Velm – Földek – 2013

Hazánkat továbbra is a black metal színtérben érzem a legerősebbnek a fémzenei porondon. A Tormentor jóvoltából eme nemes műfaj kikovácsolásában eleve előkelő szerep jutott nekünk, aztán Csihar Attila norvég érdekeltsége csak tovább emelte a fényét az országnak. Hanem aztán mit mondhatunk az utánpótlásról? Hát jobbnál jobb csapatok állnak csatasorba idehaza napjainkban. Ezeknek a kiváló formációknak egyike […]

Tovább »

Niburta – az első fecskék a készülő új lemezről

A Niburta zenekar jelenleg gőzerővel dolgozik a második nagylemezének anyagán.
A budapesti balkanicore csapat előreláthatólag ugyan csak jövőre vonul stúdióba, de a koncertjeikre látogatók már bele-belenézhettek/hallgathattak a készülő lemez dalaiba. Nem történt ez másképp az idei Rockmaratonon sem, ahol két vadonatúj dal is felhangzott, melyek közül a Two Faced – egy kamerával felszerelt rajongójuknak hála – már a youtubeon keresztül is elérhető.

_ELVALASZTO_
A banda előző lemeze, a Scream from the East, tavaly októberben jelent meg a Nail Records gondozásában, és komoly elismeréseket szerzett, mind a nemzetközi, mind a hazai sajtóban, többek közt jelölést kapott három különböző kategóriában is a Hang-Súly zenei díjon (az év lemeze, az év debütalbuma, az év borítója). A Forebears’ Dance (live @ Rockmaraton 2013) felvétele:

Niburta - Forebear's Dance (live @ Rockmaraton 2013)

Almah – negyedik szüret

Edu Falaschi, a brazil Angra elismert énekese 2006-ban Almah néven szólólemezt adott ki. A sikeres bemutatkozást 2008-ban, majd pedig 2011-ben újabb lemezek követtek. Az Almah lassan, de biztosan meghatározóbb zenekarrá vált Edu életében, mint a számára népszerűséget hozó Angra. Tavaly májusban végérvényesen horgonyt bontott az anyaegyüttessel és nekilátott az szólókarrierje negyedik szárnyalásának.
A lemezborítót most hozták nyilvánosságra, amely Nathalia Suellen (Dark Moor, Random House, Penguin Group, Harper Collins, Simon&Schuster, McCann Erickson) alkotása.

Fear Factory – színpadon a Demanufacture

Az 1995-ben megjelent Demanufacture című lemezének köszönheti talán máig is töretlen sikerét és elismerését a Fear Factory. Nos, a július 5-i sydneyi fellépésükön teljes egészében eljátszották a lemezt, ezt láthatjátok lentebb egy rajongói felvételen. Hogy miért is történt így, erről Burton C. Bell énekes így nyilatkozott a The Rockpit-nek: „Először olyan volt, mintha csak egy vicc lenne… A legutóbbi The Industrialist turnén sok dalt játszottunk a Demanufacture-ről, és azt gondoltam, miért ne játszhatnánk el az egészet? A promoterünknek nagyon tetszett az ötlet. Mivel Ausztráliában lett elsőként ezüst- és aranylemez, úgy gondoltam, itt kell elsőként előadnunk ezt a felvételt teljes egészében.”

Fear Factory - 5 July 2013 - UNSW Roundhouse, Sydney (FULL SHOW)

Coldworker – vége

A svédországi death metál banda, a Coldworker, amely jelenlegi és ex-Nasum, Relentless, Ruin és Phobos tagokokat vonultatott fel, bejelentette feloszlását. A csapat kommentárja: „A bandából senki nem akarta már folytatni, így hát vége. Nincs ellenszenv köztünk, továbbra is barátok vagyunk. Ezer köszönet mindenkinek, akik támogattak bennünket az évek során. Hatalmas köszönet a Listenable Recordsnak, a Relapse-nek és André Alvinzinek, aki fontos része volt a zenekarnak a kezdetektől. Egyikünk sem hagyja abba a zenélést, úgyhogy találkoztok még velünk. Köszönjük, viszlát!”
A Coldworker harmadik albuma The Doomsayer’s Call címmel látott napvilágot 2012 februárjában a Listenable Records gondozásában. A felállás: Joel Fornbrant – ének, Anders Bertilsson – gitár, Daniel Schröder – gitár, Oskar Pålsson – basszusgitár és Anders Jakobson – dobok.

Karma To Burn – EP ajánló

A hétfőn a Shapat Terror társaságában az ismét az A38 tetőteraszán zenélő Karma To Burn április 2-án jelentette meg legfrisebb anyagát egy szimplán a csapat nevét viselő EP képében.
Az EP-re hat szám került, melyek közül ötöt a zenekar szokásának megfelelően csupán egy szám jelöl, egy pedig a Space Tune címet viseli. Ez meg itt az előzetesként összeállított videó:

KARMA TO BURN ::: New EP Teaser::: HeavyPsychSounds Rec. HPS008

Decease – Exhort To Obliterate – 2013

Mostanában reneszánszát éli a thrash metal. Sorra bukkannak fel frissebb hordák az amcsiknál és Európa-szerte is eme olykor megmosolyogtató külsőségeket sem nélkülöző stílusban, köztük csomó igen minőségi is (Bonded By Blood, Havok, Lost Society, Evile, Suicidal Angels, Fueled By Fire, Warbringer, Thrashfire pl.). De a nagy öregek közül is néhányan (Exodus, Kreator, Testament, Overkill, Sodom, […]

Tovább »