A kaliforniai Lesser Key nemrég a Sumerian Records-hoz szerződött, s mostanában fejezték be a még idén várható bemutatkozó EP-jükön a munkát. Az Intercession c. anyagot annak a Sylvia Massynak a produceri irányításával rögzítették, aki korábban olyan csapatokkal dolgozott, mint a System Of A Down, a Tool, vagy ép Johnny Cash.
A csapat felállásában olyan ismerős szerepel, mint a Tool alapító bőgőse Paul D’Amour, valamint Andrew Zamudio, Brett Fanger és Justin Hanson. Az EP címadó nótájára már klipet is készítettek:
Alább a már negyedik alkalommal megrendezésre kerülő tehetségkutató aktuális hírlevelét olvashatjátok, benne egy felhívással:
„Figyelem!!!
Aki július 31. éjfélig jelentkezik/jelentkezett a tehetségkutatóra, leadjuk egy számát a Sub Rádió augusztus 7-i Kelet Underground műsorában, illetve közönségszavazás alapján a nyertessel készítünk egy bemutatkozó interjút is!”
Mint arról már korábban egy kritika kapcsán írtam, a zenei határok elcsúsztak. Nem kicsit, nagyon. A kelet felől áramló zenekarok, muzsikosok száma lassan eléri az egészségesen még fejben tartható mennyiséget. – Nálam ez már rég nem túllépte a normális határt, mindenféle cetli és azonosíthatatlan papírdarab hever a monitor előtt, hogy megpróbáljak naprakész információkkal rendelkezni a […]
A Burndot zenekar a híres Black Hole Sound stúdióban, Vári Gábor közreműködésével rögzítette első EP-jét, ami 4 számot tartalmaz. Ebből egy számnyi ízelítő még januárban felkerült a YouTube-ra.
BURNDOT - Apathy ( Official Lyrics Video )
A csapat bemutatkozását alább olvashatjátok:
„A szegedi Burndot zenekar múltja régebbre nyúlik vissza, még is azt mondanám, hogy 2012-ben alakultunk. Ennek oka, hogy most érzem azt igazán, hogy kiforrott a csapat összetétele mind emberileg és zeneileg egyaránt.
Zenei ízlésvilágát tekintve vegyes a csapat. A Burndot képviseli az érdemi együttműködésünk végeredményét. Alapvetően metál zenét játszunk, mivel elég vegyes stíluselemekből áll, így elég nehéz behatárolni.
_ELVALASZTO_
A fő motiváció az, hogy olyan zenét csináljunk amit természetesen mi, és a közönség is élvezünk. Nagy hangsúlyt fektetünk az igényességre és technikára olyan mennyiségben, hogy az még ne menjen az élvezhető rovására. Zene alapját a drum n bass, zúzós metál riffek, gitárszólók, kemény basszus slapp-ek, tappingek és hasonló elemek jellemzik. Gyakorlatilag egy hangulatos, bulizós zene, ahol betartjuk a kevesebb sokszor több aranyelvet. A frontembernél pedig a durvább énektől kezdve a negédes dallamokokon át a rapp-elős szövegekig megtalálható minden, ami csak egy jó zenéhez kell. Ezért is vagyunk mi Burndot. Egy csapat vegyes összetétellel, akik képesek jól együttműködni. „
(Ez a „beszélgetés” majd’ egy éves kitartó levelezés eredménye, emiatt a kérdések és a válaszok között találhatók átfedések.) – Mindenekelőtt gratulálni szeretnék nektek a Fatal Tragedy-hez, nagyon értékes és különleges hatással bíró lemezt raktatok össze! Az albumról már írtam pár sort ezen az oldalon (igaz, kicsit megkésve a megjelenéshez képest), de rólatok még nem tud a […]
David Vincent (Morbid Angel) basszer/vokalista, Niclas Engelin (In Flames, Engel) gitáros és Magnus „Adde” Andreasson (Hardcore Superstar) dobos egyesítette erőit a Nero 54/68 alias Nero LIV – LXVIII (l. logo) nevű új projektben.
Egyelőre megkezdték a dalszerzést, további infók hamarosan.
A Hegyalja fesztiválon botlottam bele a tiszakécskei Let The Cigar Die nevű négyesbe, akik műsorukkal mély benyomást tettek rám. Azóta figyelem a csapatot és a jelenleg is stúdiózó banda már elkészült I Wish You c. munkáját meg is osztom a nagyérdeművel.
Let The Cigar Die - I Wish You
A kíváncsiak már leszűrhették, hogy a játék neve stoner/southern/doom ezzel-azzal kiegészítve. Úgy gondolom, az új felvételek pedig az I Wish You alapján az „erősen várt” kategóriába sorolandók. Az érdeklődők tovább kattintva további videókat találhatnak:
_ELVALASZTO_
A norvég Susperia Standalone c. új kislemeze szabadon letölthető a csapat Facebook oldaláról.
A csapat közleménye:
„Ez az első dal, amit teljesen a saját stúdiónkban rögzítettünk. A keverst és a masztert szintén ott készítette a dobosunk, Tjodalv.”
A csapatba egyébként tizenkét év után visszatért – ahogy írták: „a kör bezárult” – a Dimmu Borgir-ból ismerős billentyűs, a ’99-es első Susperia demón szereplő Mustis, akivel a vadiúj dal is masszív hangzást kapott.
A Black Sabbath húsz állomásos észak-amerikai turnéja vette kezdetét csütörtök este a Cynthia Woods Mitchell Pavilionban, Houston külvárosában. A rajongók által készített felvételek által nyerünk betekintést a fellépésbe.
A Relapse Records által augusztus elején (Észak-Amerikában augusztus 6-án, augusztus 2-án Németországban és augusztus 5-én az Egyesült Királyságban, illetve a világ többi részén) CD, LP, deluxe LP és digitális formákban megjelenő Necrocracy című új Exhumed nagylemez címadó dalával ismerkedhettek most meg. Ez volt egyébként az első szerzemény, amelyik elkészült ehhez az anyaghoz.
A felvételek az Arcane Digital Recording stúdióan kerültek rögzítésre Ryan Butler (Misery Index, Landmine Marathon, Phobia) hangmérnökkel, kivéve a dobsávokat, amiket John Haddad (Hirax, Abysmal Dawn, Intronaut) készített a kaliforniai Trench Studios-ban.