Darzamat – európa turné és DVD!

A lengyel atmoszférikus metál Darzamat zenekar európa turnét jelentett be, bár Magyarország sajnos kimarad, az arnsberg-i fellépés rögzítésre kerül, amiből aztán DVD készül.
A lengyel fellépéseken a Rebel Angels Tour keretein belül a Hate, Crionics és a Sammath Nau zenekarok társaságában lépnek fel.

A dátumok tehát a következőek:

02.02.2007 Napoli/Italy – Jail Club
03.02.2007 Ascoli/Italy – Tana Delle Tigri
04.02.2007 Torino/Italy – Pollution Festival
24.02.2007 Arnsberg/Germany – Winternachtstraum Festival
 
Rebel Angels Tour 2007 (Poland):
18.05.2007 Zabrze (Klub CK Wiatrak)
19.05.2007 Krakow (Loch Ness)
20.05.2007 Rzeszow (Rejs)
21.05.2007 Lublin (Graffiti)
22.05.2007 Bialystok (Gwint)
23.05.2007 Warszawa (Progresja)
24.05.2007 Lodz (Musicgarden)
25.05.2007 Bydgoszcz (Route 66)
26.05.2007 Poznan (U Bazyla)
27.05.2007 Wroclaw (Madness)
 
30.06.2007 Upper/Austria – Soul of Metal Festival
07.07.2007 Osterode-Dorste/Germany – Rock Harz Open Air
14.07.2007 Neukirchen-Vluyn/Germany – Dong Open Air
03.08.2007 Hultsfred/Sweden – Gates of Metal Festival
19.10.2007 Wieze/Belgium – Metal Female Voices Fest5

Darkness By Oath – melodic death Baszkföldről

Már a boltokban a spanyol Darkness by Oath első lemeze Confidential World Of Lies címmel. A teljes egészében otthon – Baszkföldön –  készült  anyag a következő számokat tartalmazza:

01. The Seclusion
02. Silent End
03. A Handful of Grief
04. Enveloped in the Deepest Shade of Black
05. Glorious Morning Star
06. Into the Inferno of Life
07. Absence of Light
08. Drowned in Misery
09. In Time’s Deadline

Wendigo – jelöltek

A csapat hivatalos honlapján tette közzé a következő hírt:

„Nagy örömmel értesültünk róla, hogy Az év hazai felfedezettje kategóriában a Let it Out albummal a Wendigo is a nevezettek közé került, köszönet mindazoknak, akik gondoltak ránk! A lemezeladási adatok, valamint 2 szakmai bizottság döntése alapján alakul majd ki, hogy kik kerülnek az első 5 közé, közülük pedig a közönség szavazza meg a győztest.”

A csapatot a közeljövőben elcsíphetitek a következő bulikon:

2007.02.17.  18:00
Budapest (H), Kultiplex, Kinizsi u. 28.
Emergenza Music Festival

2007.02.24.  20:00
Budapest (H), Vörös Yuk, Fényes Adolf u. 28.
Wendigo, Everwood, OneHeadedMan, Dystopia

Dew-Scented – az album kész, dobost keresnek

Elkészült a thrash metalt játszó német DEW-SCENTED új, „Incinerate” című albuma. A banda így nyilatkozott: „Elkészült az „Incinerate”! Megvan a végleges keverés és a maszterelés. Andy Sneap (producer) minden várakozásunkat felülmúlta, messze ez a legjobban megszólaló albumunk. Alig várjuk, hogy Ti is meghallgathassátok! Európában március 30-án
jelenik meg a Nuclear Blast kiadásában, és rövidesen belefülelhettek néhány dalba a kiadó honlapján. Addig is itt vannak a rajta szereplő dalok címei:

1. Exordium [Intro]
2. Vanish Away
3. Final Warning
4. That’s Why I Despise You
5. The Fraud
6. Into The Arms Of Misery
7. Perdition For All
8. Now Or Never
9. Aftermath
10. Everything Undone
11. Contraddictions
12. Retain The Scars
13. Exitus [Outro]

Ezeken kívül felvettünk még néhány remek bónusz nótát is, melyeket egy speciális csomagolású, limitált kiadáshoz használnánk fel, egyéb extrék mellett. Erről bővebben később!”

További hír még a bandával kapcsolatban, hogy dobost keresnek: „6 album és sok élménnyel teli közös év után eddigi dobosunk, Uwe többé nem tagja a Dew-Scented-nek. Köszönjük neki az együtt töltött nagyszerű időket, és a legjobbakat kívánjuk neki a jövőre nézve! Az ő távozása értelemszerűen azt jelenti, hogy új dobosra van szükségünk. Olyan embert keresünk, aki zökkenőmentesen át tudná venni dobos-posztot. Fontos, hogy a) profi dobos legyél, b) tudd vállalni a próbákat  / stúdiómunkákat / turnézást, c) elérhető közelségben lakj és d) legyél elkötelezve a thrash metal iránt 😉 Ha úgy gondolod megfelelsz ezeknek a feltételeknek, akkor keress meg minket: flo@dew-scented.net vagy <!–
D(["mb","info@dew-scented.net

On occasion of the release of the new DEW SCENTED album, DEW-SCENTED
will play an exclusive Releaseshow on Friday, the 30th of March in the
Tower Club in Bremen! More infos: www.tower-bremen.de!

The day after, the No Mercy-Festival Tour 2007 will kick off. Apart
from DEW-SCENTED, MOONSPELL, NAPALM DEATH, BEHEMOTH and ROOT are on
the billing. Check out our Tourdate-Section for the exact Dates!

„,0]
);
D([„ce”]);

//–> info@dew-scented.net„

Az új album lemezbemutató koncertje március 30-án lesz Németországban, a brérmai Tower Club-ban.  www.tower-bremen.de

Egy nappal ezután startol a No Mercy-Festival Tour 2007, melyen a DEW-SCETED mellett részt vesz még a MOONSPELL, NAPALM DEATH, BEHEMOTH és a ROOT.

Nadir – tavasszal studió

„A Nadir zenekar tavasszal bevonul a szolnoki Denevér stúdióba, hogy elkészítse negyedik (ezen a néven a második) teljes albumát, amelynek tervezett címe „Those Who Bought The Rain”. A lemezen várhatóan kilenc dal kap helyet. Zeneileg a már megkezdett úton haladunk tovább, valamivel extrémebb irányban, az előző anyaghoz – „We, The Scum Of The Earth” – képest kevesebb modern elemmel. Az EP továbbra is letölthető a http://www.myspace.com/nadirhungary oldalról.

Továbbá: elkészült bemutatkozó EP-jével az Existence Is Punishment projekt, amelynek szülőatyja Czetvitz Norbert, a Nadir gitárosa / fő dalszerzője, tagsága pedig több hazai underground zenekarból állt össze. A projekt zenéjében a doom metal keveredik a garázs rock n’rollal. A négy számos anyag a Nadir koncertjein lesz beszerezhető ingyen, valamint meghallgatható / letölthető a http://www.myspace.com/eipdoom oldalon.”

Agregator – hírek

„2007 jubileumi év lesz az Agregator zenekar számára. Túl vagyunk az első 10 éven, valamint januárban megtörtént a banda 150. koncertje.
Boros „Pöpi” Péter dobos úgy-ahogy felgyógyult októberi balesetéből, így márciusi koncertjeinktől már ismét ő erősíti a zenekart – ezúton is köszönjük Racs „Dagatt” Attila (Sable, Killing Art, Cross Borns) segítségét, aki az A38-tól Erdélyen át Karcagig kilenc koncertünket vezette le feszes trasher alapokkal – nélküle ez nem jöhetett volna össze! Lassanként összeáll az első féléves koncert-körkép, úgy tűnik ott leszünk Szegeden, Veszprémben, Esztergomban, Budapesten, Tatabányán és
szó van egy újabb erdélyi körről májusban – továbbra is a Szürkület album nótáival, de ősztől már valószínűleg egy-egy újabb dal is bemutatásra kerül.”

Dalriada – kész a Kikelet

„Elkészültek  a harmadik Dalriada lemez, a Kikelet felvételei. A konkrét felvételi munkálatok december közepétől január
elejéig, mintegy 3 héten át zajlottak a soproni MD stúdióban,  és a munka során 9 nóta került rögzítésre.
Az anyag keverését, és masterjét Cserfalvi ” Töfi” Zoltán végzi február folyamán Szolnokon, a Denevérben.

A Kikelet mint zenei, mint szövegi értelemben talán egy picit komorabbra sikerült, mint az eddigi anyagaink, viszont
ezzel együtt minden eddiginél több magyar népzene került a dalokba, így a folkos dallamok kedvelőinek ezúttal  sem kell
majd csalódniuk az új lemezben.

A 2006. -ban lezajlott két tagcsere szerencsére nem akasztotta meg a munkát, a két ( már nem is annyira ) új
tag, Németh- Szabó Mátyás gitáros, és Kurz András billentyűs rövid idő leforgása alatt beilleszkedett a csapatba, és az
új lemez megírásában már Ők is aktívan részt vettek.A március közepén megjelenő anyagot egy várhatóan 6- 8
állomásos koncertkörút követi majd, a fővárosi lemezbemutató koncert pedig a Pecsában, a Gothica fesztiválon kerül
megrendezésre.

Fontos hír még, hogy a zenekar közös egyetértéssel az eddigi Echo of Dalriadáról Dalriadára rövidíti a nevét, akit
érdekelnek a döntés okai, a honlapunkon részletesen tájékozódhat ezzel kapcsolatban.

A lemez megjelenése előtt teljesen átalakul, megváltozik, kibővül a honlapunk is, érdemes lesz tehát visszalátogatni. „