PieOnEar – Klip a VIVA-n

Elkészült a miskolci PieOnEar együttes első videoklipje az OMED2006 demón található „Menedék” című dalra! 

A zenekar számára nagy büszkeség, hogy először Magyarországon, a VIVA-tv tűzi műsorra, a legközelebbi MEGAWATT című műsorában. Éppen ezért azt kérjük tőletek, hogy január 30-án, kedden 21:00-kor kapcsoljatok a VIVA-ra és nézzétek a MEGAWATT-ot. Ha egyébként is azt tennétek, akkor pedig ne változtassatok ezen a jó szokáson.

A klipet egyébiránt Szvobi és Oláh Szabolcs ötletéből Szabó Dina és Szédely Szilárd készítette.

A műsorral egy időben a klip letölthető lesz a zenekar honlapjáról, a www.pieonear.hu-ról és a youtube-ról is.

Sothoth – első lépések

Megjelent a lengyel Sothoth, From Deformity Till Homicide című lemeze a Magik Art Entertainment gondozásában. A lemez 9 brutál death nótát tartalmaz kitűnő megszólalásban. Figyeljétek őket….!

Tracklist:

01. Temporary Craving
02. Human Shit (No-Fuck)
03. Al – Azif
04. Seal Of Divinity
05. Forbidden Deserts
06. Inner – Self Torment
07. Mental Apocalypse
08. Predator’s Prey
09. Painful Knowledge

Gorgoroth – Gaahl nem nyugszik

A norvég Bergens Tidende nevű újság értesülése szerint a bergeni rendőrség vizsgálat alá helyezte Gaahl, a Gorgoroth frontemberének egyes nyilatkozatait. Különös tekintettel a 90-es évek eleji templomgyújtogatásairól fenntartott véleménye zavarja a hatóságokat. Gaahl az alábbiakat nyilatkozta:

,,Templomok felgyújtása, és minden efféle tett olyasmi dolog, amit én 100%-ban támogatok. Sokkal többet kellett volna felgyújtani régebben, és ez a jövőre is igaz. Minden lehetséges szálat el kell szakítanunk a keresztény vallástól. A sátánizmus az egyén szabadságát hirdeti, minden ember, aki királynak született, az azzá is fog válni. Azok pedig, akik szolgának születtek, sohasem fogják elismerni a Sátánt.”  

Az a bizonyos deviáns Gaahl-interjú itt tekinthető meg.

 

Ensiferum – kész a borító

A folkos hatásokat is mutató, dallamos death metalt játszó finn Ensiferum harmadik lemeze február 21-én jelenik meg. A Victory Songs című lemezt a Spinefarm kiadó gondozza.
A lemezen a következő dalok kaptak helyet:

01. Ad Victoriam
02. Blood Is the Prince of Glory
03. Deathbringer from the Sky
04. Ahti
05. One More Magic Potion
06. Wanderer
07. Raised by the Sword
08. The New Dawn
09. Victory Song

A lemezborítót megnézhetitek itt: http://s106.photobucket.com/albums/m278/BlabberPhotos2/MISC/?action=view&current=ensiferum_victory.jpg

A lemez felvezetéseként február 7-én jelenik meg a One More Magic Potion c. kislemez, amelyen a nagylemez bónusz dala, a Lady in Black szintén szerepel. Az album limitált változata egy DVD-t is tartalmaz.

Amon Amarth – klip

A svéd Amon Amarth elkészítette Cry of the Black Birds című dalának videóját, amit  William C. Schacht rendezett.

A Runes to my Memory klipje pedig elérhető a következő címen: http://www.metalblade.de/videos/amonamarth/runestomymemory.wmv

A csapat a svéd, osztrák és német eladási listákon egyaránt jó eredményeket produkált a With Oden on Our Side c. utolsó lemezével. A német listán a 21. helyen nyitott, ami a Metal Blade-hez tartozó bandák közül a legjobb eredménynek számít.

Deicide – Doomsday L.A. DVD


Deicide – Doomsday L.A. DVD

2006. november 10.-i los angelesi koncert teljes anyaga. A felvételeket 4 kamerával rögzítették. A lemez 18 dalt tartalmaz, melyen már az új albumról is hallhatóak dalok. Bónusz: 20 perces interjú az új tagokkal, 4 dal a 2006-os chicagoi koncertről valamint promo videók.

Felvételek:

01. Intro
02. Dead By Dawn
03. Once Upon The Cross
04. Scars of the Crucifix
05. The Stench of Redemption
06. Death to Jesus
07. When Satan Rules His World
08. Serpents of the Light
09. They Are The Children Of The Underworld
10. Desecration
11. Bastards of Christ
12. Dead But Dreaming
13. Trifixion
14. When Heaven Burns
15. Walk With the Devil in Dreams You Behold
16. Homage for Satan
17. Kill the Christian
18. Sacrificial Suicide

Musicworld 2000 Bt (www.albamusic.hu)

Shadows Fall – új lemez készül

A Massachusetts-beli Shadows Fall készíti új lemezét, amit Threads of Life címen jelentetnek meg a Roadrunnernél. Európában április 2-án, míg a tengerentúlon 3-án. Ott az Atlantic égisze alatt.
A stúdiómunkák Dave Grohl Los Angelesi stúdiójában zajlottak Zeuss (HATEBREED, UNEARTH) és Nick Raskulinecz (FOO FIGHTERS, VELVET REVOLVER) segítségével.
Néhány nótacím: „Redemption”, „Burning the Lives”, „Another Hero Lost” és „Venomous”.

Wolf – égjen tovább a láng!

A heavy metált játszó svéd Wolf büszkén jelentette be az új lemezüket, a „The Black Flame” kísérő turnét, melyen a Celtic Frost és a Kreator felvezetői lesznek. A turnénak sajnos csak norvég, svéd és német állomásai vannak.