The Idoru – közeledik a lemez

„Közeledik a várva-várt The Idoru: Monologue album megjelenése.
Az alkalomhoz kötve február 9-én a Kultiplexben koncertezik a zenekar,
ahol elso~ízben lehet hozzájutni a srácok második nagylemezéhez, melyet
hazánkban az Edge Records jelentet meg. A buli 19:00-kor kezdődik,
mivel időhöz van kötve a befejezés.
Ne késsetek, mert a Blood Is Fire és a Penalty Kick nyitja az estét!”

Hungarica – új nemzeti rock formáció

A Moby Dick együttes két tagja, Mentes Norbert gitáros és Hoffer Péter dobos szövetkezve Sziva Balázzsal, a Romantikus Erőszak együttes énekes-szövegírójával létrehozta a Hungarica elnevezésű nemzeti rock-metal formációt. Az együttes bemutatkozó albuma március 12-én jelenik meg, „Nem keresek új hazát” címmel.

Az album számcímei már előre jelzik a lemez irányultságát és hangulatát: többek között „Ide születtem”, „Él és virul”, „Magyar vagyok”. A számok szövegét általában Pusztai Zoltán írta, de fellelhető majd az albumon Sziva Balázs egy nótája is, az „Erdély körül van kerítve”.

Az együttes tervei között szerepel bemutatkozás a nagyobb hazai és határon túli fesztiválokon. Az új lemezen hallható „Átverés” címmel egy olyan dal, amelyet a kaliforniai Ignite magyar származású énekese, Téglás Zoli énekelt fel, és Nagy Feró is megszólal az 1956-os forradalmat felidéző „Emlékezz” című dalban. A basszusgitárnál a lemezen az a Vörös Gábor muzsikál, aki korábban az Ossiant is erősítette.

A Hungarica nevét a HammerWorld magazin felhívásának köszönheti, hiszen olvasói javaslatok alapján választották ki a zenekar tagjai.

A Moby Dick már 2005 nyarán elkezdett dolgozni Pusztai Zoltán költő-szövegíróval, az új Moby Dick-dalokon, hogy az 1956-os forradalom évfordulójára elkészülhessen új albumuk és a lemezen ott legyen az Emlékezz című daluk is. A zeneszerzői munkába Mentes Norbert és Hoffer Péter kapcsolódott be, viszont nem állt össze a komplett Moby Dick-anyag. Ezért a zenekar két tagja úgy döntött, hogy egy új formációval lép a közönség elé.

Először Téglás Zolival és Nagy Feróval kezdtek el dolgozni, majd megkeresték Sziva Balázst, a Romantikus Erőszak frontemberét, és igenlő válasza után jöhetett létre jelenlegi formájában a Hungarica. A zenekar már most komoly sikerként könyveli el, hogy a Szabadság, Szerelem válogatáslemezen, amelyet az azonos című Andrew G. Wajna rendezte film ihletett, szintén megtalálható a fentebb említett szám.

Letölthető dal: Emlékezz!

Forrás: www.hunhir.hu

Antimatter – új lemez közeleg

A brit Antimatter befejezte következő lemezének munkálatait, az album megjelenése ez év elejére várható.

Mick Moss mellett a ‘Leaving Eden’ elkészítésében Danny Cavanagh (Anathema gitár, zongora ) , Ste Hughes ( basszus), Rachel Brewster ( hegedű ) és Chris Phillips (dob) vett részt.

Nótacímek:

‘Redemption’
‘Another Face In A Window’
‘Ghosts’
‘The Freak Show’
‘Landlocked’
‘Conspire’
‘Leaving Eden’
‘The Immaculate Misconception’
‘Fighting For A Lost Cause’

Moss a zenekar MySpace oldalán bejelentette, hogy a csapat Lights Out című dalát a BBC felhasználja egy hamarosan készülő dokumentumfilmjében.

Down – turné a Heaven And Hell társaságában

A New Orleans-i supergroup a Heaven and Hell kanadai turnéján fog vendégeskedni, majd négy koncertet adnak az USA keleti partján.

Közben folyik a munka a banda harmadik nagylemezén.
Pepper Keenan szerint hasonló a munkamódszer a banda bemutatkozó lemezének elkészítéséhez.  Nem kell nu-metalra vagy más, manapság divatos zenei irányzatokra számítani az új albumon. Igyekeznek egyszerű, ám időtálló dalokat írni.

Nox – az Earache kiadónál

Mielőtt infarktust kapnál, ez a Nox egy holland okkult death brigád és Ixaxaar címet viselő albumuk február 19-én lát napvilágot a legendás angol kiadónál.
A zenekarban ex-Centurian/Severe Torture tagok is zenélnek.
Kiváló ajánlólevél!

Tracklist:

01. Chronozonic Choas Gods
02. Blind Mad God
03. Darkly Undying
04. Zacar Od Zamram
05. Insane Hatred For The Supposed Creator
06. The Jesus Sect
07. Intoxicated With Death
08. Satan Ex Machina
09. Zazaz

Wackor – hírek

 A tavaly év végén 10. születésnapját kétnapos fesztivállal megünneplő  Wackor legénysége nekilátott második nagylemezének megírásához.
Az első elkészült nóta (Somebody’s Nobody) már letölthető a zenekar honlapjáról, azaz innen.
Ígéretük szerint hamarosan két újabb dalukat is közzé teszik.

Trollheimen – hírek

„Tavalyi év nem volt egyszerű a zenekar életében. Tagcserehegyekkel
tarkított időszak volt. Év elején énekest, év végén pedig doboscsere
következett be. Időközben kerestünk-kutattunk és büszként jelentjük
be, hogy megvan a csapat új dobosa Neubauer Roland, akit korábbról az
Under The Surfaceből ismerhettek. Immáron újra teljes a zenekar,
próbálunk is gőzerővel, valamint elkezjük a koncertek szervezését is.
Valamint… még egy dologban is történt előrelépés, a honlapunk
jelenlegi félkész állapota is változni fog hamarosan.”

Blind Myself – Ancient Scream Therapy – 2006

Bizony, 7 éve már, hogy a tévéadókat kapcsolgatva egy átszellemülten üvöltöző kopasz és pár sátánimádónak tűnő hobó a képernyőhöz szegezett Kain című zenevideójukkal. A klip komolyságával jócskán elütött a többi zenecsatornán futó, tökösebb zenekarok bohóckodásaitól, így nem volt kérdéses, hogy miután beszippantott a hangulata, kénytelen voltam a nagylemezt is beszerezni a vélhetően hasonló atmoszférájú dalokba […]

Tovább »

Lacrimosa – 2007. január

„Reméljük jól indult az új évetek és az egész hasonlóan jól fog alakulni!

Mindenesetre, szeretnénk mi is hozzáadni a legtöbbet, amit tudunk, és így örömmel jelenthetjük be – 9 évvel az elődje után – a második koncert-albumunk idei megjelenését! Ezen felül, szintén idén megjelenik a régóta várt LACRIMOSA-film, ami másfél évnyi turnét ölel fel, Európán, Dél-Amerikán és Ázsián keresztül, és a kamera gyakran elkísér minket a a színpadon túl is… elég érdekes anyagot sikerült összehozni! Most a vágás van folyamatban, és néhány hónapon belül ez a nagy folyamat elérkezik a végéhez!

Ezeknek a tükrében kívánunk nektek boldog 2007-et!
Tilo Wolff és Anne Nurmi „