Haelo – egy új kezdet

Itt a Haelo vadiúj EP-je, az A New Beginning!
A Haelo legutóbbi anyaga AGEUSIA címmel jelent meg 2012. januárjában, így igencsak időszerű volt, hogy új cuccal jelentkezzen a brigád, ennek lehettek most fültanúi!
A felvétel a budapesti TrasHill Studios-ban készült Csobánczi Péter és Szűcs Szabolcs kezei alatt egészen a dalírási folyamattól, a mastering pedig a Metropol Stúdió munkáját dícséri.
Remélhetőleg nem kell újabb másfél évet várni új Haelo motyóra, az idén még tervben van egy új lemez, de addig is toljátok az A New Beginninget, vagy az AGEUSIA lemezt!

Art of Haven – Ten years in haven (2003-2013)


 

Megjelent a soproni Art of Haven zenekar legújabb nagylemeze Ten years in haven címmel. Az album a zenekar fennállásának elmúlt tíz évében született instrumentális metal szerzemények 13 számból álló összefogalalója. Az interneten korlátozott példányszámban letölthető az anyagból kilenc teljes dal. Fazekas Ákos gitáros és dalszerző így nyilatkozik az albumról:
„Ez a válogatás lemez egyfajta tisztelgés a régi idők dalai előtt, mivel akkoriban a technika hiányában még nagyon kezdetleges volt a hangzásunk. Ennek is „köszönhetjük” hogy csak nagyon kevés emberhez jutottak el a dalaink. A zenekar megalakulásának tizedik évfordulójára, úgy gondolom, hoyg ez egy remek alkalom újravenni, újragondolni a régi számokat. Ezen a lemezen Berki Tamás dobos, és jómagam szerepelünk, vagyis a dobon kívül mindent én játszottam fel, és én is kevertem, valamint maszterizáltam a lemezt. Fontos viszont megemlíteni, hogy ez tényleg egy különleges kiadvány, mely egy régi korszak lezárása. Mára az Art of Haven zenekar már nem egy szimpla instrumentális underground projekt, hanem Répásy Judit énekesnővel, Berki Tamás dobossal, Marlok Róbert basszusgitárossal, Varga Viktor ritmusgitárossal és velem (Fazekas Ákos – szólógitár ) egy csapatot alkotva, egy koncertező, számos énekes dalt felvonultató zenekar. A következő nagylemezünk felvetélei is hamarosan kezdődnek, melyen 10 új művet hallhattok majd. A koncertjeinken mára már nem jellemzőek az instrumentális számok, ráadásként szoktott néha-néha egy saját, vagy John Petrucci feldolgozás szerepelni, utóbbi tisztelgés a gitármester előtt.

Tristania – lemez és interjú

Május 31-én jelentette meg a Napalm Records a Tristania hetedik, Darkest White című nagylemezét. A lentebb látható lemez borítóját az az Eliran Kantor festette, aki a Testament, a Sodom és a Hatebreed bandáknak is dolgozott korábban.
A The Age of Metal nemrégiben készített egy interjút Ole Vistnes basszusgitárossal, a lenti Mixcloud lejátszón meghallgathatjátok.

Mariangela Demurtas – ének, Kjetil Nordhus – ének, Anders Høyvik Hidle – gitár, ének, Ole Vistnes – basszus, vokál, Gyri Losnegaard – gitár, Einar Moen – billentyűk, Tarald Lie – dobok.

Tristania - Darkest White // Out 31 May 2013

_ELVALASZTO_

1.Number
2.Darkest White
3.Himmelfal
4.Requiem
5.Diagnosis
6.Scarling
7.Night on Earth
8.Cathedral (bonus)
9.Lavender
10.Cypher
11.Arteries
 

Interview with Ole Vistnes of Tristania by Theageofmetal on Mixcloud

 

Autopsy – két új dalt adtak elő

A Capital Chaos TV által rögzített és feltöltött felvételeken két új szerzeményt (Arch Cadaver és Mangled Far Below) láthattok/hallhattok, melyek az Autopsy május 26-i Oakland Metro Operahouse-beli fellépésén hanoztak el. A csapat The Headless Ritual című hatodik nagylemeze július 2-án érkezik a Peacville Records gondozásában. A lentebb látható lemezborítót az a Joe Petagno festette, aki a Motörhead és a Marduk zenekaroknak is dolgozott korábban.

AUTOPSY "Arch Cadaver" on CAPITALCHAOSTV.COM
AUTOPSY "Mangled Far Below" on CAPITALCHAOSTV.COM

_ELVALASZTO_

1.Slaughter At Beast House
2.Mangled Far Below
3.She Is A Funeral
4.Coffin Crawlers
5.When Hammer Meets Bone
6.Thorns And Ashes
7.Arch Cadaver
8.Flesh Turns To Dust
9.Running From The Goathead
10.The Headless Ritual

Nagaarum – Belaja Tajga – 2013

Nagaarum, T. G. Nagaarum, azaz Té Gé  újabb anyaggal jelentkezett. Fémforgácsos szerkesztő kollégák révén könnyen hihetné a Kedves Olvasó, hogy elfogult lemezkrikitával szembesül most, de előrevetítem, mint ahogy már magának a szerzőnek is megtettem ezt: nem érzem magaménak munkáit. Nem érzem, mert úgy gondolom, olyan hévvel készíti azokat, melyek számomra kizárják azt, hogy mélyen átgondolt, átélt […]

Tovább »

Geroge Kollias szólólemeze

Korábban említést tettünk már arról, hogy a Nile dobos George Kollias szólólemezen töri a fejét. Nos, az athéni 9800 stúdióban Antonis Kontozoglou hangmérnökkel rögzített lemez már csak a gyártási előtti utolsó simításokra vár. Kollias nem csak a dobokat, de minden hangszeres sávot maga játszott fel, sőt, a hangját is ő hallatja az anyagon – szóval ez egy klasszikus értelemben vett szólólemez lesz ez. Bővebb információk a megjelenésről egyelőre nincsenek.

George Kollias - Solo Album Update 1

The Night Flight Orchestra – hamarosan színpadon

2012 júniusában mutatkozott be a Björn Strid (Soilwork) és Sharlee D’ Angelo (Arch Enemy, Spiritual Beggars) tagokat felvonultató klasszikus rockban utazó The Night Flight Orchestra az Internal Affairs című lemezével. Első fellépésük idén augusztus elsején lesz a svédországi Lidköpingben az Outshine és az Egonaut társaságában.
A csapat – vagy legalábbis annak ötlete – egy éjszakai ivászat közben született Björn Strid és David Andersson (Mean Streak, Soilwork kisegítő zenész) agyában 2007-ben valahol Észak-Amerikában.

The Nigh Flight Orchestra - West Ruth Ave

1.Siberian Queen
2.California Morning
3.Glowing City Madness
4.West Ruth Ave
5.Transatlantic Blues
6.Miami (5:02)
7.Internal Affairs
8.1998
9.Stella Ain’t No Dove
10.Montreal Midnight Supply
11.Green Hills Of Glumslöv
12.American High (digipak bonus track)

Kreator – felvételek Manchesterből

A német thrasher veterán Kreator április 27-én járt a manchesteri HMV Ritz nevű helyen, az ott készült 3 kamerás rajongói felvételt láthatjátok most a DTMasters jóvoltából.
A zekekar legújabb koncertkiadványáról itt olvashattatok.

Kreator - Coma Of Souls, Endless Pain & Pleasure To Kill, Live In Manchester, 27th April 2013
Kreator - Enemy Of God & Phobia, Live In Manchester, 27th April 2013

Shining – új lemez régi dalokkal

A Dark Essence Records vállalta, hogy kiad egy lemezt különböző Shining dalokkal. Nem egy egyszerű újrakiadásról, válogatásról van szó, mivel a zenekar úgy döntött, újrarögzíti a dalokat, sőt minden egyes dalhoz más-más énekest kér fel az előadásra. A szeptember magasságában megjelenő lemez CD-n és bakeliten is beszerezhető lesz, a címe pedig 8 ½ – Feberdrömmar I Vaket Tillstånd.
A zenekar alapítója, frontembere, Niklas Kvarforth szavai: „Bizonyára néhányan emlékeztek még rá, hogy kb. öt évvel ezelőtt azt terveztük, hogy a debütáló lemezünket újra kiadjuk, méghozzá úgy, hogy hat különböző énekest kérünk meg a feléneklésükhöz – teljesen szabad kezet adva nekik. Nos, hogy valamelyest oldjuk a már beszerezhetetlen lemez és a körülötte folyó bootleg baromságokat, úgy éreztük, most jött el igazán az ideje ennek, főleg hogy az új Shining anyag még elégge gyerekcipőben jár.”

Pentagram Chile – debütálnak

A német Cyclone Empire Records jelenteti meg szeptember 6-án a Pentagram Chile bemutatkozó albumát. A The Malefice címet kapott anyag dobsávjait a chilei Sade, míg a gitárokat és az éneket a brit HVR stúdióban rögzítették. A produceri feladatokat a stúdió tulajdonos Daniel Bigging mellett a csapat gitárosa/énekese, Anton Reisenegger látta el. A La Fiura című dal szöveges videója érkezett meg kedvcsinálónak:

PENTAGRAM CHILE - La Fiura (Lyric Video)