„Megjelent egy új Angertea lyric videó a tavalyi Nr. 4: Songs Exhaled lemez Decay dalához! A videót, amely több klipünk rendezőjének, Kocsis Attilának kiváló munkája, egyfajta felvezetésnek szánjuk a következő hivatalos klipünkhöz, amit az A for Afrodita dalhoz fogunk forgatni októberben!
A Decay a lemez legsúlyosabb dala, de maga a dalszöveg az album leglazább-legviccesebb témája! Az énekes/gitáros Gergőnek egy csúnya gyulladás következtében volt egy kis rutinműtétje az egyik szemhéján, de ő annyira fél a tűtől, meg az orvosoktól, hogy bár hősiesen állta a műtétet, előtte a dalszöveg hisztérikus gondolatai jártak a fejében! 🙂 Aztán sikerült is a lehető legbetegebb üvöltéseket-sikolyokat feltolni a lemezfelvétel folyamán, méltán felidézve a parázás állapotát!
Közben olyan nagyon jó hírünk is van, hogy szombaton megszületett a basszusgitáros Miguel gyermeke, Olivér! Ő az első baba az Angertea családban! Most van egy kis leállás koncertfronton, szóval tavaszig nem játszunk élőben, de onnantól toljuk tovább, amit kell!”

„A GuilThee dobfelvételek július végén zajlottak egy celldömölki stúdióban, amit Pócza Zsolttól kaptunk meg három napra (Nagaarum dobolt, Mr Match pedig vette az adást). Nagyon jó felvétel készült, a megszólalása a hangszernek a keverés után igazán odaver. Triggert nem vetettünk be, csakis akusztikus dobolás lesz hallható. A gitársávokat vesszük fel éppen, valamint az énekeket írja VIII. úr.












