeosztásúra engedett Solstice tételeket. 

Kataklysm – eljött a véresszájú kaszás

Az elismert belgrádi remdező, Ivan Colic (Ex Deo, Soilwork, Moonspell, Alestorm, Kamelot) által megálmodott képkockákkal körítve élvezhetitek a kanadai Kataklysm friss videoklipjét. Az Elevate szerzemény a banda október 29-én megjelenő Waiting for the End to Come lemezén szerepel majd. A zenekar nagyon áradozik, de majd ti eldöntitek, mennyire hódoltok be ennek a véresszájú kaszásnak…

KATAKLYSM - Elevate (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

The Flower Kings – Desolation Road

A progresszív rock nagymesterei október 29-én új lemezzel jelentkeznek, mint már olvashattátok az oldalon. A The Flower Kings Desolation Rose című albumáról most a Desolation Road című szerzemény szöveges videoja csiripel a stílus szerelmeseinek. Lentebb pedig egy rövid riportfilmet láthattok a lemez készítéséről.

THE FLOWER KINGS - Desolation Road (OFFICIAL LYRIC VIDEO)

_ELVALASZTO_

THE FLOWER KINGS - The Making Of Desolation Rose (STUDIO DIARY PART 1)

Masterplan – változott a koncert helyszíne

a rendezvényt szervező Hammer Concerts közleménye szerint elháríthatatlan technikai okok miatt az október 18-ai Masterplan koncert helyszíne megváltozik.
A koncertet a Supersonic-ban (Blue Hell & Red Hell, avagy Kék Yuk és Vörös Yuk) rendezik meg 18 órai kezdettel.
A megváltott belépők továbbra is érvényesek és az új helyszínen is kaphatók.