Speaking The King – debüt post-HC EP

Az Orange County-beli rock/post-hardcore banda egy EP formájában mutatkozik be. A Speaking the King Here To Stay c. anyaga július 12-én érkezik a Nuclear Blast-nál digitálisan. A felvétel Floridában zajlott az A Day To Remember producerének, dalszerzőjének és egyben egykori gitárosának, Tom Denney-nek irányításával. A keverés pedig Chris „Zeuss” Harris (Suicide Silence, Hatebreed, Whitechapel) munkája.

A hat nótás EP Casanova c. dalához készített videót mutatjuk most meg:

SPEAKING THE KING'S - Casanova (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

Metallophilia – Félútról – 2013

       Sokan sokféleképp vélekedünk a heavy metal honi megítéléséről, eredményeiről és minőségéről, ezért a következő pár sort teljesen szubjektív véleményként adom elő. A legtöbbször, ha klasszikus heavy metalban gondolkodok és a magyar előadókat keresek, bánatos arccal nézek a semmibe, mert úgy vélem, a 80-as és 90-es évek nagyobb sikerei, komolyabb lemezei után ez […]

Tovább »

Evoke Thy Lords – Drunken Tales – 2013

         A szibériai Novoszibirszk városában alakult az Evoken Thy Lord, akiknek új lemeze a Solitude kiadványaként landolt a postaládámban. A 2002-es alakulásuk után 2007-ben magánkiadványként jelent meg debütáló, gótikus doom metalt tartalmazó lemezük, az Escape To The Dreamlands, amit a kiadó 2008-ban szélesebb körben is megjelentetett. Messze átlagos zenei világgal rendelkezett a […]

Tovább »

Obscene Extreme 2013 hírek

Kevesebb, mint egy hónap van hátra az idei Obscene Extreme-ig: lássuk milyen újdonságok történtek a cseh extrém zenei fesztivállal a legutóbbi hírünk óta.
Kezdjük két sajnálatos eseménnyel: a Landmine Marathon management/szervezésbeli, a Paganizer pedig belső zenekari problémák miatt a fellépését lemondani kényszerült. Összeállt viszont a július 7-e vasárnapi afterparty programja, a 150CZK-s (kb. 1700Ft) beugróért a fesztivál helyszínén a következő bandák adják majd a talpalávalót: Exhumed, Grusome Stuff Relish, Captain Cleanoff, Sete Star Sept, Holocausto Canibal. A 0. napi „Doom Fest” programja is végleges, külön beugró nélkül három neves (funeral) doom metal bandát tekinthetünk meg: az Evoken-ről és az Esoteric-ről már írtunk, az estét pedig a Hooded Menace zárja majd.
A fesztiválon összesen 69 (a fő három nap és a doom fest) + 5 (after party), vagyis 74 banda lép fel. Itt azért már elkel egy kisokos, ami segít az eligazodásban. Az Obscene Extreme halad a korral, a korábbi évekkel szemben idén a fesztivál programfüzetén kívül okostelefonos alkalmazásban is olvashatunk majd a műsorrendről és a fellépőkről. (Kíváncsi leszek majd a szakadtfelvarrós crustpunkokra, ahogy nyomkodják az új iPhonet, hogy megtudják mikor lép fel a következő anarchista punkzenekar.) Viccet félretéve, végleges a napi bontás is, ezt megtaláljátok most már a Fémforgácsos koncertnaptárban is.
Klikk után további 8 fellépőről olvashattok röviden.
_ELVALASZTO_

Grind vonalon a francia Ratbomb-ot említjük meg először, illetve a cseh Controlled Existence-t, a prágai srácok old-school, Napalm Death vonalas grindot játszanak. Fellép a szintén cseh, felkavaró nevű Malignant Tumour, ők is ezekből a gyökerekből indultak, de idővel crust-os heavy-sebb hangzást alakítottak ki. Szintén crust-tal átitatott grindban utazik a legendás Hibakusha, de a brazil Cätärro is érdekesnek ígérkezik. A Mörkhimmel nevét és zenéjét a promo szöveg szerint a Darkthrone is megirigyelné, ők d-beattel kevert black metalt játszanak a Venom nyomdokain. A brit Crepitation a brutal death metal rajongóit kápráztatja majd el, a fesztivál legviccesebb nevű bandája címet pedig idén a szlovák Beton zenekar kapja majd meg.

Queensrÿche – két új dal élőben

A Seattle-i prog (?) csapat körül kialakult családregény biztosan mind a korábbi énekes, Geoff Tate által összehozott bandának, mind pedig a korábbi hangszeresek és az új énekes, Todd La Torre-féle Queensrÿche-nak hoz némi extra érdeklődést. A lényeg persze úgyis a teljesítményen van. A Geoff-féle csapat április 23-án már ki is hozta a bemutatkozó lemezét Frequency Unknown címmel, amit vegyes kritikai reakciók fogadtak.  
A másik felállás albuma a hírek szerint június 25-én érkezik. Akkor lehet majd talán eldönteni ki „jogosultabb” vagy még inkább ki érdemli meg a név használatát. (Ez persze majd ősszel a bíróságon történik meg.)
Most két új dalt – a Fallout és a Redemption – mutatunk meg, amit június 6-án Mexico City-ben játszottak.

Queensrÿche - Fallout (Mexico City)
Queensrÿche - Redemption, Mexico City, Jose Cuervo Salon, Junio 2013

Rush – Clockwork Angels koncertfilm jön

A kanadai veterán prog rock trió tavaly jelentette meg Clockwork Angels c. – ha jól számoltam – tizenkilencedik albumát, ami a Billboard album lista második helyén nyitott, s az első heti eladási eredmény 103000 példány volt.
A lemez amerkai turnéján a csapat a Phoenix-i (2012. nov. 25.) és a Dallas-i (2012.nov. 28.) koncerteket rögzítette egy idén ősszel érkező koncertanyaghoz. Az első helyszínen felvett anyag szolgáltatja főképp a koncertvideót, a második helyszínről a backstage beli felvételeket használták. 

A koncertanyag előzeteseként egy két perces előzettest tettek közzé:

Wayne Static – duett a Run DMC egyik rapperével

Közös dalt készül kiadni a Static-X frontember Wayne Static és a legendás raptrió Run DMC egyik tagja, Darryl „DMC” McDaniels. A szám Noise Revolution címre hallgat majd és tkp. a Static-től már jól ismert „evil disco” stílus fog benne ötvöződni az old school rap/hiphop stílusjegyeivel.
A Run DMC anno úttörőnek számított, hiszen elsők között házasítottak össze két egymástól távol álló stílust: a rapet és a rockot; a rockerfülek számára az Aerosmith-szel közös ultrasikeres kollaborációjuk (Walk This Way) csenghet a leginkább ismerősen. A Noise Revolution-höz készülő videót Matt Zane rendezi majd, aki dolgozott már Wayne-nel, emellett Zakk Wylde-nak, az Orgy-nak és a Society1-nak is rendezett már klipet.

RUN DMC - Walk This Way (Official HD Video) ft. Aerosmith