Gwar – A szörnyek újra támadnak!

Amerika első számú szörnymetal brigádja, a polgárpukkasztó fellépéseiről is ismert  Gwar szeptember 17-ére ígéri vadonatúj csapását album formájában. Ez az első korong, amit a tavalyelőtt elhunyt gitáros Flattus Maximus utódjával Brent Purgasonnal, alias Pustulus Maximus-szal rögzítettek a veterán sokk-rockerek. A lemez Battle Maximus címmel lát napvilágot és a következő dalok szerepelnek majd rajta:

1. Intro
2. Madness At The Core Of Time
3. Bloodbath
4. Nothing Left Alive
5. They Swallowed The Sun
6. Torture
7. Raped At Birth
8. I, Bonesnapper
9. Mr. Perfect
10. Battle Maximus
11. Triumph Of The Pig Children
12. Falling
13. Fly Now

Egy dal pedig már meg is hallgatható róla itt:

The Devil You Know – Újabb szupercsapat?

Pár héttel ezelött került nyilvánosságra, hogy az egykori Killswitch Engage vokalistája, Howard Jones egy új zenekar összehozásán fáradozik. A zenekart egyenlőre Francesco Artusato (All Shall Perish) gitáros és  John Sankey (Devolved) dobos alkotja.
A banda egyenlőre mélyen a dalszerzési folyamatok közepén tart, de most így a hétvégére sikerült a formáció nevére is fényt deríteni, amely a The Devil You Know néven szeretne bevonulni a zenetörtélembe. – A zenekar tagjai egyébként optimisták a munkafolyamatokat illetően, hiszen szeretnének még az év vége felé meglepni minket a debüt albummal.

Az amerikai hírverésre jellemzően a zenekar jelenlegi management-je csak annyit füzött hozzá ahhoz, hogy mégis milyen stílusra számíthatunk a zenekartól: „kemény”. – Ennek tudatában kíváncsian várjuk hát a további fejleményeket.
 

Feloszlott a God Forbid

Doc Coyle, a God Forbid gitárosa bejelentette, hogy kilép a zenekarból. A hosszú közlemény lényegi részét itt olvashatjátok:

„Sajnálattal közlöm, hogy valóban kilépek a God Forbid-ból. 16 éves korom óta zenélek együtt a srácokkal. Most 32 vagyok. Számoljátok ki. Hogy milyen nehéz és komoly döntés volt ez részemről, az leírhatatlan. Nagyon elszomorít, hogy ezen megyek keresztül, de a szívemmel és a fejemmel is érzem, hogy ez így helyes.
Hogy tisztább legyen a kép, elmagyarázom az okokat. Nem akarok kilépni, de széthúzás és az amatőrizmus jelei mutatkoztak a csapaton belül, ami lehetetlenné tette, hogy a zenekar hatákonyan és aktívan működjön. Úgy érzem, nem bánnak velem úgy, ahogy elvárnám, így inkább kivonom magam az egyenletből. Nem megyek bele a részletekbe, nem akarok senkire mutogatni. Továbbra is szeretem a God Forbid-os srácokat. Mindig is családtagokként fogok rájuk tekinteni, akkor is, ha nem zenélünk együtt. De az, hogy szereted a családodat, még nem jelenti azt, hogy profi módon együtt is tudsz dolgozni velük.”

Az eseményt Corey Pierce dobos, majd Byron Davis énekes válasza követte, melyben közölték, hogy a God Forbid-nak Doc kilépésével vége.

Vesztegzár – új videó, helyzetjelentés

A komáromi Vesztegzár nyilvánossá tette Az idő fogságában című új dalátt egy szöveges videó kíséretében. A dal különlegessége, hogy ebben működik közre Smici (Moby Dick, Bloody Roots).

Vesztegzár - Az idő fogságában (ft. Schmiedl Tamás - lyrics video)

A közzétett videóval egyben fel akarják hívni a figyelmet az őszi/nyár végi koncertekre.
_ELVALASZTO_
Jó pár dátum realizálódott is már:
-Augusztus 24. Budapest Zúzda Rockkert – Summer Thrash Madness
-Augusztus 31. Szilas (Felvidék) – Szilfeszt
-Szeptember 14. Dunaújváros – Kaptár
-Október 18. Sopron – Bohémia
-Október 19. Jánossomorja – Nuclear Club
-Október 31. Esztergom – Sportalsó
-November 1. Révkomárom (Felvidék) – Rock Club 25
-November 2. Tata – The Saloon Pub

Avanged Sevenfold – Éljen a király!

Az amerikai Avanged Sevenfold nemrég mutatta be legújabb videóklipjét, amely a „Hail To The King” kislemezére készült. A zenekar legújabb  – szám szerint a hatodik – albuma az első, hivatalos klippel azonos címmel  jelenik meg a boltok polcain augusztus 27.-én, mégpedig a Warner Bros. gondozásában.

Avenged Sevenfold - Hail To The King [Official Music Video]

Shade Empire – Omega Arcane – 2013

Folytatnám azon black metal lemezek kivesézését, melyeket nem tudok egyéb jelző nélkül kategorizálni. Mellesleg a trv (igen, hiányzik az „e” a végéről, bízom benne, hogy leesik végre, hogy direkt) kategóriából is keményen kilóg a tárgy ezúttal, de muszáj róla írjak, mert hetek óta rá vagyok függve. A Shade Empire egy finn csapat, amely lassan 15 […]

Tovább »

Gardenjia – EPO – 2013

A djent is az a stílus, ami a „szokásos” utat járja be, azaz: egy zenekar megteremti, de ekkor még nem úgy hívják ahogy, a djent szót/titulust később aggatják rá. Majd jön néhány követő. Aztán egyre több banda kezdi el játszani, vagy részben, vagy egészben alkalmazva a paneleit. Kitör a djent láz. Majdnem olyan sokan tűzik […]

Tovább »

Itt van Judd Madden jeges lemeze

 Hogyan lehet érvényesülni egy olyan korlátolt, többnyire énekre épülő műfajban, mint a doom? Egész egyszerűen, ha valaki kellően kitartó és kreatív. Ilyennek tartom az ausztráliai Judd Madden projektet, ami egyetlen tagjáról kapta nevét. A 2008 óta tevékenykedő Judd új, Glacial c. lemeze már a hatodik kiadvány a sorban és továbbra is súlyos, mint a vakbélgyulladás. A lemez, akárcsak az eddigi összes kiadvány meghallgatható a projekt bandcamp oldalán teljes egészében. A post/sludge/doom keverékből ezúttal a videómegosztóra is jutott:

Grave – szöveges EP-előzetes

A manapság megjelent trendek a death metalban is megjelentek. A svéd Grave is mondjuk úgy, „beállt a sorba”, azaz teljes album helyett egy ötszámos EP-t szabadítottak a világra. A Morbid Ascent címet viselő bakelit már egyes fesztiválokon kapható volt, a digitális változat viszont majd augusztus 26-tól lesz elérhető.
S, ha már trendekről volt szó, a banda az EP Venial Sin c. dalához egy szöveges videót rakott össze:

GRAVE - Venial Sin (LYRIC VIDEO)