Angertea hírlevél

„Megjelent egy új Angertea lyric videó a tavalyi Nr. 4: Songs Exhaled lemez Decay dalához! A videót, amely több klipünk rendezőjének, Kocsis Attilának kiváló munkája, egyfajta felvezetésnek szánjuk a következő hivatalos klipünkhöz, amit az A for Afrodita dalhoz fogunk forgatni októberben!
A Decay a lemez legsúlyosabb dala, de maga a dalszöveg az album leglazább-legviccesebb témája! Az énekes/gitáros Gergőnek egy csúnya gyulladás következtében volt egy kis rutinműtétje az egyik szemhéján, de ő annyira fél a tűtől, meg az orvosoktól, hogy bár hősiesen állta a műtétet, előtte a dalszöveg hisztérikus gondolatai jártak a fejében! 🙂 Aztán sikerült is a lehető legbetegebb üvöltéseket-sikolyokat feltolni a lemezfelvétel folyamán, méltán felidézve a parázás állapotát!
Közben olyan nagyon jó hírünk is van, hogy szombaton megszületett a basszusgitáros Miguel gyermeke, Olivér! Ő az első baba az Angertea családban! Most van egy kis leállás koncertfronton, szóval tavaszig nem játszunk élőben, de onnantól toljuk tovább, amit kell!”

Angertea - "Decay" Smash Fabric Records - Official Lyric Video

Eibon La Furies – The Immoral Compass – 2013

A zenekar története még 2006-ban kezdődött. Akkor gondolta Paul D Sims, hogy összehoz egy projektet, amiben az indusztriális black metalt és a dark ambientet viktoriánus befolyással közös nevezőre hozza. Érdekes elképzelés. A projekthez Paul először vendégzenészeket hívott, s így készült el két demo EP-ként katalogizált anyag. A 2006-os Something Wicked This Way Comes, majd egy […]

Tovább »

Új GuilThee lemez novemberben és Nagaarum szólóban ismét…

Nagaarum kollégától kaptuk az alábbi híreket:

„A GuilThee dobfelvételek július végén zajlottak egy celldömölki stúdióban, amit Pócza Zsolttól kaptunk meg három napra (Nagaarum dobolt, Mr Match pedig vette az adást). Nagyon jó felvétel készült, a megszólalása a hangszernek a keverés után igazán odaver. Triggert nem vetettünk be, csakis akusztikus dobolás lesz hallható. A gitársávokat vesszük fel éppen, valamint az énekeket írja VIII. úr.
Érdekességként említjük meg, hogy a cintányérok közül pár egyéni maratáson és csiszoláson esett át, valamint a ritmusgitárok egyik oldalát egy egyedi mesterhangszerrel vesszük fel, ami Papkeszin készült Kovács Sándor műhelyében (KSP). Régi vágyunk, hogy az egyik oldal humbucker a másik pedig szimpla hangszedőkkel legyen feljátszva.
Természetesen a GuilThee-ben eddig jelenlévő zajok, zörejek, analóg ideglelések ezúttal sem maradnak el, sőt, úgy érezzük, hogy eddig nem voltunk elég bátrak ezekkel kapcsolatban.

Nagaarum
: A necroblack anyag elkészültére idén már elég kicsi az esély. Gyakorlatilag a zenei kísérletezés nálam folyamatosan üzemel, viszont jelenleg a GuilThee lemez leköti azon energiáimat, ami a gitárral kapcsolatos dolgokat jelenti. Ezért az elmúlt időben még inkább beleástam magam az analóg szintetizátoroknál használt effektezés szépségeibe. Mostanra az esetek 95%-ában én irányítom a technikát, és nem az engem.
Ezen fellelkesülve neki is láttam a Belaja Tajga folytatásának, ahol kinyílik a kettes doboz, és meglátja a világ, mit is rejt az.
Egy másik hír, hogy a tavaly megjelenő könyvem (Nut – A néma vendég (united p.c. kiadó)) folytatását is írom. Másfél év múlva jár le a szerződésem az osztrák kiadóval, és tervezem a könyv első részét és a folytatást is idehaza kiadatni egyben.”

Eternal Oath – új klip

Júniusban jelent meg a svéd Etarnal Oath negyedik, Ghostlands című nagylemeze. Ezen szerepel a Fields of Dreams szerzemény, melyhez klip is készült, ezt láthatjátok most. A banda felállása: Peter Nagy-Eklof (ex-Mörk Gryning) és Petri Tarvainen gitárosok, Ted Jonsson dobos és Joni Mäensivu énekes, illetve Johan Adler (Devan) billentyűs.

Crowbar – megvan a basszer, kezdődhet a stúdiózás

A New Orleans-i Crowbarból nemrég távozó Patrick Bruders utódja a Jeff Golden nevezetű úriember lett (a kép bal szélén). Golden Boltonból származik, jelenleg a kaliforniai Esteroban él. Zenei előéletéről nem tudni semmit, talán nem is volt neki, persze, nem ez a lényeg. Sokkal lényegesebb, hogy a zenekar decemberben végre stúdióba vonul, hogy a 2014-es év elejére betervezett új lemezét rögzítse.

Trivium – Új dal és videó

Elég sok víz lefolyt már a Dunán azóta, hogy a Trivium már két dalt is közé tett a hamarosan megjelenő Vengeance Falls albumról – amely sorban a 6. nagylemezük lesz. – Szóval, a „Brave This Storm”és a Strife után most már itt a harmadik dalocska is a No Way To Heal”, hogy október 15.-ig kihúzzuk valahogy, amíg megérkezik a boltok polcaira az új album. – Aztán el ne felejtsétek beírni a naptáratokba.
Ha pedig az előzeteseken végleg kicsámcsogtad magad, akkor itt az ideje a desszertnek, hiszen a „Strife” klipje igazi „finomfűszer”.

Trivium - Strife [OFFICIAL VIDEO]

De La Tierra – a bemutatkozó kislemez

A Sepultura gitárost, Andreas Kissert is soraiban tudó dél-amerikai De La Tierra zenekar 11 dalt tartalmazó bemutatkozó lemeze, a Maldita Historia című november folyamán érkezik a Warner Musicnál. Az első kislemez videoját láthatjátok most. A csapat felállása: Andreas Kisser (Sepultura) – gitrá, ének, Álex González (Maná) – dob, ének, Flavio Cianciarulo (Los Fabulosos Cadillacs) – bőgő, ének, Andrés Giménez (D-Mente, A.N.I.M.A.L.) – ének, gitár.

DE LA TIERRA "MALDITA HISTORIA"

Claps For Caroline – új klippel jelentkeztek

„Vasárnap debütált a japán és amerikai lemezszerződéssel is rendelkező törökszentmiklósi zenekar új klipje! A zenés filmet a Prince Without Crown című dalukra forgatták a Forbidden EP-ről, mely múlt hónapban látott napvilágot az egyesült államokbeli Imminence Records által! A srácok tavalyi nagy lemeze és az új EP egy ‘Japan Deluxe Edition’ (GO WITH ME Records) formájában CD-n jelenik meg Október 9-én a japán lemezboltokban! A banda elmondása szerint, nem állnak le és hamarosan újdonságokkal jelentkeznek!
Legközelebb november 2-án Budapesten a SOTE Klubban találkozhattok velük élőben az Anti Fitness Club és egyéb nagyszerű zenekarok társaságában!”

Claps For Caroline - "Prince Without Crown" Official Music Video