Ephel Duath – tizenöt év tapasztalata egy lemezen

Öt év után új lemezzel jelentkezik az Ephel Duath. A kísérletező metál alakulat Hemmed By Light, Shaped By Darkness című anyaga november 19-én érkezik az Agonia Records gondozásában. Máris itt a trailer, és a Dehn Sora, illetve Aeron Alfrey által készített lemezborítón kívül a dallista is.
A szabályokat nagy ívben elkerülő death metál, jazz és post rock hibrid banda frontemberének, Davide Tiso rövid kommentje: „Ez az album összefoglalja mindazt, amit az Ephel Duath megérintett az elmúlt tizenöt évben, és még tovább is tolja saját határait. A Hemmed By Light, Shaped By Darkness egy lírai, én-központú fájdalmasan őszinte önvizsgálati küldetés brutáis ötvözete.”
A digipak CD, dupla LP és digitális formákban érkező lemezt a Mana stúdióban rögzítette Erik Rutan (Hate Eternal) irányításával a következő felállás: Marco Minnemann (Kreator, Necrophagist, Joe Satriani) – dob, Bryan Beller (Dethklok, Joe Satriani) – basszus, Karyn Crisis (Crisis) – ének és persze Davide Tiso – gitár, basszus, billentyű, ének.

Ephel Duath - New Album Trailer, 2013

_ELVALASZTO_

1.Feathers Under My Skin
2.Tracing The Path Of Blood
3.When Mind Escapes Flesh
4.Within This Soil
5.Those Gates To Nothing
6.Through Flames I Shield
7.Hemmed By Light
8.Shaped by Darkness

Obliteration – a fekete halál horizont előtt

A Relapse Records égisze alatt érkezik november 12-én a norvég death metálos Obliteration új, Black Death Horizon címet viselő nagylemeze. A banda házi stúdiójában készült anyag elérhető lesz CD, LP és digitális formátumokban. A Dismember és az Autopsy hagyományokat követő banda egyben frissebb mint a Miasmal és a Necrowretch – szól a promóciós szöveg. A Darkthrone-os Fenriz szavai pedig: „A Black Death Horizon egy teljesen új régi, organikus hangzású death metál remekmű!”

OBLITERATION - 'Black Death Horizon' Album Trailer [Part 1]

_ELVALASZTO_

1.The Distant Sun (They Are The Key)
2.Goat Skull Crown
3.Transient Passage
4.Ascendance (Sol Invictus)
5.Sepulchral Rites
6.Black Death Horizon
7.Churning Magma

Thunderstone – doboskiválasztás a szemünk előtt

Az éppen dobost kereső Thunderstone zenekar felhívására több mint két tucat jelölt küldte el videós jelentkezését az USA, Nagy-Britannia, Chile, Olaszország, Belgium, Ausztria és Finnország területéről. A csapat nyilatkozata szerint igen magas a zenei tudás, és nagyon erős a mezőny, így rettentő nehéz dolguk lesz a választásban.
Az alábbi YouTube-os lejátszási listában megtekinthetitek az eddigi 27 anyagot, melyeken a Thunderstone Forevermore dalát adja elő 27 különböző dobos. A banda nagyon köszöni a jelentkezőknek a részvételt, és üzeni nekik, hogy az elkövetkező 27 nap mindegyikében külön-külön lesz kielemezve mindőjük.

Grind-O-Matic – grindcore, vagy valami hasonló

A francia Grind-O-Matic trió idén már tíz éves, s ilyen névvel ugyan mit is játszhatna mást, mint grindcoret, ugye? Bár ezt úgy fogalmazták meg, hogy ők  „többé-kevésbé” grindcore zenekar. A lényeg, hogy ezt majd a lemez meghallgatása után eldönthetitek
Tegnap jelent meg a Flower Power, ami a második lemezük (eddig ezeken még két demót és egy EP-t adtak ki).Flower Power by GRIND-O-MATIC

Hex – Hex – 2013

A Hex egy egész friss formáció, lévén 2011-ben alakult. Ehhez képest jó gyorsan megadatott a svéd ötösnek a debütáló nagylemez elkészítése. Hogy ez minek köszönhető, nem tudnám megmondani. Laikusként azt gondolom, hogy egy zenekar vagy azért jut ilyen hamar lemezszerződéshez, mert ismert arcokból áll/erős kapcsolati tőkével rendelkezik, vagy egy aktuálisan futó trendet lovagol meg, vagy […]

Tovább »

Rómeó Vérzik – hallgass bele, legyél „producer”

A felviéki Rómeó Vérzik hamarosan megjelenő albuma kapcsán küldte az alábbi hírlevelet:

RÓMEÓ VÉRZIK: a három... című lemez előzetese

„Gondoltunk egy hatalmasat, most figyelj!
Hallgass bele az október 21-én megjelenő új albumunk dalaiba és legyél a lemez producere. Nincs más dolgod mint előrendelni az új lemezt október 8-ig és az ajándékok sokasága mellé bónuszként bekerül a neved a lemez borítójába, így a neved örökre ott fog virítani a lemezborítóban, mint producer, támogató!
Nem semmi ugye?

Ha szeretnél az új lemezből, az alábbiakat kell tenned:
Küldj egy e-mailt az “aharom@romeoverzik.sk” (Szlovákiából a “felvidek@romeoverzik.sk) címre az alábbi adatokkal:

_ELVALASZTO_
Vezetéknév, Keresztnév:
Az a név ami a CD borítóban szerepeljen:
Város:
Irányítószám:
Utcanév, házszám, emelet, ajtó:
Telefonszám (amelyen a futárszolgálat szállítás előtt elér):
Megrendelt CD-k darabszáma (hány db új albumot kérsz?):
Kizárólag az új albummal rendelhető női póló darabszáma és mérete (válaszható méretek S / M / L):
Kizárólag az új albummal rendelhető férfi póló darabszáma és mérete (válaszható méretek S / M / L / XL / XXL / XXXL):
Kiszállítás módja: futárszolgálattal (999 Ft / csomag), vagy személyes átvétel Budapesten (A Dürerben vagy a Hammer Zenebarlangban)

Minden előrendelt új CD különleges csomagban érkezik ajándékokkal:
– minden előrendelő a limitált digipack borítós CD kiadást kapja
+ 1 db RV matricát, amit csak az előrendelők kapnak meg
+ 1 db RV posztert a zenekar tagjai által dedikálva!
+ 1 db korábbi HammerWorld újságot, RV interjúval
+ belekerül a neved a CD borítóba, mint producer, támogató!

Nefeledd! Azzal, hogy eredeti CD-t vásárolsz támogatsz minket! Köszönjük!”

Manowar – betörtek a katedrálisba!

Szeptember közepe táján lassan ki lehet jelenteni, hogy véget ért a fesztiválok időszaka. A tavalyi meg pláne. Most mégis a 2012-es Edinburgh Festival egyik eseményét emelem ki, ugyanis mindig örömteli látvány, ha a világszerte méltatlanul elnyomott fémzene utat tud törni magának és a legmeglepőbb helyeken tör felszínre – arat sikert.
Ennek példája a Inspiration Community kórus Szent Mária Katedrálisban előadott programja, amely tartalmazta a Manowar ’88-as nagy sikerű dalát, a The Crown and the Ringet.

Running Wild – biztató előjelek

Az október elején érkező új Running Wild lemezről már adtunk hírt, most a „nem túl bonyolult” borítót szeretném megosztani az érdeklődőkkel és azt a nagyszerű hírt, hogy az első kritikák olyan mondatrészeket tartalmaznak, mint „a Black Hand Inn óta a legjobb”, vagy „itt az ideje elfelejteni az elmúlt évek bakijait”!
További információkért érdemes az új, megszépült honlapot is fürkészni.

Carnifex – elkészültek a felvételekkel

Befejezte új lemezének felvételeit a San Diego-i Carnifex. A Nuclear Blast jövő év elejére tervezi a megjelentetését a sanfordi Audiohammerben Mark Lewis (Deicide, Six Feet Under, Arsis, Whitechapel) producerrel készült anyagnak.
A banda jelenlegi felállása: Scott Lewis – ének, Shawn Cameron – dob, Jordan Lockrey – gitár, Cory Arford – gitár, Fred Calderon – basszusgitár.