A Hegyaljára is érkező Down is ott volt a dániai Copenhell-en. Természetesen készült felvétel:
_ELVALASZTO_
A Hegyaljára is érkező Down is ott volt a dániai Copenhell-en. Természetesen készült felvétel:
_ELVALASZTO_

A cím alapján valószínűleg minden jobb érzésű rockrajongó a Maidenre asszociálna, de már az elején leszögezhetjük, hogy a Splatters nem heavy metalt játszik. Egy sejtelmes zongorás intróval és kísérteties hahotázásokkal indít a Splatters még tavaly napvilágot látott albuma. Majd berobban a gyilkos bohóc a Killer Clown képében és a fiúk üdvözölnek minket Zombiországban (Welcome To […]
Tovább »A szívműtét utáni felépült King Diamond már turnézik is zenekarával. A május 29-i varsói koncertről az egyik rajongó által készített videót mutatjuk most meg.
A koncert szetlistáját a videók után találjátok.
_ELVALASZTO_
| 1. | The Candle |
| 2. | Welcome Home |
| 3. | At The Graves |
| 4. | Up From The Grave |
| 5. | Voodoo |
| 6. | Dreams |
| 7. | Sleepless Nights |
| 8. | Drum Solo (by Matt Thompson) |
| 9. | Shapes Of Black |
| 10. | Come To The Sabbath (Mercyful Fate) |
| 11. | Eye Of The Witch |
Ráadás:
| 1. | The Family Ghost |
| 2. | Evil (Mercyful Fate) |
2. ráadás:
| 1. | Black Horsemen |
A germán death metált képviselő Spheron bemutatkozó lemeze július 5-én érkezik Ecstasy Of God címmel az Apostasy Records kiadásában. A 2007-ben Immanuel Cunt néven alakult, majd 2008-ban nevet változtató csapat eddig egy demot és egy 2010-ben To Dissect Paper címmel kiadott EP-vel rendelkezik.
Az új lemezhez készült előzetes pedig itt látható:
No Rest a címe annak az új klipnek, amit a finn death-thrash metal banda, a Corpset készített el nemrégiben. Ezzel a dallal kezdték meg aa szeptemberben várható azonos című második albumukat.
Hamarosan, június 25-én érkezik a svájci grindcore csapat, a Mumakil harmadik, Flies Will Starve lemeze. A Relapse-nél való CD, LP és digitális megjelenés előtt megérkezett az első videoklip is, amit a Death From Below című dalhoz készített a csapat; ezt láthatjátok most.
_ELVALASZTO_

| 1. | Death From Below |
| 2. | Dawn Of Slugs |
| 3. | War Therapist |
| 4. | Fucktards Parade |
| 5. | Built Of Lies |
| 6. | Shit Reminders |
| 7. | Designed To Fail |
| 8. | Get Exorcised |
| 9. | Fresh Meat For The Grinder |
| 10. | Repudiate |
| 11. | Army Of Freaks |
| 12. | Hailing Regression |
| 13. | Cockroaches |
| 14. | Wrong Turn |
| 15. | Let The World Burn |
| 16. | Piss Off (Part 2) |
| 17. | Waste By Definition |
| 18. | Unfair For Whom? |
| 19. | Bring Them To Ruin |
| 20. | Begging For The Obvious |
| 21. | Redline |
| 22. | Blind Disciples |
| 23. | Betrayer |
| 24. | Behind The Mask |

A brazil szimfónikus black metal csapat , a Frost Despair befejezte a 2011-es The God Delusion EP-t követő bemutatkozó lemezének felvételeit. A Surreal c lemezt a Hurricane Stúdióban Sebastian Carsin (Enthroned, Bestial) produceri irányítása mellett készült album megjelenési ideje egyelőre nem ismert. Addig is egy előzetes.
A Surreal dallistájáért és a borítóért kattintsatok:
_ELVALASZTO_

| 1. | The Sixth Bell |
| 2. | Creation |
| 3. | Thrones Of Human Power |
| 4. | Darkly Strike |
| 5. | Genesis |
| 6. | Surreal |
| 7. | Fall Into The Darkness of Illusion |
| 8. | Claim For The Apocalyptic Eradication |
| 9. | God’s Nightmare |
| 10. | Slaves To Superstition |
| 11. | Thrones Of Human Power (orchestral version) (bonus track) |
| 12. | Claim For The Apocalyptic Eradication (orchestral version) (bonus track) |

A svéd death metal veteránjai Morbid Ascent címmel egy négy számos EP-vel jelentkeznek még idén.
Az Ola Lindgren – gitár/ének, Mika Lagrén – gitár, Ronnie Bergerstål – dob, Tobias Cristiansson – basszusgitár felállású banda így nyilatkozott ennek kapcsán: „Ennek az anyagnak a brutalitása és extrémitása le fogja olvasztani az arcotokat.”
Kíváncsian várjuk!
| 1. | Venial Sin |
| 2. | Morbid Ascent |
| 3. | Possessed (SATYRICON cover) |
| 4. | Epos (from „Endless Procession Of Souls”; „Risen From The Tomb” edit version) |

A Gigantour idei állomásán a Megadeth mellett a Newsted zenekar is fellép. Dave Mustaine twitter üzenetében arról kérdezte a rajongókat, melyik általa jegyzett Metallica nótát játszák el az ex bőgőssel, Jason Newsteddel közösen.
A választék:
* Ride The Lightning
* The Call Of Ktulu
* Metal Militia
* Phantom Lord
* Jump In The Fire
* The Four Horsemen

A 2013-as Maryland Deathfest-re ismét összeállt a legendás punk/death metal banda, melynek feloszlása után a gitáros-énekes Mitch Harris a Napalm Death gitárosaként folytatta pályafutását.
A csapat majdnem a ’90-es második Stress Related lemezes felállásban lépett fel, azaz: Harris, Joe Caper énekes, Stephen Chiatovich basszer mellett a Malevolent Creation-ből és a Demolition Hammer-ből ismerős Alex Marquez dobossal.
A fellépésről és a próbáról készült pár felvétel és ezt meg is mutatjuk:
_ELVALASZTO_